nasiona marihuany

Przenawożenie bez nawożenia a może mocny light ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Witam, spotkaliście się przypadkiem popalenia roślin mimo wyboru słabszej mieszanki glebowej ? Chodzi mi dokładniej o ziemię biobizz light mix, wedle opisu ziemia ma... ph 6.2 i EC 1.2, mój plant w moim mikro boxie wykazał objawy przenawożenia czyli popalone końcówki, prawie zatrzymany wzrost, o tyle to dziwne że nic prócz wody nie dostawał, wziąłem wiec taką samą małą doniczkę, wypełniłem ją tą samą ziemią i przelałem by sprawdzić odpływ, ph mniej więcej się zgadzało natomiast zauważyłem rozbieżność ec, przygotowałem wode, ph 6.1 i ec 0.5 , wyciekło ph 5.9 i Ec 2.5... dokładniej EC 2556 i 1276ppm wystarczy by przypalić tygodniową roślinkę czy może jednak problem leży gdzie indziej ? Rzecz w tym że wszystko inne mam dopracowane. Jesli ta ziemia jest lajtowa... to nie chce sprawdzić mocniejszych mieszanek, co tu z tą ziemią zrobić ? Kupic kokos i wymieszać ? Przelać i doprowadzić to EC do stanu w którym przestanie mi przypalać listki ? W ogóle spotkaliście się z taką rozbieżnością EC ? Czytałem że bogate mieszanki mogą popalić młode roślinki i spora część ludzi kupuje z tego powodu mniej nawożoną glebe, bo ale skoro moja uboga mieszanka daje w odpływie Ec 2.5 ? Chyba troszkę za dużo ? Czyżbym znalazł powód mojego problemu z przypalonymi listkami ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół