nasiona marihuany

Budowa boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Siemano

Przyszedł czas żebym i ja spróbował sił w in. Na początek coś małego i potrzebuje kilku waszych rad.

Box będzie samoróbką w przestrzeni miedzy ścianą, a szafą.
Ma wejść tam jedna sezonówka z której będę chciał wyciągnąć jak najwięcej.

Wymiary:

Szerokość na jaką mogę sobie pozwolić 35cm.
Długość, tutaj mam dylematy 40 czy 50cm? Teoretycznie na jednego krzaka 40 powinno starczyć, ale z drugiej strony zawsze lepiej mieć jakiś zapas.
Wysokość też nie wiem 160 czy 170, z może mniej? Sam będę go robił więc mogę sobie pozwolić na co chcę.

Materiałem do wyłożenia mylar lub foylon, zobaczę co znajdę i w jakiej cenie będzie. Tutaj pytanie techniczne (może głupie, ale...), czy sufit też muszę obklejać?

Uszczelnienie

Box będzie wykonany z płyt drewnianych i się zastanawiam co zrobić, aby uszczelnić płyty, żeby zapach i światło się nie uwalniały. Czy sam klej do drzewa załatwi sprawę, czy są jakieś inne patenty?

Tak samo uszczelnienie drzwi. Myślałem, żeby dać taką czarną uszczelkę do okien, co myślicie?

Oświetlenie

Mars Hydro TS600 wpasuje się tutaj idealnie bo szerokość ma 31cm więc na styk.

Wentylacja

Wlot pasywny był by na spodzie boxa, a sam box stał by na wysokości jakiś 5cm żeby powietrze mogło swobodnie wlatywać. Powód? Z jednej strony szafa, a z drugiej ściana. Zamontował bym coś żeby kontrolować wlot no i oczywiście jakąś siatkę na owady i inne takie. Możecie polecić jakąś siatkę, czy wybrać jakąś zwykłą z małymi oczkami?

Czytając wikihaszysz obliczyłem, że wentylator jaki bym potrzebował to zaledwie około 70m3/h, zgadza się? Co o tym sądzicie? Taki podmuch to mają wentylatory PC. Pewnie jakiś łazienkowy, cichy był by najlepszy. W ogóle nie wiem jak do tego podejść. Możecie coś polecić?



Do tego oczywiście filtr węglowy odpowiednio dobrany do wentylatora.

No i wentylator mieszający jakiś mały, mam gdzieś na strychu coś jak dobrze pamiętam to akurat by się nadał.



Z mojej strony tyle i mam nadzieje, że znajdzie się kumaty człowiek dobrej woli i coś pomoże, doradzi.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Lepiej te 35 x 50cm, miejsce na powietrze, mieszak, nawilżacz i sama roślinę, a w ostateczności to i 2 donice wejdą lekko.
Wysokości też ile dasz radę.
Mylar na sufit też się przyda. folie rozpraszają światło więc po rozproszeniu leci wszędzie, nie masz dużego boxa więc to będą groszowe sprawy. Chociaż wpływ znikomy samego sufitu, bardziej względy estetyczne :)
Do uszczelnienia kup tubkę sylikonu, pociągnij po składaniu, spryskaj wodą, przejedź palcem i masz cacy.
Nad wentylacja pomyśl jak będziesz wiedział jaka temperatura panuje. Pasywny wlot może nie wystarczyć, zależy od temperatury gdzie masz boxa, ale wiadomo lato na horyzoncie.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Nad wentylacja pomyśl jak będziesz wiedział jaka temperatura panuje. Pasywny wlot może nie wystarczyć, zależy od temperatury gdzie masz boxa, ale wiadomo lato na horyzoncie.

Temperatura nie przekracza 23°C w pokoju, lato może trochę więcej, ale niedużo. Pokój cały czas w cieniu. Powietrze też będzie ciągnięte od samej podłogi więc chłodniejsze. Taki led chyba też za dużo ciepła nie daje.
Dzięki są rady, wezmę wszytsko pod uwagę. Może ktoś jeszcze rzuci jakieś cenne, złote myśli.
 
Ostatnia edycja:

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Na osłonę przed insektami poleciłbym siatkę ciągnioną aluminiową, drobne oczka nic nie wleci, nie skoroduje w przeciwieństwie do stalowej i nie sprzyja rozwoju pleśni jak np. gaza. Cena za mb. około 10zł.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Sprawdzałem dzisiaj temperaturę. Na dworze było koło 26st, a w pokoju przy podłodze 20.3 tak, że temperatura na luzie będzie ogarnięta. Led dużo ciepła nie da.

Więc jaki wentyl wybrać? No i czy moje obliczenia, że 70m3/h są prawidłowe?
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Przejrzałem teraz internety i do wyłożenia boxa użyje takiej foli: FOLIA DIAMOND LIGHTITE 100%. Nie trzeba mi tego dużo więc nie będą to miliony .

Teraz pytanie jak to przymocować do ścian. Myślę, że takerem będzie git? Czy może to jakoś zakłócić "przelot" światła?
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Teraz pytanie jak to przymocować do ścian. Myślę, że takerem będzie git? Czy może to jakoś zakłócić "przelot" światła?
Ja właśnie takerem przybijałem mylar do ścian szafy. Jest lux, spełnia swoje zadanie. Możesz se obczaic w fotorelacji.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Pinezki też się dobrze sprawdzają, można łatwo wyjąć i coś zmienić
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Większość już wiem, zbierzmy to do kupy.

Wymiary 35x50x170. Całość wyłożoną folią Diamond Lightite 100%. Przymocuję to na pinezki.
Boxa ładnie skręcę z klejem, a potem zabezpiecze sylikonem. Drzwi zabezpieczeń czarna uszczelka do okien.
Świecić będzie Mars Hydro TS600.

Wlot będzie pasywny na dole boxa.

Zostaje nie rozwiązana kwestia wentylatora. Czy dobrze policzyłem że trzeba około 70m3/h. I jeśli tak to jaki byście polecieli? Jaki filtr węglowy wtedy do tego dorzucić?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół