nasiona marihuany

Gleba, glina, pomocy!

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gora1920

Guest
Witam, dzisiaj na spocie wykopalem dolki na moje automaty, czy ta gleba wogole sie do czegos nada?


Po wykopaniu dolka na jakies 40 cm zaczela sie twarda gilna

Tak jak wyzej pisalem ta gleba do czegos sie nada? Czy moze wymieszac ja 50/50 ze sklepowa? dolek 40 cm wystarczy na automata? Dodam, ze to moj pierwszy out, wiec licze na wyrozumialosc i pomoc, dzieki!
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Dołek 40dł/40szer/40wys będzie git. Ziemię daj kupną, możesz tak jak piszesz wymieszać tą z miejscówki ze sklepową. Osobiście dał bym więcej kupnej, mniej spotowej. Utrzymuj dobre pH gleby i będzie git.
 
G

gora1920

Guest
Dołek 40dł/40szer/40wys będzie git. Ziemię daj kupną, możesz tak jak piszesz wymieszać tą z miejscówki ze sklepową. Osobiście dał bym więcej kupnej, mniej spotowej. Utrzymuj dobre pH gleby i będzie git.

Dzieki za odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej kupic kreamzyt dac warstwe 4cm na sam dol + do tego glebe spotowa i kupna zwykla wymieszac z perlitem i dolomitem czy kupic np. ziemie canna terra proffesional i polaczyc ja ze spotowa i nic juz nie dawac? jak myslicie panowie?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,594
Buchów
2,360
Odznaki
1
Ja bym dał do tej tylko perlit dolomit i jakieś pruchno, sadziłem już w glinie i problemów nie było a jak chcesz nosić tyle worków i pchać niepotrzebnie kasę to nie ma problemu :p
 
G

gora1920

Guest
Ja bym dał do tej tylko perlit dolomit i jakieś pruchno, sadziłem już w glinie i problemów nie było a jak chcesz nosić tyle worków i pchać niepotrzebnie kasę to nie ma problemu :p
A co myslisz o tym żebym wziął ziemię z pola rolnika niedaleko spota, bo widziałem na tym polu rozrzucony stary suchy obornik i rośnie na tym jakieś małe zboze bodajże jest to owies. Pomieszalbym z ta ziemia ze spota bo teraz już za późno na jakiś obornik czy azofoske chyba że sie mylę, pozdrawiam.
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
Możesz zaryzykować ale czy wiesz co użył rolnik ? Kup ziemie przecież to nie wydatek , obornik zbierz z pola , dodaj słomę jak chcesz tanio zamiast perlitu , i drenaż z keramzytu bo jak będzie padać długo to glina zadziała jak donica i panny będą pływać , warto sprawdzić jak głęboko sięga ta glina .
 
G

gora1920

Guest
Możesz zaryzykować ale czy wiesz co użył rolnik ? Kup ziemie przecież to nie wydatek , obornik zbierz z pola , dodaj słomę jak chcesz tanio zamiast perlitu , i drenaż z keramzytu bo jak będzie padać długo to glina zadziała jak donica i panny będą pływać , warto sprawdzić jak głęboko sięga ta glina .
40 cm i zaczyna się glina

---------- Post Zaktualizowany 16:41 ---------- Data pierwszego postu 14:01 ----------

Dodam, ze nie bede sadzil w donicach tylko prosto do gleby, czytalem na forum ze wiekszosc daje na dno keramzyt tylko w donicach.
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
Więc spoko , kup ziemię i zrób tak jak pisałem , na forum jest dużo inf jak spreparować optymalną glebę po taniości .
 
G

gora1920

Guest
Więc spoko , kup ziemię i zrób tak jak pisałem , na forum jest dużo inf jak spreparować optymalną glebę po taniości .
Pisales wczesniej żeby zebrac ten obornik, on wysuszony jest i szczatki słomy są jeszcze na nim to wogole cos da?
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Pisales wczesniej żeby zebrac ten obornik, on wysuszony jest i szczatki słomy są jeszcze na nim to wogole cos da?

Tak. Obornik ma zbawienne właściwości dla biednej gleby, słoma z kolei - połamana, wymieszana z glebą (gliną) sprawi, że gleba będzie bardziej przepuszczalną, "lżejszą".
Na forum jest tyle informacji jak przygotować glebę, że aż grzech zadawać pytania przed przewertowaniem forum...
 
G

gora1920

Guest
Tak. Obornik ma zbawienne właściwości dla biednej gleby, słoma z kolei - połamana, wymieszana z glebą (gliną) sprawi, że gleba będzie bardziej przepuszczalną, "lżejszą".
Na forum jest tyle informacji jak przygotować glebę, że aż grzech zadawać pytania przed przewertowaniem forum...

Tak, wiem jest duzo informacji, ale dla poczatkujacego jak duzo poczyta to wszystko sie miesza w glowie tyle tego jest i kazdy co innego pisze.
Dobra w skrocie zbiore ten obornik wymieszam z ziemia to po 2 tygodniach bede mogl bez obaw pomidorki wsadzac?
 

rzutnik

més que la vida
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
170
Buchów
0
Taki obornik jest raczej przerobiony więc nie spali ci panien , ja osobiście kupiłem przyczepę obornika bo ma duży ogród 1ha i waliłem go wszędzie , nic sie złego nie zdarzy tylko pomoże , prosty przepis to ziemia kupna obornik garść dolomitu słoma , podlewaj biohumusem , gnojówką z pokrzyw , oprysk z asahi sl lub odpowiednik obserwuj panny i działaj tak jak pisał BZK forum to kompedium wiedzy ludzi którzy zjedli zęby na hodowli.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół