nasiona marihuany

Podlewanie, pierwsze tygodnie zycia + nawilzacz

Wyszukiwarka Forumowa:

otomekEB

Member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
17
Buchów
0
Witam. Od jednego dnia mam już wykiełkowanych kilka sezonowych nasion. Kiełki wyszły już z ziemi, mają kilka centymetrów wysokości i znajdują się w 14L donicach.

Póki co przez swoje pierwsze dwa dni muszą stać przy oknie. Dopiero po tych dwóch dniach wylądują w boxie. Cały czas używam przy nich nawilżacza powietrza. Temperatura to 20-22C, a wilgotność 70-80%.

Moje pytanie brzmi jak często i jaką ilością wody podlewać takie małe roślinki przy takich warunkach?
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Cześć!
Nie jestem super doświadczonym growerem, ale niedawno przechodziłem przez to samo co Ty. Jeżeli już znajdują się w swoich docelowych donicach - obserwuj je. Ja swoje podlewałem co 2/3 dni paroma psikami ze spryskiwacza. Jak będą większe, podczas podnoszenia doniczki poczujesz lekkość - wtedy podlewasz. Ja mam doniczki 15L i na 3 planty idzie mi od 10 do 12L wody na podlanie (5 tydzień flo). Ważne jest to, żeby nie przelać - korzenie potrzebują tlenu do rozwoju, jak przelejesz możesz je po prostu "utopić" i zaczną gnić. Kolejna metoda przy małych roślinach - to na palucha. Włóż palec, poczujesz czy mają sucho czy mokro :)
Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół