nasiona marihuany

Roślinki prawie w ogóle nie rosną

Wyszukiwarka Forumowa:

Jajowatka

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
5
Buchów
0
Witam :)

Mam wrażenie, że moje roślinki strasznie spowolniły i zrobiło się to trochę niepokojące. Nie wiem już sam, czy to mieści się w jakiś granicach normy, czy jednak słusznie zaczynam szukać problemu.

Panienki mam dwie i od dwĂłch dni ich rozwĂłj jest znikomy.
Przez 2 dni w obydwu roślinkach 2 pierwsze listki urosły może o 2 cm, a kolejne listki, które wypuściły, nie rozwinęły się nawet w połowie.

*Roślinki, jakie mam: Auto Pilot XL (dzisiaj jej 6 dzień) i Lowers#2 Automatic (dzisiaj jej 5 dzień)
*Box: 42 cm x 42 cm x 120 cm
*Ziemia: BioBizz Light-Mix
*Doniczki: 9L (Atuo Pilot XL) i 7L (Lowers#2)
*Oświetlenie: COB LED Citizen CLU048, barwa 3500k, 100W (aktualnie moc ustawiona na 60-70W), ustawione na 32 cm od roślin
*Temperatura: 22-23 stopnie
*Wilgotność: 60-80%
*Podlewanie: woda Muszynianka. Dla pewności sprawdzane było jej pH przed podlaniem (za pomocą testu GHE). Wyszło 6,2.
*Jest wentylator wpuszczający i wypuszczający (120mm, wentylatory komputerowe).

Rośliny nie mają żadnych plam, przebarwień czy czegokolwiek, co mogłoby wskazywać na jakiś konkretny problem. Liście są zielone, wyglądają zdrowo, nie są oklapnięte ani nie wyginają się do światła.

Na pewno nie zostały przelane, bo to było sprawdzane dość dokładnie, a i wody im raczej nie brakuje (obecnie ziemia z wierzchu jest wilgotna).

Było podejrzenie, że może być to spowodowane brakiem CO2. Na 9h w pomieszczeniu, w którym jest box, zostało otworzone okno, żeby jakoś rozruszać to powietrze + przez 9h w boxie paliła się świeczka. Nie zmieniło to raczej nic. Nie wiem, może to za krótki czas, by się jakoś sugerować efektami, ale martwi mnie to, że coś może iść nie tak.

Może macie jakieś sugestie, co do tej sytuacji? Czekać czy już coś działać? Może jakieś lepsze źródło CO2, a może problem leży gdzie indziej?

---------- Post Zaktualizowany 15:57 ---------- Data pierwszego postu 15:33 ----------

Cos poszlo nie tak i wywalilo mi z tekstu wszystkie polskie znaki.

Dla lepszej czytelnosci wrzucam tutaj tekst jeszcze raz :)
___

Witam :)

Mam wrazenie, ze moje roslinki strasznie spowolnily i zrobilo sie to troche niepokojace. Nie wiem juz sam, czy to miesci sie w jakis granicach normy, czy jednak slusznie zaczynam szukac problemu.

Panienki mam dwie i od dwoch dni ich rozwij jest znikomy.
Przez 2 dni w obydwu roslinkach 2 pierwsze listki urosly może o 2 cm, a kolejne listki, ktore wypuscily, nie rozwinely sie nawet w polowie.

*Roslinki, jakie mam: Auto Pilot XL (dzisiaj jej 6 dzień) i Lowers#2 Automatic (dzisiaj jej 5 dzien)
*Box: 42 cm x 42 cm x 120 cm
*Ziemia: BioBizz Light-Mix
*Doniczki: 9L (Atuo Pilot XL) i 7L (Lowers#2)
*Oswietlenie: COB LED Citizen CLU048, barwa 3500k, 100W (aktualnie moc ustawiona na 60-70W), ustawione na 32 cm od roslin
*Temperatura: 22-23 stopnie
*Wilgotnosc: 60-80%
*Podlewanie: woda Muszynianka. Dla pewnosci sprawdzane było jej pH przed podlaniem (za pomoca testu GHE). Wyszło 6,2.
*Jest wentylator wpuszczajacy i wypuszczajacy (120mm, wentylatory komputerowe).

Rosliny nie maja zadnych plam, przebarwien czy czegokolwiek, co mogloby wskazywac na jakis konkretny problem. Liscie są zielone, wygladaja zdrowo, nie sa oklapniete ani nie wyginaja sie do swiatla.

Na pewno nie zostaly przelane, bo to bylo sprawdzane dosc dokładnie, a i wody im raczej nie brakuje (obecnie ziemia z wierzchu jest wilgotna).

Bylo podejrzenie, ze moze byc to spowodowane brakiem CO2. Na 9h w pomieszczeniu, w ktorym jest box, zostało otworzone okno, żeby jakos rozruszac to powietrze + przez 9h w boxie palila sie swieczka. Nie zmienilo to raczej nic. Nie wiem, moze to za krotki czas, by sie jakos sugerowac efektami, ale martwi mnie to, ze cos moze isc nie tak.

Moze macie jakies sugestie, co do tej sytuacji? Czekaa czy juz cos dzialac? Moze jakies lepsze zrodlo CO2, a moze problem lezy gdzie indziej?
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Pokaz te roslinki , bo tak to wrozenie z fusow
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół