nasiona marihuany

10 dniowe roślinki - słaby rozwój POMOCY

Wyszukiwarka Forumowa:

gertezm

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
27
Buchów
0
Hej. Mam 3x Auto Mazar od Dutch Passion. Wykiełkowały w wodzie i zostały ostrożnie zasadzone w doniczkach z uniwersalną ziemią firmy KRONEN która zawiera PH w zakresie 5,5 - 6,5 oraz zawiera włókna drzewne i humus.

Roślinki są na parapecie przeważnie od 8 rano do 22. Podlewam spryskiwaczem (woda zwykła) co 2-4 godziny - staram się nie przelewać i nie być nadgorliwy. Roślinki mają iść na out (to mój pierwsza przygoda z sadzeniem mj).

Problemem jest, że roślinki mają już 10 dzień i są słabo rozwinięte oraz w moich okolicach w ostatnim czasie jest duże zachmurzenie i mało słońca przenika przez chmury. Przez ostatnie 2-3 dni próbowałem na wieczór przez parę godzin trzymać je dodatkowo pod zwykłą lampą na biurku (żarówka 25W, odległość od roślinki jakoś od 3cm do 7cm - nadmienię, że to nie jest żaden box tylko zwykła lampa z ikeii posiadająca klosz który trochę pełnił formę odbłyśnika). Pomysł z lampą pomógł roślince w brązowej doniczce.

Załączam zdjęcia tych trzech roślinek (dwie roślinki w czarnych doniczkach są wyciągnięte a ta w brązowej jest niska ale listki ma trochę mocniejsze tak mi się wydaje). Czy też widzicie w tym problem czy jednak przesadzam? Liczę na jakieś rady i sposoby co mogę zastosować aby pomóc im w rozwoju. Pozdrawiam całe środowisko i z góry dziękuję :tiphat:





ROŚLINKA NUMER 1:
20200527_121444_28Copy29.jpg

ROŚLINKA NUMER 1:
20200527_121441_28Copy29.jpg





ROŚLINKA NUMER 2:
20200527_121434_28Copy29.jpg







ROŚLINKA NUMER 3:
20200527_121517_28Copy29.jpg
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Jeśli mają 10 dni od włożenia do wody to jest git, za mało światła ta druga, trzecia, możesz już podsypać im ziemii do doniczek i szukaj nasłonecznienia. Nasiona to masz prima sort więc nie spie**** tego :delg:
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
tak jak [MENTION=84264]Layer1[/MENTION] pisał wyżej - podsyp im ziemi, pomyśl o jakiejś żarówce do grow - kilka groszy wydasz i możesz zastąpić lampkę z biurka.
Poszukaj na forum - kilka osób ma zrobione - prowizoryczne boxy na właśnie takie dni i problemy jaki ty masz przed wysadzeniem na outa.
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Jak na 10 dni to raczej dupy nie urywają. Moim zdaniem ta ziemia się nie sprawdza.

Dla porównania to moje 6 dniowe automaty, które trzymam na parapecie:

IMG_5138.JPG
 

gertezm

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
27
Buchów
0
Jak na 10 dni to raczej dupy nie urywają. Moim zdaniem ta ziemia się nie sprawdza.

Dla porównania to moje 6 dniowe automaty, które trzymam na parapecie:

IMG_5138.JPG
[MENTION=92067]raiseNstuff[/MENTION] a myslisz ze moge sprobowac w tym stadium przesadzic do innej ziemii?
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
[MENTION=94907]gertezm[/MENTION] ja bym je podlał dzisiaj i spróbował jutro wysadzić na spocie, one teraz i tak nie rosną za bardzo, ale korzonek jakiś powinny już mieć
 

gertezm

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
27
Buchów
0
[MENTION=94907]gertezm[/MENTION] ja bym je podlał dzisiaj i spróbował jutro wysadzić na spocie, one teraz i tak nie rosną za bardzo, ale korzonek jakiś powinny już mieć
[MENTION=92067]raiseNstuff[/MENTION] nie są za małe na sadzenie?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Nie sa za małe jak juz jest tak cieplo to bedzie im w sam raz ja swoje jeszcze mniejsze dawalem 2 dni temu ...
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Dokładnie, ja też wysadzałem już planty takich rozmiarów. Minus jest taki że musisz bardziej uważać na korzeń. Wiele nie ryzykujesz, bo w tej chwili każdy dzień trzymania ich w tej ziemi to dzień stracony. Na automatach to się odbija bardziej niż na sezonach niestety.
Pamiętaj tylko, aby podlać je wcześniej żeby ziemia z doniczki nie rozsypała się w drobny mak.
 

gertezm

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
27
Buchów
0
[MENTION=92067]raiseNstuff[/MENTION] [MENTION=92011]LukexOG[/MENTION] Dzięki za pomoc. dzisiaj pójdą w ziemię :D
 

gertezm

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
27
Buchów
0
[MENTION=92067]raiseNstuff[/MENTION] miales totalnie racje co do tej ziemii. Nie wiem czy to przez drenaz drzewny tej ziemii ale po pelnym podlaniu mokra ziemia i tak sie wysypala nawet jak ją probowalem lekko uformowac a korzen byl bardzo bardzo maly i mial tylko jedno mikro rozgalezienie. Dzisiaj byl jeden plant a jutro nastepne. Juz nigdy wiecej tej ziemii nie wezme
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół