nasiona marihuany

3x Purple #1, 1x Afghan kush FEM, mars hydro tsw 2000

Wyszukiwarka Forumowa:

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
R3m1 na wegu jaka moc uzywasz w tsie? A na flo jakiej ?trzymasz lampe tak jak producent podpowiada?
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
jadę od początku na maxa 146watów 35-38cm wszyscy mówią że :eek:gl:za nisko ale jakoś rosną:uff:
 

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
Od wega po flo bedIesz trzymał na tej wysokosci?
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Wraz ze wzrostem panienek ta odległość może się nawet zmniejszyć, na razie mam jeszcze jakieś 10-15cm o które mogę podnieść. Później będę kombinował czy łamać czy dać im rosnąć do momentu aż się będą wybielać. Jest też szansa że urosną tylko te 10-15cm i wtedy zachowam sweet spot 38cm.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
sorry panowie i panie zapomnialem dopisac. Moj box to 90x90x180. Lapa jest ok na ten namiot, pozatym chce nastepny grow juz na hydro zaczac no to bedzie czas na zmiane namiotu. Mysle o 120x120 albo moze ciut wiekszy i doloze wtedy zmodyfikowanego mars reflector. Zobaczymy co wyjdzie, wiem jednak jedno ze czas na pozadne uprawy a nie jakies pie****enie.

Dzieki za pogaduche o lampie, ja to nastawilem na 50% tak na oko. POlecialem na najnizszy zakres i zaznaczylem srudokret i dokrecilem o polowe. Nat plus minus wiecie. Na chwile obecna rosliny nie pokazuja zadnych problemow wiec moc raczej jest ok.


Teraz najwazniejsze!! Jeden z zasilaczy juz ***nal. Pol panelu nie dziala, diody sa ok bo sprawdzilem na drugi zasilaczu. Napisalem do Mars i juz wyslali mi nowy zasilacz, powinien byc jutro, najdalej w poniedzialek. No tak nie wiem, wydaje mi sie, ze trefny dostalem od poczatku. Plus taki, ze bardzo sprawnie dzial obslugi dziala, bez pie****enia zbednego wysyla drugi zasilacz kurierem. Moze 2 godz im zajelo na odpisanie maila, wiec bardzo dobrze jest.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Na zdjęciach wyglądał na mniejszy niż 90x90. A co do lampy to te zasilacze nie są niezawodne zawsze są najsłabszym elementem, w robocie mam do czynienia z dużą ilością komercyjnych lamp i nie ma reguły jak ma paść to padnie. Dobrze że Mars też zdaje sobie z tego sprawę i bez pitolenia wysyła nowy.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Na zdjęciach wyglądał na mniejszy niż 90x90. A co do lampy to te zasilacze nie są niezawodne zawsze są najsłabszym elementem, w robocie mam do czynienia z dużą ilością komercyjnych lamp i nie ma reguły jak ma paść to padnie. Dobrze że Mars też zdaje sobie z tego sprawę i bez pitolenia wysyła nowy.

Dokladnie r3m1. To tylko elektronika i to bedzie sie je**c, i dlatego ten mars lubie bo przynajmniej szybko zalatwiaja problemy i mozna kontynuowac grow.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Siemanko,

dzisiaj mija prawie 3 tydzien od wyjscia z ziemi. Rosliny przesadzilem do 1 L doniczek i wczoraj do smart potow 15 L. Postanowilem sprobowac smart pot bo widze, ze duzo ludzi to uzywa, wiec co tam i tak mialem doniczki kupic.

Temperatury to ok 25 dzien, 15 noc. Wilgotnosc utrzymuje na poziomie 60-80%. Ciagle je spryskuje rhizotonic i dalem im mala dawke bio vega. PH wody na poziomie 6,2 wiec gitarka.
Teraz tak dokupilem im Co2 bag, i teraz nie wiem albo podswiadomie to sobie wmawiam, albo to nowa lampa,albo polaczenie tych 2 spraw, rosliny rosna duzo lepiej niz poprzednie growy, na zasadzie widze duze roznice pomiedzy dniami.

Lampe ustawilem juz na 100% mocy, co myslicie za wczesnie?

Ogolnie to poki co wszystko idzie bardzo dobrze, poczekam jeszcze tydzien i robie FIM. Plan by byl potrzymac je z 5-6 tyg na veg, chce naprawde je rozkrzewic, bo nie bede ukrywal oczekuje dobrego plonu tym razem :D:D

Taki plan w glowie sobie snuje, zeby zmienic namiot na 120x120x200, przerobic moj stary mars hydro 96 na coby i w nastepny grow udezyc ze zdwojona sila haha. Tutaj troche miejsca brakuje na Co2 bag, wiatrak mieszajacy upchany musi byc itd. Moze nawet 150x150 byl by lepszy bo problemu z miejscem nie mam i przynajmniej wiecej mozliwosci by mial na przyszlosc.

BTW. ma ktos pojecie jak zrobic by foty byly na calej szerokosci forum? Wybieram "forum duze zdjecie" a one zawsze tak jakby uciete sa..





 
Ostatnia edycja:

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Czesc i czolem, mam maly problem i musze sie spytac o rade. Po przesadzeniu rosliny tj. stanely. Prawie w ogole nie urosly od ostatniego up-a, plus liscie troche blade sa i lodygi jak i "zyly" w lisciach dosc purpurowe.
Dalem im dzisiaj dawke veg. Co myslicie czego niedobor? Sprawdzalem wiki haszysz, no ale ja to ch***wy jestem z odgadywaniem niedoborow...










 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
To nic groźnego czasami łodygi są poprostu czerwone. Daj im coś na weg bio-grow z 2ml/L powinno je trochę ożywić bo blade się robią.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
To nic groźnego czasami łodygi są poprostu czerwone. Daj im coś na weg bio-grow z 2ml/L powinno je trochę ożywić bo blade się robią.

Dzieki! Dalem im dawke na veg i rano jak sprawdzilem to troche urszyly.

Calmagu im brak...

Zobaczelm Twoj post Gwalbert, pojechal do sklepu, kupilem calmag i powiem szczerze, ze juz po 4 godzinach widze ze zaczely odbijac.
Pytanie tylko dlaczego to sie stalo? Co myslicie? Uzywam ziemii canna terra wiec ona ma skladniki odzywcze wiec nie wiem dlaczego po przesadzeniu odrazu je zatrzymalo... Nowe donice z ziemia podlalem woda z rhizotonic wiec moze to w jakis sposob je zwolnilo.
 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Siemanko,

no to dzisiaj update. Rosliny maja 5 tygodni i dzisiaj bede je przelaczal na 12/12. Przez ostatnie dwa tyg zmienialem im photoperiod. Z 20h na 18, potem na 15h. Odbily bardzo od ostatyniego up-a.

Dzieki bardzo koledzy za pomoc z calmag i nawozem, po 24h odbily niesamowicie i od tamtej pory krzewia sie bardzo ladnie. Jeszcze raz dzieki!!!

Leje im calmag i bio vege kazde dwa podlania i kolejny dzien woda. Liscie sa ladne zielone i przytrost fajny wiec wydaje mi sie, ze nawozy sa ok. Od ostatniego up zaczyly pic jak po***ane, Co 2 dni ponad litr na rosline idzie, Musze kupic jakies kamyki na gore.

Dwie z roslin dostaly male LST. Kwiatostany wmiare rownej wysokosci wiec git. Temp w dzien 28, noc niestety tylko 14 stopni. Nie mam miejsca by upchnac farelke niestety wiec jest co jest. Noce zimne sa niestety wiec beda mialy dzien w nocy wiec powinno sie ustabilizowac i byc lepiej.

Zaczely juz pachniec, na caly dom sie rozprzestrzenia, wiec zaraz bede dokladal filtr.

Pare fotek pod spodem.



















 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
Dobry,

to taki szybki up. Jutro troche wiecej czasu spedze by foty zrobic. No to tak dzisiaj 3 tydzien flo.

Dziwny ten grow. Pierwszy raz w zyciu przelalem je. Podlkewalem za czesto i zaczely stac. Zostawilem je i lalem wode tylko przez tydzien, ruszyly teraz.

Jedna z Purple#1 zaczela liscie tracic dosc szybko i odrazy wypuscila wlosy.Szczerze nie mam pojecia dlaczego bo 3 nastepne duzo za nia sa, tak jak powinny byc na moje oko. Strzele dobre foty jutro to bedziecie mogli porownac.

Wilgotnosc na poziomie 60%, zapach byl intensywny wczesniej, teraz duzo mnie. To tez po***ane jakies.

Podlewane co 2 dni, zalecana dawka calmag (1 ml na L wody) i bio canna. Po dwoch podlaniach idzie woda. PH zawsze na poziomie 6-6.5.








 

Rambo669

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
158
Buchów
0
hej,

dzisiaj mialem okazje pare lepszych zdjec cyknac, to dodaje.





Purple#1







Purple#1 druga. Co myslicie, jako jedyna zgubila prawie wszystkie liscie. Reszta ciagla ma sporo, to tylko 3 tydzien Flo wiec nie wiem co sie z nia stalo.
Zauwazcie tez jaki inny fonotyp jest w porownaniu do pierwszej rosliny.
Jakies sugestie?













Tutaj Afghan Kush.



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół