nasiona marihuany

Gliniasta gleba - proszę o pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

Ivellios

Member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
7
Buchów
0
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Na wstępie zaznaczam, iż przejrzałem istniejące tematy używając szukajki, jednak każda miejscówka jest nieco inna i bardzo proszę o poradę w konkretnym przypadku.

Z pewnych przyczyn zdecydowałem się porzucić starą miejscówkę, która chyba przestała być już bezpieczna.
W zanadrzu mam inną - 100% bezpieczna, z dala od cywilizacji, zero śladów ludzi. Jestem pewien, że żaden grzybiarz czy inny przypadkowy gość się tam nie pojawi. Jedyną aktywność w okolicy wykazują dziki (z którymi chyba wiem jak sobie poradzę). Z uwagi na zmianę miejscówki "w ostatniej chwili" muszę na szybko przygotować glebę.
Mój główny problem polega na tym, iż z przyczyn logistycznych nie jestem w stanie przynieść tam zbyt dużo kupnej ziemi. Sprawa ma się tak, że spot to idealnie nasłoneczniona polanka w środku lasu. Gleba tam jest żyzna i ciemna (niemal tak czarna jak kupna), jednak jest gliniasta. Gleba nie jest jasna/brązowa, jest ciemna, prawie czarna jak kupna. Zmierzyłem ph gleby drogim i sprawdzonym miernikiem - jest praktycznie idealne.




W okolicy jest trochę podmokłych terenów. Rośnie tu wiele wysokich i gęstych pokrzyw (w nieco bardziej zacienionych miejscach), las to same drzewa liściaste, zero iglaków, na samym spocie rosła chyba nawłoć kanadyjska, którą ok. 2 tygodnie temu wykarczowałem. Przez ostatnie 2 tygodnie nie miałem możliwości odwiedzin spota, dziś po przyjściu wykarczowany teren już zarośnięty zielonymi roślinkami, co chyba jest dobrym sygnałem.
Przez ostatnie 3 dni obficie padał deszcz - na spocie nie zbiera się woda, nie jest podmokły, jednak przy kopaniu dołków już na głębokości ok. 15-20 cm zbiera się woda.



W zacienionych miejscach gdzie zaczyna się las, w zagłębieniach czy miejscach gdzie ryły dziki, gdzieniegdzie deszczówka stoi (po 3 dniach opadów), jednak na spocie nigdzie (idealne nasłonecznienie).



Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników - jak to ugryźć, aby dobrze wyszło.
Panienki to pełnosezonówki. Czy w takiej glebie lub z niewielkim dodatkiem kupnej będą sobie spokojnie rosły ? Nie muszą to być jakieś mutanty na 3m (chociaż producent podaje, że na out rosną do 2,5-3m). Z nawozów budżetowo - mam organiczny biohumus, a na flo burza kwiatów.
Panienki mają już ok. 2,5-3 tygodnie, są ładne i zdrowe, lecz czas już powoli nagli aby je wysadzić z uwagi na małe pojemniki (nie chcę ich już przesadzać). Donice na spocie raczej odpadają, chyba, że napiszecie, że to jedyna opcja. Już prędzej chyba natacham tam tej kupnej ziemi i robił jakieś kopce niż z donicami się będę bawił.
Proszę też o opinię w kwestii podlewania - czy czasem woda zbierająca się pod gruntem nie załatwi kwestii konieczności dodatkowego podlewania w razie suszy ?

Z góry przepraszam jeśli coś się poknoci z zdjęciami i nie będę mógł edytować - chyba wina przeglądarki. Wtedy wkleję w kolejnym poście.

Bardzo proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam,
Ivellios.

---------- Post Zaktualizowany 17:19 ---------- Data pierwszego postu 15:32 ----------

Póki co plan to wykopać ziemię spod pokrzyw, dodać dolomit, przemieszać ją porządnie i zrobić lekkie kopce - bardzo jednak proszę o Waszą opinię.

Pozdrawiam !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dziku Protagonista.

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2018
Postów
427
Buchów
1,162
Odznaki
7
nie wstawiaj zdjęć poprzez obce h*j wie z kąd linki, bo wtedy pewnie większość userow w tym i ja ma obiekcje, że są to podstawione linki przez psiarnie.
jeśli zbiera Ci się woda, to warto by było po prostu usypać kopce z ziemi spod pokrzyw, albo z takiego miejsca, gdzie się ona będzie do tego nadawała.
 

Ivellios

Member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
7
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź.
Próbowałem wrzucić fotki poprzez edytor, jednak nie wyświetlały się - nie wiem dlaczego, gdyż w innym temacie normalnie działało.
Bardzo jeszcze proszę o odpowiedź w kwestii podlewania - czy zbierająca się woda na takiej głębokości ograniczy potrzebę przechodzenia na spota w celu podlewania ?
Pozdrawiam !
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
... jednak przy kopaniu dołków już na głębokości ok. 15-20 cm zbiera się woda.


Panienki to pełnosezonówki. Czy w takiej glebie lub z niewielkim dodatkiem kupnej będą sobie spokojnie rosły ?

Z góry przepraszam jeśli coś się poknoci z zdjęciami i nie będę mógł edytować


ok tylko bez obcych linków pamiętaj,foty TYLKO do galerii forum




z tego jak opisujesz to gleba super i nie musisz targać sklepowej tylko ... woda na takiej gł to bardzo słabo ,posadzisz sadzonki i po zabawie




------------------------------
[MENTION=12897]dzik[/MENTION]u Protagonista. dla wspólnego dobra takowe linki bardzo prosze raportować to szybciej się ich pozbędziemy
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
czarnej gliny to jeszcze nie widziałem, ta ziemia to pewnie torf i próchnica , podsyp kopce choc na 30cm , z czasem gruntowa się obniży i będzie git.do takiej gleby to tylko dolomit i cacy, nawet żadnej chemii bym nie sypał, mam 2 spoty takie i automatom to nic na grow nie leję tylko na flo a sezony do połowy cyklu nie wykazują niedoborów, sadz i nie utrudniaj sam sobie.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
mam trzy psy, sierść robi swoje, raczej żadne dziki i inne nie ryzykują podchodzić a dla zabezpieczenia hukinol. siatkę te paskudy potrafią sforsować.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół