nasiona marihuany

Trening LST w 45 dniu uprawy

Wyszukiwarka Forumowa:

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jak musisz to bierz, ale widać że im się polepszyło i nie wiem czy jest sens coś zmieniać póki nie widać niedoborów ;) Jak musisz, to zacznij ale od 25/50% zalecanej dawki, i obserwuj :) Ja bym dał jeszcze samą wodę, później ewentualnie wrócił do nawożenia, pozdro.
 

ZenZone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
71
Buchów
1
Nie podlewaj za każdym razem nawozem,bo spalisz rośline ,podlewaj np na 4 podlania 1x nawozem ,no różnie podlewają ludzie nie mogę ci powiedzieć dokładnie jak,ale na pewno dla konopi mniej znaczy lepiej ,a więcej =przenawożenie,obserwuj jak się roślina rozwija ...

Bzdura..
ciezko spalic rosline w wolnym gruncie.. w doniczce owszem bo sie substancje kumuluja, a w tym wypadku prawie nie ma takiej mozliwosci tym bardziej jezeli nie przekracasz dawek zalecanych przez producenta. Pozatym roslina wykazuje braki.

Po co lejesz wode po osmozie?! Plagron to nie jest firma ktora zaleca wode po RO! (z tego tez moga wynikac niedobory)

LST mozesz zastosowac zawsze, w zaleznosci od potrzeb, ale nie rob tego zbyt czesto

Nawoz na kwitnienie mozesz zaczac lac najwczesniej jak roslina zacznie kwitnac - a kiedy zaczyna kwitnac, to wystarczy zasiegnac podstawowych info i popartych nimi zdjec na necie
 
Ostatnia edycja:

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
Bzdura..
ciezko spalic rosline w wolnym gruncie.. w doniczce owszem bo sie substancje kumuluja, a w tym wypadku prawie nie ma takiej mozliwosci tym bardziej jezeli nie przekracasz dawek zalecanych przez producenta.
A słyszałeś może o kumulowaniu nawozów ze względy na różnicę w gęstości podłoża ? Kumulacja zachodzi na styku dwóch rodzajów gleby , i postępuje do środka czyli w stronę korzeni .Da się przenawozić każdą roślinę zwłaszcza nawozami mineralnymi .A co do LST , co znaczy zbyt często ? raz na tydzień raz na dwa czy raz na miesiąc .Ja swoje rośliny regularnie gnę co tydzień brak negatywnych skutków , nie wiem jaki by to miało wpływ na automaty ale przy fastach sprawdza się .
 

Roślinka1

Member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
Ogólnie teraz coraz rzadziej podlewam bo pada co chwilę a czytałem że dopływ tlenu do korzeni też jest bardzo ważny, wcześniej podlewalem co jakieś 3 dni to może w tym też był problem
 

ZenZone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
71
Buchów
1
A słyszałeś może o kumulowaniu nawozów ze względy na różnicę w gęstości podłoża ? Kumulacja zachodzi na styku dwóch rodzajów gleby , i postępuje do środka czyli w stronę korzeni .


Slyszalem, ale nigdy nie widzialem ;] (jezeli jest jakas fotorelacja ktora to ukazuje, podaj prosze link, z checia sie zapoznam) pozatym watpie ze moglo by sie to udac w deszczowe miesiace, przy uzyciu nawozow w "kolorowych buteleczkach" dedykowanych do konopi. (jest to raczej teoria dotyczaca nawozow zrzucanych tonami na polach)


A co do LST , co znaczy zbyt często ? raz na tydzień raz na dwa czy raz na miesiąc .Ja swoje rośliny regularnie gnę co tydzień brak negatywnych skutków , nie wiem jaki by to miało wpływ na automaty ale przy fastach sprawdza się .

Zalezy czy jestes bardzo delikatny czy nimi szarpiesz. Generalnie jak sama nazwa wskazuje LST (Low STRESS Training) Stresuje rosline, a za duzo stresu nie jest wskazane, kazdy stress hamuje rozwoj, Tobie moze wydawac sie ze wszystko jest cacy, bo nie widac po niej "smutku" ale za kazdym razem jak sie stresuje, rozwoj na chwile hamuje, a ze automaty maja okreslony czasowo cykl zycia trzeba miec to na uwadze
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Nawoz na kwitnienie mozesz zaczac lac najwczesniej jak roslina zacznie kwitnac - a kiedy zaczyna kwitnac, to wystarczy zasiegnac podstawowych info i popartych nimi zdjec na necie

Ja tam zadnym ekspertem nie jestem, ale nawoz na kwitnienie to leje sie jak roslina wykazuje niedobory potasu/fosforu. Niekoniecznie jest to podczas flo
 

ZenZone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
71
Buchów
1
Ja tam zadnym ekspertem nie jestem, ale nawoz na kwitnienie to leje sie jak roslina wykazuje niedobory potasu/fosforu. Niekoniecznie jest to podczas flo

Nawoz na flo posiada kombinacje wielu skladnikow, nie tylko potas/fosfor, dlatego lepiej dzialac docelowo, tym bardziej ze niedobory nie zawsze wynikaja poprostu z braku danego skladnika, czasem sa powodowane nadmiarem innego pierwiastka ktory potrafi zablokowac przyswajanie kolejnego, najlepiej wiec dzialac mononutrientsami - jesli jest konkretnie zdiagnozowane, jesli zas nie wiesz co jest grane, lepiej sprobowac z nawozem organicznym ktory nie niesie za soba ew. skutkow ubocznych
Oczywiscie jak chcesz lac nawoz na flo, na wegu, mozesz to robic, tragedii moze nie bedzie, ale jak dla mnie troche to przekombinowane
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół