nasiona marihuany

[AF][600HPS][80x80x160] 4x Cream Mandarine 4x Big Devil #2

Wyszukiwarka Forumowa:

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Cześć, po trzyletniej przerwie wracam do kolejnej przygody z uprawa. Wcześniejsze moje uprawy były przede wszystkim nauka i osiągałem do 30g z automata. Nawozy miałem organiczne biobizz try pack. Całość była robiona z wieloma bledami i niedociągnięciami. Przyszedł czas na kolejna próbę, jednak podchodzę do tematu rozwojowo i przede wszystkim chciałbym zapewnić idealne warunki, jak i zmaksymalizować plon.

Zakładam ten post, ponieważ z pewnością Bede potrzebował waszej pomocy, która mam nadzieje, posłuży również innym amatorom.

Poniżej mój sprzęt:

- rośliny - 4x Cream Mandarine 4x Big Devil #2 od sweed seeds + 1x test automaty
- box - 80x80x160 produkcji własnej, biała folia
- oświetlenie - HPS 600W (została z ostatniej uprawy) + cool tube
- medium - 11L
- wentylacja - 280-380 m3/h
- nawozy - Terra Vega, Terra Flores, Bost od CANNA + Green Sensation Plagron + BIOTABS MYCOTREX
- trening - scrog




Idąc po kolei, wiem, ze będzie ciasno, ale myślę, ze przy odpowiednim treningu na siatce dam radę Przy pierwszych testach pojawił się pierwszy problem-temperatura. Przy włączonej lampie oraz wentylatorze po kilku minutach osiąga ponad 30 stopni i tutaj proszę o pierwsza poradę, czy waszym zdaniem wymiana lampy na 400w obniży temperaturę o te kilka stopni? Bylem pewny, ze temat załatwi cool tube, ale niestety się myliłem. Jak wspomniałem wcześniej, moja przygoda opierała się na nawozach organicznych. Teraz kupiłem nawozy od Canna mineralne i mam ich podstawowy zestaw plus mikoryza od biotabs oraz bost od plagrona. Czy waszym zdaniem warto dokupić jeszcze cos, co pozwoli osiągnąć większe plony ? Na koniec potrzebuje jeszcze dwóch rad odnośnie do sprzętu:
-PH/EC metr - chciałbym małymi krokami iść w kierunku idealnych warunków, co za tym idzie, potrzebuje dobrego sprzętu do pomiaru PH/EC budżet w okolicach 1000zł proszę o polecenie czegoś oraz o kilka rad odnośnie do dodatkowych rzeczy typu elektrody, bufory, roztwór do przechowywania i ważne informacje, które musze o nich wiedzieć.

-nawilżacz powietrza. Niestety stary sprzęt się zepsuł, wiec szukam czegoś, co może stać poza bodem oraz będzie miał pojemnik na wodę, która starczy na dzień, dwa a najlepiej trzy. Ktoś używa i ma cos sprawdzonego? TRZYMAJCIE KCIUKI lada dzień pierwsze foty
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Przemo, a da radę jakieś fotki? Domeną fotorelacji są zdjęcia. :)
 

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Cześć, oczywiście ;) ale przede wszystkim dziękuję za poprawę pierwszego postu.

Zacznę od tego, że dziś mamy dzień nr 10 i już dziewczyny dały o sobie dać znać. w pierwszych kilku dniach na liściach pojawiła się mszyca ale prawdopodobnie udało się z nimi uporać wodą z czosnkiem. PH metr kupiony i testowany, teraz kwestia przeczytania trochę o EC i ruszam z pierwszym nawozem (prawdopodobnie jutro) Nawilżacz powietrza udało się zregenerować stary i też spełnia swoją funkcję. Niestety chciałem oszczędzić na tym co nie trzeba i bardzo możliwe, że trochę przypiekłem liście. proszę o ewentualne rady u sugestie w tej kwestii ale tak czy siak jutro jadę po zasilacz i lampę 400w.

Z istotnych zmian jest jeszcze to, że jedna roślinka padła na etapie kiełkowania a przy drugiej liścień był nieładny co widać na zdjęciu. w Każdym bądź razie zostaje przy siedmiu sztukach tak aby swobodnie nawilżacz a w późniejszym czasie osuszacz powietrza miał swoje miejsce.

temperatura w dzień około 26-28C
wilgotność 50-80%

Dzień 7









Dzień 10





WIDOCZNY BRZYDKI LIŚCIEŃ







i w tym miejscu prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Jak wspomniałem uważam, że to kwestia za mocnej lampy, widać to też po liściach wygiętych do góry. Dodatkową informacja może być fakt, że nasiona kupowałem w sklepie, który jeszcze dwa lata temu prężnie się rozwijał a teraz nie wygląda za dobrze i data produkcji na opakowaniu była z 2018 roku. Czy to może mieć jakiś wpływ na wygląd tego liścienia, który od samego początku tak wyglądał ? czy bardziej to kwestia tej lampy ?​
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Jaki masz zasilacz? Magnetyk czy elektryczny? Może skręcisz moc jak masz elektryka. U mnie 400W w takim boxie za mocno grzało o tej porze roku, a gdzie tu 600W. :sunny:
 

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
zasilacz jest magnetyczny, z samą temperaturą nie mam problemów; dzięki cool tube i przy zachowaniu dużej wilgotności temperaturę mam idealną. Problem może pojawić się kiedy będę zbijał wilgotność. Sugerujesz 250?
 
Z

z\G/esio

Guest
HPS 250W jest zalecany na taką powierzchnię, jaką masz.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,216
Odznaki
5
Będę zaglądał i nie poddawaj się z tą 400, temp jest ok. Sam się przymierzam do swojej osiemdziesiątki wrzucić taką moc. Jaka temp w pomieszczeniu gdzie trzymasz boxa jest ? Jeśli w pownicy to spoko ale jak gdzieś ponad gruntem to za miesiąc możesz mieć jednak duży problem jak przyjdą upały.
 

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Rozwiązanie jest takie, że kupiłem zasilacz elektryczny z możliwością ustawienia 250/400 więc idę montować i zaczynamy od mocy 250 :) jak trochę podrosną sprawdzę też 400W

dzięki za odpowiedzi

---------- Post Zaktualizowany 18:07 ---------- Data pierwszego postu 18:05 ----------

elektroniczny*
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Będzie piękny zapach za sprawą cream mandrine:bro: niewiem jak ty chcesz upchac to wszystko do tego boksa.. ja na tej wielkości z 5cioma sztukami miałem problem więc zyczę powodzenia!:oczy:
 
Ostatnia edycja:

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Będzie piękny zapach za sprawą cream mandrine:bro: niewiem jak ty chcesz upchac to wszystko do tego boksa.. ja na tej wielkości z 5cioma sztukami miałem problem więc zyczę powodzenia!:oczy:

wcześniej miałem 60x 60 i cztery sztuki pod clf szły pięknie :D prawda jednak taka, że dziennie około godziny naginania. Mam nadzieję, że siatka pomoże
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
wcześniej miałem 60x 60 i cztery sztuki pod clf szły pięknie :D prawda jednak taka, że dziennie około godziny naginania. Mam nadzieję, że siatka pomoże

Będe śledził bo chce zobaczyc jak to wyjdzie.. co do siatki to ogolnie mam slabe zdanie na ten temat otorz stwarza problemy podczas podlewania bo nie dasz rady wyjąc poszczegolnych krzakow.. druga sprawa gdy bedziesz fluszowal lub przycinal liscie to siatka ci na to nie pozwoli.. moim zdaniem siatka dobra gdy masz jeden krzak i robisz wielką k***e na calego boksa.. to jest tylko i wylacznie moje zdaniei nie musisz się z tym zgadzac:rzyg:
 

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Cześć, poniżej przesyłam fotki z dzisiaj. Wyszły jakieś plamki, których wczoraj jeszcze nie było

w dniu wczorajszym zmieniłem oświetlenie na 250W hps oraz podlałem pierwszy raz wodą + terra vega 10ml na 5L. PH 6,5 EC 1,2



 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Cześć, poniżej przesyłam fotki z dzisiaj. Wyszły jakieś plamki, których wczoraj jeszcze nie było

w dniu wczorajszym zmieniłem oświetlenie na 250W hps oraz podlałem pierwszy raz wodą + terra vega 10ml na 5L. PH 6,5 EC 1,2

myśle ze to nic niepokojacego.. mozlwe ze spadla kropla z nawzem badz jakies uszkodzenie mechaniczne
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Przemo007

Member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
24
Buchów
0
Cześć, ostatnie plamki, które się pojawiły były prawdopodobnie spowodowane brakiem wapna i magnezu co było spowodowane za mocną lampą. Kupiłem biobizz calmag oraz asahi sl 1ml/1l wody i spryskałem tym liście. Na dzień dzisiejszy rośliny wyglądają bardzo zdrowo i mam nadzieję, że zostanie tak już do końca :)

Dzień 17

dziś potrenowałem część dziewczyn. Rezygnuje z siatki na całość a zamontowałem dla każdej rośliny siatkę indywidualna :) na dwóch sztukach postanowiłem zrobić FIM, zobaczymy czy będzie jakaś różnica w plonach, jeśli tak to jaka.

wczoraj było podlewanie każda wypiła około 1l wody + terra vega 10ml/5l wody PH 6,5 EC 1,4













W planach mam poczekać około tygodnia i zmienić moc lampy na 400W :ako:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół