nasiona marihuany

[21xAF] [Outdoor] [18xCheese Extreme] [4xAk47] [2xCritical]

Wyszukiwarka Forumowa:

Diaphragm

New member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
2
Buchów
0
Czołem wszystkim forumowiczom, Zapraszam na fotorelacje z mojej pierwszej uprawy. Na celownik dziś idzie tak jak w tytule:
-18 x Auto Cheese Extreme
-4 x AK47 Auto
-2 x Critical Auto
Nasionka pochodzą ze sklepu ganja farmer.

Na wstępie powiem, że wiem że jestem spóźniony ale Prognoza pogody na początku maja wskazywała na to, że z outa nici. W każdym bądź razie podejmuje ryzyko. Miejscówka jest w pobliżu rzeki wiec w połączeniu z zapowiadanymi codziennymi drobnymi opadami zdecydowałem się zasadzić połowę panienek w 35 litrowych workach.

A więc tak, podłoże wyglada następująco:
- Ok. 1/4 ziemi ze spota
- Ok. 1/4 ziemi kwiatowej uniwersalnej
- Ok. 1/4 ziemi ogródkowej
- Ok. 1/4 perlitu
- Spora garść Styropianu
- 5 sporych łyżek dolomitu, i tu pojawia się pytanie, czy to odpowiednia ilość na worek/dół 35L? Dodam, że w okolicy rosną pokrzywy ale nie jest ich sporo
- na górę i spód worka/dołu Ok. 2 cm keramzytu
- azofoska zgodnie z zaleceniami na opakowaniu
- na spód roślin które idą bezpośrednio do podłoża Idzie hydrożel, Ok 7.5g
- przy przesadzeniu roślin do gleby pójdzie mikoryza oraz oprysk z asahi

Prosiłbym o wasze rady ile dziur powinien zawierać worek który idzie do ziemi bo nie jestem pewien, oraz czy ilości hydrożelu i dolomitu są odpowiednie

Nasiona dziś poleciały do wody, a poniżej dorzucam jakieś zdjęcia dołów na panienki. Niestety nie ma w nich perlitu bo brakło go w ogrodniczym a czas gonił ale jak najszybciej uzupełnię doły o perlit. Przez to tez nie dawałem keramzytu na górę, bo będę wszystko jeszcze mieszać.







Jak pogoda dopisze to dziś dokończę przygotowanie dołów. Pozdro.
 

SirTokyo

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
94
Buchów
287
Jak wykopałeś dołek to worki są zbędne ale jak tak bardzo chcesz to mniej więcej tyle ile jest w doniczce. Hydrożel najlepiej 1g na litr ziemi a nawet trochę mniej i bardzo ale to bardzo dobrze wymieszać jeśli dasz 7.5 g na dno to zgniją korzenie.Wykop dołek tak aby ci noga wpadła jak będzie piach/glina to 0.5g na litr(piach/glina dobrze trzyma wilgoć z moich doświadczeń jak jest na dnie). Nie wiem jaką masz łyżke ale najlepszą miarą na oucie są garście a ich możesz dać spokojnie 3 a jak dasz 5 nic się nie stanie.
 

Diaphragm

New member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
2
Buchów
0
Dałem ok 1-1.2g na litr ziemi, ale dałem na spód, na keramzyt. Czytałem, że ludzie tak robią i dobrze wychodzi
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół