nasiona marihuany

Pakowanie próżniowe vs hermetyczne

Wyszukiwarka Forumowa:

Zegareczek

Member
Rejestracja
Maj 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Siemka, czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest lepsze pakowanie próżniowe czy hermetyczne ? I cos wiecej opowiedzieć o tych wynalazkach, bo wiem ze są 2 metody i nie wiem która jest lepsza do pakowania Mj
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Czym się różni jedno od drugiego? :pop:

A i w jakim celu to chcesz pakować? W ramach przewiezienia z punktu A do punktu B czy raczej do wora, wór do beczki, a beczkę 6 stóp pod ziemią?
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Czym się różni jedno od drugiego? :pop:

Hermetyczne nie wyklucza powietrza, a zamykanie próżniowe dąży do braku powietrza. Niektóre produkty czują się lepiej z powietrzem inne wręcz owrotnie.
Każdy produkt który jest zapakowany próżniowo jest hermetycznie zamknięty, ale nie każdy hermetyczny jest próżniowy. Np Chipsy są zamknięte hermetycznie ale nie próżniowo. Chociaż powodem jest pewnie zabezpieczenie zawartości:)
 

Zegareczek

Member
Rejestracja
Maj 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Czym się różni jedno od drugiego? :pop:

A i w jakim celu to chcesz pakować? W ramach przewiezienia z punktu A do punktu B czy raczej do wora, wór do beczki, a beczkę 6 stóp pod ziemią?

No nie wiem, dajmy na to to i to. Jaka jest roznica co się stanie?
 

Arystokeles

Banned
Rejestracja
Mar 3, 2020
Postów
32
Buchów
2
możesz wrócić do ławki.
Jak byście coś dobrze zrobili, to byście szacunku i oklasków się domagali, a jak źle to od razu że "żarcik". Nic nie wniosłeś do tematu i jeszcze jakieś bez sensowne pytania zadajesz; "Czym się różni jedno od drugiego?"

"możesz wrócić do ławki" Takie teksty to swojej starej możesz rzucać jak ci na to pozwala.. Zamiast pomóc człowiekowi w potrzebie, to wprowadzają zamęt, a tym co pomagają to zamiast uszanować to że bezinteresownie pomagają innym, to zwracają się do nich "możesz usiąść do ławki", ale oczywiście to ja dostane bana.
Tak wiem, zaraz pojawi się inny moderator/administrator, bo wy jak kogoś atakujecie to w kilku żeby była przewaga, racja musi być po waszej stronie, a Ja nie mam ani jednego zdjęcia z krzakiem na forum więc według nie których jestem użytkownikiem bezwartościowym, czyli śmieciem.

Zegareczek, to zależy jak dużo masz mj i w jakich warunkach będziesz przechowywał. Jeśli masz troche to najlepsze są szklane słoje. Jeśli masz dużo i nie masz za dużo miejsca do przechowywania lub będziesz się chciał przemieszczać z tym to pakowanie próżniowe. A co do tego które lepsze próżniowe czy hermetyczne, to ja bym wolał hermetyczne żeby topy się nie gniotły.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, forum od tego jest żeby sobie pomagać i wspierać się na wzajem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Jak już kolega napomknął wyżej*, rzecz rozchodzi się o zabezpieczenie zawartości, usuwając tlen z wora uchronisz aromat przed utleniem, ale susz może się sprasować, pokruszyć i takie tam. Jak chcesz przewieźć to bez różnicy, chociaż to zassane będzie zajmowało mniej miejsca i analogicznie też może się popsuć bag appeal. Widziałem gdzieś że najlepiej przechowywać w zamrażalniku zioło, obniżasz termodynamikę, a zioło wygląda doskonale. Cały czas mówię o dobrze curringowanym ziole.

---------- Post Zaktualizowany 11:56 ---------- Data pierwszego postu 11:54 ----------

Jak byście coś dobrze zrobili, to byście szacunku i oklasków się domagali, a jak źle to od razu że "żarcik". Nic nie wniosłeś do tematu i jeszcze jakieś bez sensowne pytania zadajesz; "Czym się różni jedno od drugiego?"

"możesz wrócić do ławki" Takie teksty to swojej starej możesz rzucać jak ci na to pozwala.. Zamiast pomóc człowiekowi w potrzebie, to wprowadzają zamęt, a tym co pomagają to zamiast uszanować to że bezinteresownie pomagają innym, to zwracają się do nich "możesz usiąść do ławki", ale oczywiście to ja dostane bana.
Tak wiem, zaraz pojawi się inny moderator/administrator, bo wy jak kogoś atakujecie to w kilku żeby była przewaga, racja musi być po waszej stronie, a Ja nie mam ani jednego zdjęcia z krzakiem na forum więc według nie których jestem użytkownikiem bezwartościowym, czyli śmieciem.

Zegareczek, to zależy jak dużo masz mj i w jakich warunkach będziesz przechowywał. Jeśli masz troche to najlepsze są szklane słoje. Jeśli masz dużo i nie masz za dużo miejsca do przechowywania lub będziesz się chciał przemieszczać z tym to pakowanie próżniowe. A co do tego które lepsze próżniowe czy hermetyczne, to ja bym wolał hermetyczne żeby topy się nie gniotły.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, forum od tego jest żeby sobie pomagać i wspierać się na wzajem.

:jprd: :jprd:

*mowa o koledze altare :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Hermetyczne nie wyklucza powietrza, a zamykanie próżniowe dąży do braku powietrza. Niektóre produkty czują się lepiej z powietrzem inne wręcz owrotnie.
Każdy produkt który jest zapakowany próżniowo jest hermetycznie zamknięty, ale nie każdy hermetyczny jest próżniowy. Np Chipsy są zamknięte hermetycznie ale nie próżniowo. Chociaż powodem jest pewnie zabezpieczenie zawartości:)

btw: A co z pakowaniem w atmosferze ochronnej. Hermetycznie nie próżniowo z gazem obojętnym - azotem np.

https://scholar.google.pl/scholar?q...+cannabis&hl=pl&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart
 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
O ja głupi, jakbym poruszył i tą kwestię to [MENTION=35010]Żul[/MENTION] 5+ by postawił
:good:
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] ciekawe zagadnienie z tym pakowaniem w atmosferze ochronnej. Okazuje się, że przenika do produktu, stężenie spada, a bakterie mnożą się jak bez ochrony.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A co z wpływem tlenu na THCA i THC ?

bez 23.23 - tym razem.
 
Ostatnia edycja:

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Znakomicie, jest Żul i Sub w dyskusji.
No to tak...
Niby :


"(...) Senescence of plant material or long‐term storage causes partial degradation of THC by light and oxygen. (...)"

Perfekcyjna robota google translate dla tylko-polsko-języcznych -

"(...) Starzenie się materiału roślinnego lub długotrwałe przechowywanie powoduje częściową degradację THC przez światło i tlen. (...)"

Fragment z dokumentu: A PCR marker Linked to a THCA synthase Polymorphism is a Reliable Tool to Discriminate Potentially THC ‐Rich Plants of C annabis sativa L.â€

-nie mam dostępu do pełnego dokumentu a szkoda, bo nie te czasy żeby mi google scholar był potrzebny i dostępy do bibliotek, także bez dokładniejszych wykresików ani tabelek sorry...
Może gdzieś w Marijuana Chemistry (Michaela Starksa) to było?
Mam jeden egzemplarz gdzieś na dnie pudła ale już późno - a w google books jak zwykle okrojone strony- szukać się nie da...

Poza tym częściowa degradacja THC może być nawet nieodczuwalna dla konsumenta - w końcu curringowane szczyty są po zabiegu zawsze lepsze względem początkowych. Zdaje się, że właśnie w obecności (a może - mimo obecności) powietrza w słoiku - kwiatostany, nabierają z czasem aromatu i mocy.:scratch:



sub23

Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tym mnie ujął Pan Janusz z tą cebulą...

W roku 1989 Janusz Czapiński zaproponował „cebulowy model szczęścia” – wprowadził pojęcie „cebuli dobrostanu”, w której wyróżnia się trzy warstwy:

wola życia[g] – niemal całkowicie trwała wewnętrzna część „cebuli”, podstawowe stabilne odczucie, uwarunkowane genetycznie (obiektywne), charakteryzujące wszystkie żywe organizmy (u człowieka nie zawsze uświadomione)

ogólny dobrostan psychiczny (subiektywny) – stan w umiarkowanym stopniu zależny od zmian obiektywnych warunków (niewielki wzrost lub spadek), zmieniający się pod wpływem różnorodnych okoliczności życiowych, związany ze świadomą oceną jakości życia (wrażenia i nastroje, poznawcze sądy, dotyczące zadowolenia i spełnienia, w tym przede wszystkim poczucie sensu życia, satysfakcje – miary hedonistyczne i eudajmonistyczne)

zadowolenie z poszczególnych dziedzin życia – poziom najwyższy (nietrwała zewnętrzna warstwa „cebuli”), najbardziej zależny od takich zmiennych czynników, jak chwilowe kłopoty i satysfakcje w życiu rodzinnym, towarzyskim lub zawodowym, choroby; znaczenie tych czynników jest związane z przekonaniami, ukształtowanymi w toku wychowania w określonej kulturze i określonym systemie społecznym.




Zaraz zaraz, o pakowaniu próżniowym chyba było?

Mimo wszystko - jak chodzi o magazynowanie to Żul wspomniał że :


usuwając tlen z wora uchronisz aromat przed utleniem

Aromat ze słoików nie utlenia się zbyt szybko, a tlen (wraz z mieszanką innych gazów) nigdy nie pzostaje z nich usunięty - jeśli mowa o zwykłych wekowych słoikach. Więc moim zdaniem lepszy to sposób magazynowania - bo nic nie jest poddawane kompresji z powodu ciśnienia.
A najpopularniejsze do trzymania zioła słoje, mają nawet "handlową nazwę" na alledrogo - POJEMNIK HERMETYCZNY SZKLANY SŁOIK Z KLIPSEM.

Pozdro towarzysze dyskusji.

:tiphat:
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Zależy o jakim składowaniu mówimy - tydzień? rok? dekada?Taki słoiczek z tlenem do zamrażalnika i jest pięknie. Gdzieś widziałem fotę zioła z 2008 trzymanego w słoiku trzymanego w zamrażalniku i wyglądało jak 'nowe'.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Gdzieś widziałem fotę zioła z 2008 trzymanego w słoiku trzymanego w zamrażalniku i wyglądało jak 'nowe'.
U Mean Gen'a na instagramie ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Dokładnie, szukałem, ale coś nie mogę jej odnaleźć. :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół