nasiona marihuany

Pakowanie próżniowe vs hermetyczne

Wyszukiwarka Forumowa:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Azotu nie polecam bo temat już po paru dniach śmierdzi "mokrym psem", CO2 do pewnego momentu neutralnie ale po pewnym czasie temat się robi bardzo kruchy. Według mnie najlepiej próżniowo. Hermetycznie z jakimś gazem innym niż mieszanka powietrzna było by spoko tylko nie za bardzo wiem z jakim?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Azotu nie polecam bo temat już po paru dniach śmierdzi "mokrym psem"

Cali tinsy(pakowane przez N2Pack albo NitroTin) są pakowane w atmosferze z azotu i nie zgodzę się że azot działa źle na palenie bo każda pucha jaką miałem w łapach była ok.
Najważniejsze jest żeby temat przed zapakowaniem "na amen" był dobrze wysuszony i poddany curringowi. Bez curringu "shelf life" zawsze będzie krótszy. Saszetki utrzymujące wilgoć jak boveda albo integra boost dobrze się sprawdzają. Chłód też pomoże wydłużyć przechowywanie co już wcześniej napisał Żul. Po za tym różne odmiany starzeją się w różnym tempie, to też trzeba brać pod uwagę.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

BLVCK HEMP WIZVRD napisał:
Zdaje się, że właśnie w obecności (a może - mimo obecności) powietrza w słoiku - kwiatostany, nabierają z czasem aromatu i mocy.:scratch:

Dekarboksylacja ? Nie wiem co w wypadku aromatu miało by działać.
W wypadku tytoniu nazywa się coś takiego chyba "kondycjonowane" zasada raczej ta sama.

wiki nasza/wasza: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Curring_i_jego_wpływ_na_moc

Nie kondycjonowanie tytoniu a fermentacja/maturacja.

Ktoś złośliwie do pierwotnego tekstu dopisywał jakieś niestworzone rzeczy, nie wiadomo na ile sensowne.

w historii jest niejaki: Prof. Jan Stanisław Stanisławski potem Pan Sułek a następie Gajowy marucha.
 
Ostatnia edycja:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Może być kwestia procesu technologicznego. My robiliśmy próżnie vacuum pumpem i pompowali azot z butli, potem zgrzew. Temat suchy po curringu i po tygodniu pachniał jak mokry pies
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

DeepX napisał:
Temat suchy po curringu

% wilgotności?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Subie, trawę też fermentujo, mocno w tyle jesteś z wiedzą... :(
.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Nie pamiętam już dokładnie jaki % wilgotności. Od dłuższego czasu wszystko puszczam próżniowo i nie kombinuje.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Subie, trawę też fermentujo, mocno w tyle jesteś z wiedzą... :(
.

Takie życie. Się człowiek cofa w rozwoju.
A maturacja/fermentacja w wypadku obr. tytoniu przypomina to co się standardowo curringiem w wypadku konopnego suszu zwykło nazywać.

Nie pamiętam już dokładnie jaki % wilgotności. Od dłuższego czasu wszystko puszczam próżniowo i nie kombinuje.

A jak określasz % wilgotność suszu?
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think


widziałem już to. dodałem właśnie bucha tam. kolejna wariacja
W wypadku tytoniu także się robi coś podobnego nieco. Kiedyś wieki temu przeszukiwałem sieć i szukałem podobieństw i dla mnie wiele analogi było.
Lepszy sak, lepiej się pali etc. Tak po obrazkach tam to dekarboksylacji za wiele chyba nie ma. Masy musiało zniknąć kapkę - kapkę sporo. To porównanie składu jest na "tej samej" sztuce.? Czy na tej samej odmianie sztuka inna?
Między sumą: 19,89 a 26,23 jest "przepaść".

ps: wygląda na to, że dekarboksylacja w takich warunkach zachodzi bardzo słabo. Aż dziwne.

ps2: nigdy za bardzo się tym nie interesowałem: patrząc na to to dziwne nie jest raczej: https://www.liebertpub.com/doi/pdf/10.1089/can.2016.0020 teperatury raczej wysokie z punktu widzenia "maturacji"/fermentacji/kondycjonowania - nie wiem jak to po polsku zwać.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół