nasiona marihuany

Spis książek godnych polecenia!

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rider

Guest
clear.gif
clear.gif
clear.gif

clear.gif
clear.gif
clear.gif


jedne z lepszych książek na fazę i trzeźwą zwałę.
 
Ostatnia edycja:

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
większość Stephena Kinga : )
zwłaszcza ''Bastion''.
to jest przerażające, książka o chorobie - zmutowanej odmianie grypy wypleniającej ludzkość - czytam, słyszę kasłanie z sąsiedniego pokoju, sam zauważam że mam katar czy coś - serce od razu szybciej mi bije... polecam. :)

http://www.forum.haszysz.com/stephen-king-bastion-t14398.html

pozatym - prawie wszystkie Stanisława Lema :)
 
Ostatnia edycja:

Samuel

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2008
Postów
371
Buchów
0
Trudi Canavan - Trylogia czarnego maga.
 

sensidegustator

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
68
Buchów
1
"Wakacje Mikołajka"

"Mikołajek i inne chłopaki" też niszczy
kiedyś miałem wkrętę w książki Juliusza Verne "20 tyś podwodnej żeglugi", "Tajemnicza wyspa"(przeczytana w 2 dni)
"Imię Róży" ale nie pamiętam kto napisał;]
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
większość Stephena Kinga : ) zwłaszcza ''Bastion''. to jest przerażające, książka o chorobie - zmutowanej odmianie grypy wypleniającej ludzkość - czytam, słyszę kasłanie z sąsiedniego pokoju, sam zauważam że mam katar czy coś - serce od razu szybciej mi bije..


Hehhhe ,świetna zacheta do lektury :)
 
S

sru

Guest
to ja wrzucę kilka dobrych książek:

Joseph Heller - Paragraf 22

kultowa książka miażdży na fazie, śmieszna strasznie - straszna śmiesznie
opis
Kod:
http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=95p

Anthony Burgess - Mechaniczna Pomarańcza
psychodela w czystej postaci

z polskiej fantastyki:

Wszystkie książki Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu - "kłusownik, bimbrownik, egzorcysta amator"

Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure, Zagadka Kuby Rozpruwacza i Wieszać każdy może

Jacek Piekara - seria o inkwizytorze Mordimerze Madderdimie
Kod:
http://www.sefer.pl/szukaj/seria/mordimer-madderdin
"Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki!

Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.

Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on — Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów.” hehe:crazy:

Jeszcze jedna książka Piekary "Przenajświętsza rzeczpospolita" jest mooocna

a jak ktoś lubi bardzo luźne śmieszne fantasy to wszystkie książki Terrego Pratcheta
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Jacek Piekara - seria o inkwizytorze Mordimerze Madderdimie
Kod:
http://www.sefer.pl/szukaj/seria/mordimer-madderdin
"Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki!

Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.

Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on — Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów.” hehe:crazy:
Przeczytałem już prawie pierwszą księgę (zostało mi kilka stron), i prawdę mówiąc, spodziewałem się czegoś lepszego. Owszem, przyjemnie się czyta, momentami jest nawet wciągająca, ale to nic specjalnego. Fabuła w większośći prosta i przewidywalna.
 
S

sru

Guest
Tak jak większość współczesnej polskiej fantastyki - czyta się przyjemnie ale bez większych przemyśleń. Dlatego dużo polskich nowych książek to tak naprawdę zbiór opowiadań - opowiadanie jest łatwiej napisać niż grubą knigę, fabuła jest prosta i przewidywalna. Mi osobiście w Mordimerze najbardziej podobała się narracja pierwszoosobowa [coś w sumie rzadkiego]

aktualnie czytam Jakub Ćwiek - Kłamca i nie wybija się to ponad powyższe schematy ale też jest ciekawe [4 tomy i same krótkie opowiadania praktycznie o tym jak się rozprawia z innymi starymi bogami]
"Przedstawia ona losy Lokiego - nordyckiego boga sprytu, złośliwości i oszustw, który po zdradzie mieszkańców Valhalli i zesłaniu na Asgard Ragnaroku przechodzi na stronę... aniołów, stając się ich chłopcem od "brudnej roboty"

Z ambitniejszych polskich książek to trzebaby przebrnąć przez Trylogię Husycką Sapkowskiego - tylko łatwo można się zrazić stylizowanym językiem [i z tego co pamiętam to dziwnym wstępem], ogólnie dużą ilością historii i rozmiarem 3 tomów [chociaż mnie nieźle wkręciła - chyba zacznę ją od nowa]- ale to w końcu klasyka, fantastyka przez wielkie F :spalony:
 
A

adada

Guest
Marek Hłasko_Opowiadania:
- Namiętność
- Śliczna dziewczyna
- Najświętsze.słowa.naszego.życia
i kilka innych

Na brak motywacji po jesienno zimowym okresie bez słońca i o sposobach wyrwanie się z monotonii obojętności która może nas ogarniać w dowolnych momentach życia.Polecam
Nikodem Marszałek - Odrodzenie Feniksa
Nikodem Marszałek - Motywacja bez granic
 

mighty23

Well-known member
Rejestracja
Lis 22, 2007
Postów
79
Buchów
0
Wszystkie ksiazki Dana Brown'a oraz LSD Moje trudne dziecko(Hofmana) i ...wszystkie cz. pottera :D
 

SZTAMA

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2006
Postów
58
Buchów
0
Polecam 'Łuk triumfalny' Remarque - przed wakacjami nauczycielka od polaka kazała nam to przeczytać żeby wiedzieć jak być prawdziwym mężczyzną, a że była fajną suczką to przeczytałem. Troszkę wk***iają poetyckie przemyślenia głównego bohatera ale czyta się świetnie ... i ten klimat dawnego Paryża :)
 

doniwanesko

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2009
Postów
547
Buchów
6
polecam Ojca Chrzestnego, Maria Puzo
książka mistrzowska..film w porównaniu z książką niebo a ziemia;)
a druga część Sycylijczyk, dalsze losy rodziny Corleone;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół