nasiona marihuany

[350W LED][0.36m2] - 4x Gorilla Glue by Amenophis IV

Wyszukiwarka Forumowa:

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
@gumisio - Tak, mój namiot ma wymiary 60x60, a zbiornik to normalny zbiornik o pojemności bodajże 35L. Ty masz takie wymiary bo patrzysz na Wilma 11L XXL, czyli powiększony zbiornik i wymiary. Ale jak jesteś w stanie zapewnić światełko na powierzchnię 80x80 to bierz tą wilmę, a najlepiej poszukaj sobie Wilma 4x18L XXL, jeszcze lepsza konfiguracja. :)

Witam,

Przepraszam za spóźnienie ale miałem kilka spraw na głowie, przez co prawie nie siadałem do komputera.
Osoby, które chcą hodować MJ podobnie jak ja, muszą bardzo dokładnie płukać granulat po wcześniejszych projektach, ja dopiero teraz wychodzę na prostą. Ale nie jest źle, jedna roślina tylko zamula, ale stawiam na geny bardziej bo te pestki są z gratisów, to nikt do końca nie wie, co to dokładnie jest :D

Dzień 25/0 wegetacji!

Niestety mój plan szybkiego okresu wegetacyjnego się nie sprawdził, więc nieco przedłużam. Rośliny w dniu 19 przeszły pierwszy topping, a dzisiaj kolejny i tak już zostaną. Daję im dwa lub trzy dni na regenerację i przełączamy światełko na 11/13. Dziewczyny co około 10 dni są przycinane - defoliacja. Dzisiaj ponownie było to wykonane jednak nie zrobiłem już zdjęć z tego zabiegu.

Parametry wody, to: EC - 0.7 i pH - 6.0, temperatury wody oczywiście nie mierzę, jednak codziennie dolewam 1.5L świeżej, zimnej wody.
Jeżeli chodzi o pożywkę to niezmiennie to samo co ostatnio w podobnych proporcjach, plus opryski z Tytanitu dwa razy w tygodniu.

Ostatnio jak miałem tę odmianę to mi przerosła namiot i musiałem robić łamanie, ciekawe jak będzie w tym przypadku. :)
Tyle szczegółów, zapraszam do zdjęć.



















Pozdrawiam,
A. IV :)
 

gumisio

New member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
4
Buchów
0
Dziewczyny piękne zdrowe kolorowe :) ładnie się krzaczą. W jaką wysokość ostateczną celujesz? Jaka jest odległość od szczytów do lampy?

Co do systemu, to namierzyłem Twoją wilmę i jestem póki co zdecydowany na pozostanie przy 60x60. Teraz z kolei ciekawią mnie Twoje drippery ;) rozumiem że robota własna? Widziałem coś podobnego bodajże od GHB, ale nie jestem pewien czy to to i czy będzie kompatybilne... przybliżyłbyś temat?

U mnie lampą będzie LED 1000W-ekwiwalent. Nawozy chcę wziąść 100% Biobizza hydro. I możliwe że również Gorilla Glue + Amnesia, może automaty.
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
@gumisio - generalnie odległość lampy od szczytów nie mierzę, raczej na oko. Podkładam dłoń nad roślinami, jak po kilku chwilach czuję dyskomfort to skoro przeszkadza on mnie, przeszkadza również dziewczynom. Poza tym, mam skierowany wentylator mieszający na szczyty, więc to też pozwala mi obniżyć nieco lampę :)

Co do dripperów, tak sa one własnej roboty. Uważam, że te w zestawie zdają egzamin ale zawsze może być lepiej. Żadna sztuka, idziesz do akwarystycznego sklepu i kupujesz kilka metrów wężyka o średnicy 1mm (najlepiej czarny) oraz trójniki. Przycinasz wszystko, nakładasz trójniki, potem przycięte wężyki tak aby tworzyły okrąg. Potem bierzesz świeczkę lub zapalniczkę i igłę, no i podgrzewając koniec igły robisz dziurki w wężykach co około 3 cm.

Jeśli chodzi o automaty w hydro, to nigdy nie testowałem ale wydaje mi się, że słaby to pomysł. Zresztą automaty były moimi pierwszymi roślinami w namiocie lata temu, nie byłem z nich zadowolony dlatego przeskoczyłem na pełnosezonowe odmiany, a auto tylko na outdoor :)

Pozdrawiam
A. IV :)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Dzień 7/0 wegetacji! , dzisiaj zaczęły pokazywać pierwsze niedobory azotu,

granulat po ostatnim projekcie i na roślinach wyszło lekkie przenawożenie,

:D ja wiem ze w hydro jest wszystko inaczej, ale chyba nie az tak zeby w kilka dni po wykielkowaniu miec niedobory, dwa ze nawet na tych slicznych zdjeciach nic takiego nie widac, wiec nie wiem czy to zly keramzyt byl :D

Na wegu tez juz namiot mial byc roz***any 10dni i odrazu flo, bo fachura + hydro (a to nie to co ziemia, zobaczycie)... i coz. Zdjecia fajne, grow mimo wszystko ogarniety, ale bez urazy, ciezko sie to czyta... :D

Fajny masz ten filtr powietrza, jakiej to firmy? Uzywales go wczesniej? Przepuszczal zapachy? Ten wentylator ktory masz wpiety w niego, jakiej firmyi? Czy jest glosny?
 
Ostatnia edycja:

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Wiesz, wyrosłem już z urażania się tym co ktoś mi napisze w internecie, lecz trudność czytania może wynikać tutaj z nie do końca rozwiniętej umiejętności czytania, niż z uporządkowania tematu :)

Co do sprzętu, nic nadzwyczajnego - oto zwykły filtr i wentylator, średnio cenowy, który znajdziesz w każdym sklepie. Jeżeli przeglądałeś ze trzy razy oferty sklepowe to powinieneś wiedzieć co to za sprzęt. :) A co do uszczerbku roślin, to widać to na zdjęciach, kwestia odpowiedniego przyjrzenia się, poza tym w obiektywie inaczej to wygląda niż patrząc gołym okiem - ale przenawożenie wystąpiło. Kwestia lepszego wypłukania granulatu przed kolejnym projektem.

Jak znasz się na hydro, to powinieneś wiedzieć, że rośliny wegetację odpuszczają ale strzelają ładnie na indukcji i później - więc nie widzę powodów do zaczepek. :)

Dzisiaj rośliny zostały przełączone na kwitnienie - taki mały update. :)

Pozdrawiam
A. IV :)
 

gumisio

New member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
4
Buchów
0
Pozwolę sobie jeszcze pomęczyć o wyposażenie, jeśli pozwolisz, bo jestem na etapie listy zakupowej do mojego hydro:

cytat z Twojego pierwszego postu: "Dodatkowo sprzęt do trzymania odpowiednich warunków w zbiorniku, pompy", koniec cytatu.

Mógłyś rozwinąć? Co potrzeba żeby dbać o zbiornik i jakie dodatkowe pompy są potrzebne?

Coś jeszcze poza oczywistościami co powinienem brać pod uwagę przy zakupach z Twojego doświadczenia?
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
@gumisio - no wiesz, to zależy jak wygląda Twoja lista zakupowa, możesz ją wkleić tutaj w tym temacie, chętnie podpowiem jak to widzę, podobnie pewnie jak jeszcze bardziej doświadczeni, którzy odwiedzają mój temat :) Generalnie jeśli chodzi o utrzymanie zbiornika, musisz zadać sobie pytanie czy chcesz to robić mega profesjonalnie, czy tak jak w tym temacie. Ja profesjonalistą nie jestem - co zarzuciła mi tu pewna osoba - ale profesjonalista dba o każdy detal. Ja przykładowo, nie mierzę temperatury wody w zbiorniku, zawsze kiedy dolewam staram się dolewać maksymalnie zimną, to nie wiele daje ale powiedzmy te 19-22 stopnie są w zbiorniku na bank, czy to dobrze? Rośliny nie narzekają, więc czemu ja powinienem? :)

Pompa i wąż do niej, jest dodatkiem niekoniecznym - chodzi tu o prostotę wymiany, opróżniania i dolewania wody do zbiornika. Jeśli masz pompę i wąż sprawa bardzo się ułatwia, jeśli nie - musisz kombinować, czy użyć szklanki, czy czekać do pełnego wypicia przez rośliny. Dodatkowo do zbiornika wchodzi kamień napowietrzający, który kupisz w każdym akwarystycznym, ja mam okrągły o średnicy 10 cm i do tego pompa powietrza z wężykiem 1 mm. :)

Jeśli chodzi o zbiornik no to również w jego skład wchodzi dobry pH i EC metr, którym kontrolujesz parametry swojej wody. To chyba wszystko, wiele spraw wydaje się trudnych ale im bardziej w to wchodzisz, tym łatwiejsze się to staje. Obecnie nie wrócę już do ziemi w namiocie, a uprawa w wodzie jest czystą przyjemnością :)

Pozdrawiam
A. IV :)
 

gumisio

New member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
4
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź. Z tego co wyczytałem nie tylko tutaj, zbiornik należy raz na jakiś czas przepłukać odpowiednim środkiem czyszczącym. Również to robisz? Jak często i jakim środkiem?

Moje zakupy na chwilę obecną / namiot i lamap już są, wymieniam wentylację i przechodzę na hydro:

Advanced Amino
Advanced PK
Advanced Silica
ADWA EC waterproof meter with replaceable probe
ADWA pH Waterproof Meter with Replaceable Probe
AH Dutch Formula Bloom, 1L
AH Dutch Formula Grow, 1L
AH Dutch Formula Micro, 1L
AH Enzymes+ Advanced Natural Power, 1L
AH Final Solution Advanced Natural Power, 500ml
AH Growth/Bloom Excellerator Advanced Natural Power, 500ml
AH pH minus for Bloom, 1l
Ah pH minus growth 1L
Ah pH plus growth and flower 1L
AH Root Stimulator Advanced Natural Power, 250ml
Aluflex 102mm, 1m
BOYU air pump S-2000 480L / h
Filter Prima Klima mini ECO line - 180/240 m3/h,100mm
PROFAN Clip-On Fan 15cm/5W
TT 100 Fan 145 / 187m3 / h
VitaLink CalMag
Wilma Small 4x11L, 60x60x20cm

Nawozy AHoH bo mają dobrą opinię i są dla mnie łatwo dostępne w przystępnych cenach. Chciałem Biobizza ale skoro wszyscy zdecydowanie odradzają organiki do hydro to nie będę na siłę starał się oponować, wiem zresztą jak to capi i jakie się kluchy robią po paru dniach w wiaderku. Zdecydowanie wolę komplet od jednego producenta na początek.

Czy i jak uzdatniasz wodę? Myślałem nad przepływową Britą - nakładką na kran na 600l Brita On Tap.

Pestki już są - Amnesia Haze, Gorilla Glue, Critical Kush, Northen Light, wszystko fem, nie automat.

Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane.
 

Krymek

New member
Rejestracja
Paź 21, 2018
Postów
1
Buchów
0
na pierwsze hydro polecam 60/40 perlit z kokosem bardziej wybacza błędy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół