nasiona marihuany

[Mars Hydro TS600] [0,18m2] [Gorilla Zkitelz] - Korona make me do it ;)

Wyszukiwarka Forumowa:

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Na wstępie chciałem oficjalnie przywitać całą społeczność, już wiele lat przeglądam to forum i skorzystałem z wielu cennych informacji. Dziś postanowiłem dodać coś od siebie.

Jest to mój pierwszy prawilny indoor, kiedyś robiłem automata pod cfl, w graciarni nawet bez boxa wiec tego nie uznaję. Większość moich przygód to leśne poletka, z różnym skutkiem.
W efekcie lockdown'u gdy już porobiłem wszelkie porządki i naprawy na chacie, zacząłem szukać sobie zajęcia i postanowiłem zamówić trochę płyty meblowej pod kolor moich mebli. LEDa znalazłem na Ali za 350 zł z wysyłką, szybka wizyta w Obi, kilka pierdół z alledrogo i powstała magiczna szafa o wymiarach 60x30x120. Wiem, nieco niska ale nie chciałem żeby wyróżniała się spośród innych szafek w domu.

Początkowo w boxie miały być dwie panny, ale niestety Tangerine Dream (BF), Strawberry Lemonade(BF) i Moby Dick (gratis z indoorshop, ale raczej Dinafem) <br>mimo kiełkowania w tych samych warunkach co Gorilla, nie wyszły :(<br>Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, nigdy nie miałem większych kłopotów z tym etapem, najbliżej sukcesu był Moby Dick lecz nie zrzucił pestki i uszkodziłem go próbując mu pomóc. Dobra, tyle w ramach wstępu teraz do rzeczy.
Strain: Gorilla Zkitellz/Barney's Farm/Feminizowane
Medium: Light Mix BIO BIZZ + keramzyt
Nawożenie: BIO BIZZ (BIO GROW, ALG-A-MIC, BIO BLOOM, TOP MAX)
Oświetlenie: Mars Hydro TS600
Fotoperiod: 18/6 ; 12/12
Box: 60x30x120 ; 0,18m2

Pestka trafiła do wody 18.04.2020, trzy doby później wystawiła łepek nad ziemię. <br>(Czy dni życia powinienem liczyć od 21.04? - na razie tak zrobię.)

Dzień 3 (WEG) / 24.04

Rosła sobie zdrowo, bez wyciągania, odkształceń i niedoborów.

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Dzień 7 (WEG) / 28.04

Roślina przesadzona do docelowej donicy 11L wypełnionej mieszanką Bio Bizz Light Mix, z warstwą keramzytu na dnie, dodałem też wierzchnią warstwę keramzytu. Podlane 1,5L wody z Bio Grow (2ml/1L) i Alg-a-Mic (1ml/1L) + oprysk Alg-a-Mic (1ml/1L).

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Dzień 12 (WEG) / 03.05

Następnego dnia czekał mnie wyjazd, więc postanowiłem wykonać trening FIM + oprysk z Alg-a-Mic. Efekt chyba fimem nie jest, ale jestem zadowolony. Mianowicie z miejsca cięcia wyrosły dwa szczyty, jednak nim zdążyły się wystrzelić, dolne odrosty całkowicie je przyćmiły i na dzisiaj wyglądają marnie, myślę czy nie zrobić z nich kolnów. Jednak dolne odrosty naprawdę ładnie się rozrosły. Jest 8 dużych szczytów i 2 nieco mniejsze, nie licząc tych które wyrosły z miejsca cięcia. Na jednym ze szczytów wykonałem supercroping bo wybijał do góry mocno, dzięki temu wyrównał się z resztą. Żałuje że nie ponaginałem gałązek za pomocą jakichś drutów, bo naprawdę gęsto się zrobiło i dół roślinki ma mało światła. Ale nie spodziewałem się takiego gąszczu.

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Dzień 21 (WEG) / 12.05

Goryl otrząsnął się z szoku i zaczął przybierać na zielonej masie dość szybko więc równo 3 tygodnie po wyjściu z ziemi, przełączyłem światło na 12/12. Przy następnym podlaniu zacząłem podawać Bio Bloom i Top Max.

Dzień 29 (WEG) / 20.12

Roślinkę podlewam średnio co 4-5 dni, 1,5L wody. Papu daje przez dwa podlania, następne sama woda. Niestety miernik Ph na który połasiłem się w Obi to straszna lipa, strzałka ledwo drgnie w co by go nie włożyć pokazuje 7 non stop. Ale roślinka wygląda zdrowo, więc z zakupem porządnego się wstrzymam, niech zwróci się na razie to co już zainwestowałem. Drugi problem jest taki że panel LED nie gaśnie całkowicie i chyba muszę wymienić programator może ktoś polecić jakiś który jest sprawdzony z ledami? 25.04 Pojawiły się pierwsze białe włoski, ale indukcja idzie strasznie wolno, trochę się obawiam że to może być przyczyna. Zdjęcia z 20.04

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Tyle na dzisiaj, będę się starał w miarę regularnie aktualizować, ale nie chcę też robić spamu co kilka dni bez widocznych zmian. Będę wdzięczny z wszelkie uwagi.
Pozdro, z fartem.​
 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Tydzień 7 za rogiem.

Witam ponownie, widzę, źe zainteresowanie adekwatne do skali projektu ;)
Dzięki za buchy, nie wiem tylko czy brak komentarzy uznać za dobry czy zły znak.

Dzień 48 od pestki, 45 od wyjścia z gleby, 21 od przełączenia, 11 od pierwszych włosków (niech ktoś mi powie jak to liczyć)

Goryl ma się nieżle, większe szczyty dalej pikują do góry. Te mniejsze, wraz z dolnymi odrostami zaczęły wypuszczać kwiatostany. Dwa dni temu zdecydowałem się powycinać liście rosnące do środka i dolne odrosty, jednego na próbę wstawiłem do wody może się ukorzeni. Później podwiązałem niektóre szczyty żeby rozłożyć nieco roślinkę i dopuścić więcej światła na dół. Dużo miejsca zajmuje bydlak myślicie, że zmieszczę takie dwa w tym boxie przy następnym grow?

Problem nie gasnącego światła nadal nie rozwiązany, pomimo zakupu nowego programatorka <help>, na razie kiedy mogę wyciągam wtyczkę od lampy na noc. myślicie że cyfrowy załatwi sprawę? Te dwa które mam są "na korbkę". Otworzyłem jeden żeby zobaczyć czy będę w stanie go zmodyfikować ale to przerasta mojż myśl techniczną.
Planuje za chwile domówić‡ CALMAG od Biobizza bo gdzieś tu wyczytałem, że pod LED to must have.

Z ciekawostek sprawdziłem pobór - 100W, bardzo zadowalające, przy mojej stawce na prąd koszty do planowanej kosy 67 zł

Czas na zdjęcia w końcu to fotorelacja:

Jeden z głównych szczytów:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Dolny odrost:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Podstawa:
[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1085870]
[IMG]https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/90530/thumb_IMG_20200604_160905_01.jpg[/url][/IMG]

Całość:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Z góry:
displayimage.php
[/url][/IMG]

I el artistico ; )
displayimage.php
[/url][/IMG]

Jeszcze mały off top, kiełkuje kilka AF mam zamiar wysadzić je jako pożywkę dla pszczół przy pasiece, próbował ktoś coś takiego?
 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Dzięki, ale z tego co widzę to lecisz na HPS, a to problem typowy dla ledów.
Jak miałem CFL podpięte do tego programatora to normalnie gasły.
Eleganckie planty Ci tam rosną btw ; )
 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Szybki upik, z dobrymi wieściami.

Udało się rozwiązać problem nie gasnącego całkowicie światła, więc zostawiam info dla innych. (cyfrowy programator się nie sprawdził)

Co zrobić gdy LED nie gaśnie całkowicie:
Przyczyną takiego problemu jest najprawdopodobniej odwrotne podłączenie gniazdka w ścianie, przez co programator rozłącza przewód neutralny zamiast fazowego. Rozwiązań jest kilka:
1. Rozebrać gniazdko (jeśli nie posiada bolca zabezpieczającego wystarczy odwrócić programator) i zamienić przewody. (najpierw wyłącz bezpiecznik)
2. Dokupić przedłużacz bez bolca i w nim wpiąć programator odwrotnie. (ja wybrałem to rozwiązanie)
3. Równolegle z ledem wpiąć kondensator 400V który przejmie niski prąd wz przewodu fazowego i odda do masy.

Drugi dobry news, wszystkie szczyty wypuściły ostatnie piętro i zaczynają formować kwiatostany. Co mnie cieszy bo miejsca zaczyna brakować. Większy upik z fotkami w weekend.
Z fartem ;)
 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Dzień 57

Witam serdecznie!
Coś tam powoli zaczyna puchnąć, podniosłem dzisiaj lampę do oporu, bo nie podobają mi się te jasne szczyty.
Ładnie się to rozkrzaczyło, na wysokość też w sam raz. Ale na dwie donice będę jechał tylko z toppingiem i troche krótszym weg. Domówiłem CALMAG od BioBizz i Nirvane od Advanced Nutrients, jutro poleci oprysk i podlewanie.
03.06 pobrałem klony do zrewegowania, dwa do wody i trzy do ziemi - tak w celach doświadczalnych, jeden z wody grymasi.

Za dnia:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

W nocy:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

Klony:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Szybki upik.

Podlewanie co 3 dni. Raz samą wodą, raz z nawozami.
Klony na parapecie raz w tygodniu, przyjęły się chyba wszystkie. Jeden z wody dzisiaj dopiero puścił mały korzonek.
Drugi już od kilku dni w ziemi bo zapełnił naczynko.

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

Pjona.
 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Idą żniwa.

Jesień w boxie pełną parą. topki już nie puchną. Mały popcorn poszedł pod kosę żeby sprawdzić jak tam. :zjarany:
Od wczoraj zacząłem fulsh, w pierwszy weekend sierpnia planuje ciąć.








I co dalej, mam 4 zrewegowane klony, jeden z wody był mocno w tyle za resztą, wyrwałem chwasta. Jako że do dyspozycji mam 0,18m2 to instynkt podpowiada mi żeby brać dwa najsilniejsze(te w środku) do 11l donic. Czy może warto to upchnąć w mniejszych? pozostałe możnaby pohermic na S1.



Pozdrawiam.

 

LeśnyRolnik

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2016
Postów
10
Buchów
0
Podsumowanie.

Witam wszystkich.
Chciałem podsumować grow. 1 sierpnia zauważyłem pleśn na jednym z topów i po usunieciu cholerstwa roślinka poszła pod kosę.
Po wytrymowaniu gałązki wisiały sobie przez kilka dni w ciemnym, poźniej poodcinałem topy i upchałem do słoików.
Topy mocno zbite i twarde, zapach siana powoli zastępuje ładny aromat, smak przyjemny, nie dusi, dobrze się pali.
Suchego wyszło 52 g co na pierwszy raz w boxie uznaje za sukcess. ; ) Z liści, trymu i łodyg zrobiłem masło.
Niestety haj nie przypasował mi do gustu. Mocno wbija w fotel i cieżko sie skupić.
Co nie pociesza, biorąc pod uwagę dwa klony które siedzą w boxie. Skoro już przy klonach jesteśmy, pojechałem im z grubym lst zaraz po wsadzeniu.
Pokrzaczyło się to jak truskawki, ale wygląda ciekawie. Coś czuje, że będzie ciasno.

Ostatnie chwile:






Tu cholerstwo:


Trym:


Susz:


Masełko:



Klony

1.


2.




3.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół