nasiona marihuany

[350W LED][0.36m2] - 4x Gorilla Glue by Amenophis IV

Wyszukiwarka Forumowa:

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Witam :)

Tak jak zapowiedziałem ostatnio, przy mojej niedokończonej fotorelacji - wracam! Teraz już postaram się dokończyć temat i poprowadzić też temat w taki sposób, żeby nie był tylko chwaleniem się wynikami ale też niejakim poradnikiem dla osób, które zastanawiają się lub są na etapie przechodzenia z ziemi na wodę.

Dlaczego ja przeszedłem? Jest wiele plusów, są również minusy. Jednak niepodważalnie stwierdzam, że nie powrócę jużdo ziemi nigdy (wewnątrz). :D

Tyle gwoli wstępu, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie pozytywnie, wszelkie rady zawsze mile widziane.

Pomieszczenie - namiot komercyjny (nic firmowego) o wymiarach 60x60x180.
Oświetlenie - lampa led o mocy 350W obecnie przykręcona potencjometrem na 50% (jakieś 175W).
System - Wilma z miejscem na 4 donice 11L oraz 35L zbiornikiem. Do tego okrągłe drippery.
Podłoże - granulat ceramiczny firmy Plagron.
Wentylacja - filtr węglowy oraz wentylator kanałowy o przepustowości 145-197m3. Trzy wloty pasywne, dwa okrągłe i jeden prostokątny.
Nawozy:
Hesi - baza na wzrost i kwitnienie, SuperVit, Boost, PK13/14
Plagron - Green Sensation
AN - Big Bud, Overdrive, płyny kalibracyjne

Dodatkowo sprzęt do trzymania odpowiednich warunków w zbiorniku, pompy, kamienie napowietrzające, sterowniki czasowe, opryskiwacz i inne pierdoły, które każdy ogrodnik powinien mieć :)

A teraz czas na zdjęcia, przepraszam za jakość ale mój aparat coś szwankuje i będę go musiał oddać do kalibracji i czyszczenia. Dzisiaj jest drugi dzień życia roślin, kolejna aktualizacja za tydzień :)



















Pozdrawiam
A. IV :D


 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Dzięki kola za komentarz, tak schludnie. Dla mnie w tym hobby powinno być jak na sali operacyjnej, zresztą kto nie chce żyć w ładzie i porządku :)

Zapomniałem z tego wszystkiego dodać informacje jakie mam plany odnośnie tego projektu. A więc tak, krótki okres wegetacyjny, miałem już tą odmianę i wiem, że rośnie bardzo wysoko, dlatego planuję maksymalnie 20 dni wegetacji w zależności od tego jak szybko zrobię trening.
Odnośnie treningu, planuję topping początkowo na 6 lub 8 odrostów, później te odrosty będą przycinane drugi raz i od razu przełączenie na kwitnienie - więc zobaczymy jak się z tym wyrobię :)

Dodatkowo będę prowadził regularną defoliację powiedzmy co 10 dni, naoglądałem się o tym na amerykańskich kanałach i chcę przetestować jak to wyjdzie. Fotoperiod jaki stosuję i będę stosował również w tym projekcie to oczywiście 12/1.

Mam do Was też pytanie, wiem, że to już było wałkowane na forum i czytałem te tematy, jednak mnie jakoś nie usatysfakcjonowały. Już rozważam pestki na kolejny projekt i tutaj moje pytanie, chciałbym odmiany, które:

- mają sporą zawartość CBD (potrzebuję tego ponieważ mam problemy z bezsennością oraz bóle stawowe).
- wybarwiają się ciekawie pod koniec okresu.
- dają super plon.

Nie mówię tu o jednej odmianie z tymi cechami, tylko chcę znaleźć dla siebie różne odmiany, które będą miały któreś z tych cech :)
Dodatkowo, czy moglibyście mi odpowiedzieć na pytanie, które mnie ostatnio nurtuje? Jaka jest różnica między Dinafem, a Orionem? Bo do tej pory ładowałem hajsiwo w Dinafem i nie ukrywam dobre mają pestki, jednak zasłyszałem, że to te same pestki praktycznie tylko w D., płaci się za markę, jak wy sądzicie?

Pozdrawiam
A. IV :)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Filtr zdejmij bo niepotrzebny teraz.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Chyba hesi boost jest organiczny i ja bym go nie wlewał do zbiornika.
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
Dziękuję chłopaki za komentarze :)

[MENTION=74064]smoksalot[/MENTION] - nie przeszkadza mi on, jeśli chodzi o sam filtr to nie jest to dla mnie duży wydatek, aby kupić nowy po mniejszej ilości projektów, a strzeżonego sami wiecie kto strzeże, więc wolę mieć założony. Poza tym, planuję krótką wegetację, więc nie chce mi się za kilka dni znów bawić z tymi sznurkami. Dodatkowo, cały zestaw mam już połączony na stałe taśmą, więc demontaż tego sprawiłby tylko więcej kłopotu. Ale dzięki za sugestię :)

@Football_Manager - generalnie zdjęcie przedstawia komplet jaki posiadam, nie są to pełne butelki tylko pozostałości z poprzednich projektów. Boosta raczej nie będę dawał, ponieważ mam GS od Plagrona oraz koks od AN, więc suplementacji nie braknie. Muszę tylko zdecydować na czym pojadę okres kwitnienia, ale chyba właśnie na GS, jakoś bardziej mu ufam :D

Dzień 7/0 wegetacji!

Rośliny do tej pory leciały na samej wodzie o pH w granicach 5.9 - 6.0, dzisiaj zaczęły pokazywać pierwsze niedobory azotu, dlatego dzisiaj właśnie przygotowałem zbiornik i podłączyłem nawadnianie. Na każdy litr wody roślinki dostały 2 ml., Canna Rhizotonic, 4 ml., Hesi Grow oraz 5 kropli Hesi SuperVit. Obecne EC - 0.6 oraz pH - 6.0, temperatury zbiornika nie mierzę.

Dziewczyny zaczęły się nieco wyciągać, toteż obniżyłem panel o 10 cm., oraz podbiłem moc na 60%.

Temp., 28 stopni, a wilgotność w granicy 60%, nie jest źle :D

Od 10 dnia życia zamierzam rozpocząć opryski z dodatkiem Rhizotonic'a oraz Tytanitu, dwa razy w tygodniu po zgaszeniu oświetlenia.

Co tu więcej pisać, póki co stabilnie :D











Pozdrawiam
A. IV :D
 

adex1007

Well-known member
Rejestracja
Lis 7, 2017
Postów
72
Buchów
1
Za***iste, podoba mi się ten ład i porządek w boksie, napewno będę zaglądał i jak nałapie doświadczenia przy hodowli mj to zbuduje coś podobnego, moja ulubiona relka na chwile obecną :alien:
 

Dr.Oetker

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2019
Postów
179
Buchów
0
Aż chce się to oglądać!
Czyściutko panie tam masz.
O gorilla glue myślałem na przyszły raz. Ciekaw jestem jak pójdzie u Ciebie na tym sprzęcie :D
Pozdro!
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
W cholerę światła panie. Czy to panel z popularnego portalu ogłoszeniowego?
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
@GRUZ Światełka jest tyle ile być powinno, aby roślinki czuły się dobrze. Polecam prócz nagłówka przeczytać również zawartość tematu :)
[MENTION=92940]Dr.Oetker[/MENTION] Czystość to podstawa, nie wyobrażam sobie, aby moje podopieczne rosły w syfie, są to bowiem organizmy żywe i podobnie jak my nie lubią chaosu i nieładu :) Generalnie tą odmianę dostałem w gratisie, gdyby nie to pewnie bym jej nie uprawiał, jakkolwiek zobaczymy co wyrośnie. Kolejnym razem nastawiam się na coś z dużą ilością CBD.
[MENTION=86771]adex1007[/MENTION] Doświadczenie nabywa się poprzez praktykę, nie inaczej. Taka alegoria - dlaczego nauczyciel przedsiębiorczości w praktyce jeździ nowym mercedesem, a nauczyciel teorii przedsiębiorczości starą Astrą? :D

Dziękuję za zainteresowanie oraz komentarze :)

Dzień 15/0 wegetacji!

Aktualizacja tematu miała być wczoraj ale byłem tak wywalony z butów, że dałem sobie spokój - wybaczcie. :)
Co nowego w ogrodzie? A no, rośliny rosną sobie coraz szybciej, piękno hydroponiki to powolny wzrost na początku, a później wystrzał pod niebo :D

Niestety popełniłem kilka niedopatrzeń, które teraz dają o sobie znać, jednak zbytnio się nimi nie przejmuję, jako, że to mocne rośliny i wiem, że wszystko będzie w porządku. Generalnie niewystarczająco dobrze przepłukałem granulat po ostatnim projekcie i na roślinach wyszło lekkie przenawożenie, ale powoli się to normuje.

Obecne parametry wody - pH: 5.9-6.0, EC: 0.9, a temperatury nie mierzę, będzie coś w granicach 20 stopni, trochę sporo ale dajemy radę. Ogólnie podniosłem trochę panel przez co temperatura w namiocie spadła do 27 stopni. Co trzeci dzień jest robiony oprysk z dodatkiem Rhizotonic'u (2 ml/1 L) oraz Tytanit'u (1 ml/1 L). Rośliny dostają tę samą bazę na wegetację plus witaminy, chociaż zastanawiam się nad wymianą Hesi Growth na coś innego, jest ekonomiczny ale mnie wkurzać zaczyna :D

Co więcej - czekam jeszcze kilka dni aż będę miał te 6-8 odrostów i robimy topping i przy okazji pierwszą defoliację. Zobaczymy jak to przebiegnie.

Na zdjęciach można zauważyć, że schowałem wężyki pod granulat, spowodowane jest to faktem, że powoli zaczęły mi wychodzić glony, a tego nikt chyba nie lubi, więc nawadnianie zostało ukryte :)
Co do nawadniania, nie pisałem o tym wcześniej chyba - cykl podlewania... w zasadzie nie ma cyklu, pompa działa 24/7 i tak pewnie zostanie. Nie bawię się w żadne 15 minutowe cykle bo granulat jest na tyle przewiewny, że powietrza korzenie mają dość, a te cykle bardziej uważam za mit, chociaż pewnie mnie tu ktoś zlinczuje za to :D

Tyle informacji, zapraszam do zdjęć :)





















To tyle, pozdrawiam,
A. IV :)
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
na 15 dzien to cos marny ten ceramit ziom w ziemi automaty mom winksze :D
 

Alborosie1

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2015
Postów
77
Buchów
0
Jeszcze się odbija:) moje tez były 16 dnia słabe, ale to tez było spowodowane stresem, nie wiem czy te Twoje Korzenie nie maja za dużo wody Skoro ciagle tam leci woda, nie wiem czy system korzeniowy się prawidłowo szybko tworzy tak jak to jest podczas gdy przysuszamy roślinę brakiem podlewania. Ta Twoja kostka Wełniana na pestki jest cały czas mokra przez co korzenie w piz*e dostawały bo nie musiały szukać wody a cały czas były przelane. Magnez masz w wodzie?

Zajrzyj do mnie na tanie hydro :D
 

Amenophis IV

Active member
Rejestracja
Lut 6, 2020
Postów
33
Buchów
0
@Afroman - mordo, nie porównuj ziemi z wodą :D Rośliny podczas budowania systemu korzeniowego nie mają praktycznie żadnego oporu, a przez nieograniczony dostęp do powietrza i bezpośrednio pożywki robią cuda w późniejszym okresie. Zobaczysz jak to mi później namiot rozpierdupczy na wszystkie strony :D
[MENTION=30282]Alborosie[/MENTION]_1 - nie posiadam niestety magnezu bo mi się CalMag skończył podczas ostatniego projektu, a jestem na tyle leniwy, że nie chce mi się zamówić ale na dniach to nadrobię :D Generalnie sprawa ma się tak, że nawadnianie włączone jest cały czas podczas fazy oświetlania, w nocy nawadnianie się wyłącza. Poza tym, stosuję wężyki okrągłe, przez co woda leje się w oddaleniu od łodygi około 7 cm., co powoduje, że korzenie mimo woli są sprowokowane do poszukiwania tej wody. :)

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi, zobaczymy co mi z tego wyrośnie :D

Pozdrawiam
A. IV :)
 

gumisio

New member
Rejestracja
Lut 7, 2011
Postów
4
Buchów
0
Witam,

bardzo fajny projekt, jestem pod wrażeniem. Planuję przesiadkę na hydro i mam pytanie: czy na pewno Twój namiot to 60x60? Szukałem podstawki pod system Wilma i nie znalazłem niczego do namiotu 60x60 (najmniejsze na 11L doniczki mają 75x75 i 50L). Słabo szukałem? Mógłbyś poratować dokładniejszą konfiguracją tego hydro?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół