nasiona marihuany

Banany, połowa flo

Wyszukiwarka Forumowa:

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Siema, mam panny w 36 dniu flo. Od tygodnia zacząłem znajdować pojedyncze banany. Nie martwiłbym się tym, bo w poprzednim grow na jeden roślinie pod koniec flo zaczęły tez wychodzić banany. Tutaj mam na większości roślinach i to po kilka, kilkanaście.. Różne odmiany, dwóch breederow wiec to nie wina genów. Staram się wyrywać jak jestem przy boxie, ale to jest już męczące. Niby nie znalazłem otwartych bananów czy tworzących się gdzieś pestek.. Znalazłem na jednym topie trzy mikro kuleczki zielone i się zastanawiałem czy to nie są przypadkiem tworzące się nasiona. Staram się wyrywać je na bieżąco ale na 101% ominąłem kilka bananów. Niektóre były takie fest żółte, prawie jak zaschnięte, ale zamknięte. Przejmować się czy starać się wyrywać na bieżąco i liczyć, ze nie będzie pestek a jakość ziółka będzie taka jak powinna być? ]
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Jak najbardziej powinieneś przejmować się. Jeżeli z męskich kwiatów poszedł pyłek to będzie w uj nic nie wartych nasion i słabe palenie. Gdzieś tam u Ciebie musi być czynnik "hermogenny" (stresowanie roślin, nieregularne świecenie, otwieranie boksa w fazie ciemnej? itp.) U mnie kiedyś rośliny się mega pohermiły w boksie po podlaniu wywarem z szyszek chmielu... Regularne spryskiwanie roślin wodą może pomóc zdeaktywować pyłek z męskich kwiatów, ale zwiększy ryzyko pleśnienia. U mnie pryskanie roślin wodą 2x dziennie pomogło, nie doszło do zapylenia - mimo sporej ilosci "bananów" ale w końcowym efekcie susz był słabej jakości i mocy.
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Jak najbardziej powinieneś przejmować się. Jeżeli z męskich kwiatów poszedł pyłek to będzie w uj nic nie wartych nasion i słabe palenie. Gdzieś tam u Ciebie musi być czynnik "hermogenny" (stresowanie roślin, nieregularne świecenie, otwieranie boksa w fazie ciemnej? itp.) U mnie kiedyś rośliny się mega pohermiły w boksie po podlaniu wywarem z szyszek chmielu... Regularne spryskiwanie roślin wodą może pomóc zdeaktywować pyłek z męskich kwiatów, ale zwiększy ryzyko pleśnienia. U mnie pryskanie roślin wodą 2x dziennie pomogło, nie doszło do zapylenia - mimo sporej ilosci "bananów" ale w końcowym efekcie susz był słabej jakości i mocy.
To mnie nie pocieszyłeś. :( Na pryskanie woda nie mogę sobie pozwolić bo wilgotność już jest dosyć wysoka. Box stoi w szopie, wiec warunki bardzo uzależnione od tego co się dzieje na zewnątrz. Ja zaglądam do nich raczej tylko gdy maja dzień, są na biotabsie i podlewane ostatnio non stop pk 5/8. Masakra..
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Właśnie po to prowadzi się growlogi. Nawet nie trzeba na forum. Kiedy coś nie gra dużo łatwiej dojść przyczyny. Co to za breederzy?
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Jeden critical + dinafem, jeden Bubba gify humboldt seeds na którym nic nie ma, reszta pestki od gnoma. Skończę to i w następnym założę growloga. Przykro mi teraz w uj, że po dupie otrzyma moc. :/ Jedynie co mi przychodzi do głowy, że kilka razy podlałem dosyć chłodna wodą, która stoi poza boxem zawsze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół