nasiona marihuany

[ts1000=150w][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Wyszukiwarka Forumowa:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
Witam wszystkich i każdego z osobna.

moja pierwsza przygoda która właśnie trwa.
Keramzyt w dolnicach, przygotowany jak trzeba chodz przyznaje że zauważyłem niewielkie pozostałości w zbiorniku na dnie.
Rośliny to AF 1x sticky beast - to ta po lewej u dołu
AF 3x diesel blueberry - pozostałe [FONT=&quot][/FONT]
W zbiorniku 30l - pompka z zestawu Wilmy, pompa mieszająca, dwa kamienie 20cm napowietrzające wpięte w pompke sunsun 4 wyjsciową, dwa pozostałe są w zbiorniku 100l z wodą z kranu.
mam też termometr z termostatem czy cos, ale puki co to zupa 21-23*, raczej obniżyc się staram - przyda się na zimę.
Dripery zrobiłem sam, podpatrzyłem w jakimś filmie ogrodniczym i elegancko kapie, jak widać zakopane są z wiadomych powodów.

Zupa aktualnie sklada sie z kranowy odstanej, ktorej pH wynosi około 7-7.5 - zobaczymy jakie beda wachania w ciagu roku.
25%zalecanej dawki aqua vega, 50% rhizotonic i silicon co dalo mi:
mS 1.0-1.1
uS 989
PPM 450
Z odpowiednim pH ciągle walcze i staram sie monitorować na bierząco co jakiąś godzine lub dwie. pH zauważyłem ze powoli wzrasta - więc reguluje ph- ...
To EC ciągle próbuje pojąć, notuje co odczytuje z czasem do tego dojde...;p

rośliny kiełkowałem w kubeczkach z wełną i w sumie nie wiem czy nie za szybko je wstawiłem do systemu, obawialem się że jak korzenie zaczną wylazic za kostke to bedzie wiekszy stres dla nich jak bede przy nich grzebał więc postanowiłem wsadzić je czym prędzej. Ciężko mi ocenić czy wygladają dobrze, czy nie. Powoli ale rosną - myślę że się ukorzeniają
dlatego nie idą tak w górę.
Lampa zawieszona chyba 55cm włączona 24h - początkowo bo mialem niedzialajacy czasownik, i w sumie nie wiem czy tak nie zostawie.

Jeśli wyrosną planuje je trenować LST, może toping, moze fim - a może nie wyrośnie nic?

[
10.jpg
[/url]
11.jpg
[/url]
12.jpg
[/url]
13.jpg
[/url]
14.jpg
[/url]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
czy roślinki wygladają jak powinny na 5-6 dzien od wykiełkowania ?

20.jpg
[/url] []
21.jpg
[/url]
22.jpg
[/url]
23.jpg
[/url]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
mini update, dzień 12.
w zupie cal mag od canny, nawozy A+B 25% dawki i silicon dały w sumie 1.0-1.1 ec i 500ppm, Ph postaram się potrzymać jakiś czas około 6.0-6.4 zeby wspomóc absorpcje wapnia i magnezu którego skutkiem było żółknięcie się domyślam..


***jedna z bluberry mocno poturbowana - (rebusik - to tapo prawej na zdjęciu z połową talerzyka - chyba bedzie karzełek

***na zdjęciu z zegarkiem ta po lewej to sticky beast, przysmażone dwie końcówki ...


konstruktywna krytyka mile widziana


[
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
Zdjecia dodawaj tylko i wylacznie poprzez https://www.forum.haszysz.com/solarr

przepraszam bardzo, zapamietam.

wydaje mi sie ze gdzies szukalem na forum jak dodawac zdjecia i dałbym topa odciac ze ktos polecal wrzucac na image storage.

mini update, dzień 13.
w zupie odstana kranówa, cal mag od canny, nawozy A+B 25% dawki i silicon dały w sumie 1.0-1.1 ec i 550ppm, Ph postaram się potrzymać jakiś czas około 6.0-6.4 zeby wspomóc absorpcje wapnia i magnezu którego skutkiem było żółknięcie się domyślam..

wydawało mi sie że podskoczyły troche, kolor zmienia się ku lepszemu a tu nagle z jednej pani która od poczatku trzymała się najlepiej przypalona koncówka liscia - a beestia pokazała juz drugą przypaloną - pomimo że w środku wyglądają nieźle...
Czyli co? zupa za mocna?!
jak inaczej to podstroić ?

juz i tak po 25% zalecen producenta ?!







 

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
dziękuje wszystkim za wsparcie!

mini updejt ~20 dzień

ec 1.6
ph 5.6-6.0
temp wody 20*c
w boxie 26 w dzień koło 20 w nocy
wilgotnosć 40-60 - tak mysle, staram sie pryskać co pare godzin.

Wygląda na to że tylko bestia rośnie jak należy.

pozostałe kuleją, wydaje mi się że we wczesnej fazie z głodu podupadły i pozbierały się tylko częściowo. nauczka dla mnie
3. ewidentnie karzeł


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
puk puk?
człowiek szuka pomocy!





w miedzy czasie zamieszałem zupę zbijajac ec do 1.4 i dodając odrobinę calmag i siliconu.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Poprzegladaj sobie fotorelacje z hydro popatrz komu to idzie i go chamsko otaguj. Może ktoś szepnie jakąś radą. Pomógłbym, ale dla mnie to czarna magia. Jeżeli na wegu zapodajesz im takie EC to nie możliwe że są głodne. [MENTION=54620]Football Manager[/MENTION] [MENTION=82199]CUBE[/MENTION] [MENTION=87445]Gumball[/MENTION] ktoś coś wie?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Patrzac na rosliny to masz braki magnesu, moja rada to wylej czesc wody ze zbiornika i daj nowej by zbic ec i zrób kilka oprysków z siarczanu magnesu z dodatkami mikro, fe i azotu.
Nawet nie musisz zmieniac wody bo widac ze nic je nie pali, tylko maja braki i opryski sa konieczne.
Nawozy do tego najlepsze sa dla akwarystów i tam pokukaj które masz zamówic.
Zakupisz raz bedziesz miał na długo.
Z tym rizo uwazaj bo on do hydro jest słaby i lepiej go nie dawaj bo robi rozpizdziel z ph.
Do tego zrób kalibracje ph matru bo stawiał bym tez na złe parametry wody.
pozdro
 
Ostatnia edycja:

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
mini update 28.06
Bestia ma się chyba dobrze - robiliśmy macanko i zaczynamy LST
Pozostałe dwa probują nadrobić,a o knypku nie wspominam.

Aktualnie w garnku zupa a/b + cal mag = ec 1.6 ( 1.2+0.4background) - pH balansuje od 5.6-6.3
do wcześniejszego sprzętu został dodany nawilżacz powietrza wersja mini 0.7l , ale nie ma miejsca na szaleństwa.

Jeśli chodzi o dolistne aplikacje to aktualnie tylko rhizo puki co, ale spróbuje zamieszać cal mag i opryskać. [MENTION=82199]CUBE[/MENTION] przybliż proszę jakie te nawozy mam poszukac akwarystyczne?

ph meter kalibruje raz do dwóch razy w tygodniu.




 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Nie lubie robić porysków typowymi nawozami do wody/ziemi bo mozesz przesadzić i popalić.
Dlatego za radą Grzecha klika lat temu zakupiłem komplet nawozów akwarystycznych. Znajdz sklep dla ludzi co maja rybki i tam masz dział z nawozami, są różne marki kup coś ze sredniej półki ale z dozownikiem typu pompka. Ja mam P,K,Fe to jest wazne robi kolor jak ci blekną rosliny, Mikro i Azot. Do tego na Alledrogo zakup 1kg siarczanu magnezu to jest sół czyli epspon salt, grosze kosztuje, dozowanie płaska łyzeczka na 2l do opryskiwacza. Wiem ze masz calmaga i on tez nadaje sie do oprysku i mozesz nim zrobic ale nie podam ci ile tego na litr wody. Ja zawsze dawałem na oko ale zawsze mniej niz wiecej. 3-4 dni oprysków i powinny sie zazielenić.
pzodro
 

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] - Dzięki byku. Zamieniłem na ten cal mag - on dodatkowo ma trochę bonusów, wersja soft water.

1ml Calmag na 1 Litr wody, skorygowalem pH do 5.8 i będę popsikiwał
 

Balin89

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2019
Postów
60
Buchów
2
Siema i jak tam dziewuszki odżyły ? Dopytuje bo sam przymierzam się do aero a widze ze tutaj ciekawie i tresciwie :)
 

szałydoł

Member
Rejestracja
Maj 9, 2020
Postów
21
Buchów
0
Mini update. dzien około 40.

temp- dzien 22-25 / noc -16 -18

zupa 18*c

EC 1.6

pH 5.6 - 6.4

Eksperymentuje z siatką ale tylko bestie udało sie odpowiednio wczesnie nagiąć - panny zaczynają kwitnąć więc zostawiam jak jest.
Na dniach planuje zmienić zupę na aqua flora.
[MENTION=93076]Balin89[/MENTION] panny po opryskach z cal magu fajnie dostały kopa i koloru - tego im było potrzeba wtedy!





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół