nasiona marihuany

[5xnoname][0.2m2]LED400W][pierwsza uprawa]

Wyszukiwarka Forumowa:

kolaboracya

Member
Rejestracja
Maj 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
[2xnoname, Royal Bluematic, Sweet Skunk AF][0.3m2][LED242W][pierwsza uprawa]

Witam wszystkich zainteresowanych, to moja pierwsza uprawa. Przeczytałam chyba pół internetu zanim się za to zabrałam. Celem było zrobienie budżetowego boxa. Zależało mi na organice uprawy, dlatego tylko jeden nawóz nie jest organiczny. Zdecydowałam też, że nie będę na pierwszą uprawę kupować drogich nasion, chcę się nauczyć tych roślin przed tak drogim zakupem. Użyłam tych z worka. Wszystkie wykiełkowały. Odmiana, którą paliłam była serowo-grejpfrutowa. Czytałam, że nasiona to podstawa, wiem, że nie mogę być pewna jakości tych regularnych. Wiem, że muszę obserwować rośliny pod kątem płci.

Box: drewniany 30x58x110cm, wyłożony folią aluminiową

Wentylacja:przez pierwszy tydzień DIY generator CO2 z sody, kwasku cytrynowego, wężykow od kroplówki i dwóch butelek plastikowych, w 7 dniu zamocowany wentylator komputerowy 120mm, wlot na dole boxa i mały wylot u góry [jak przyłoży się dłoń do górnego wylotu to czuć wypychane powietrze]

Oświetlenie: 2x żarówka LED diall 200W 3500lm 4000K neutral white

Podłoże: ziemia uniwersalna pH 5,5-6,5 [sprawdzałam pH, wyszło 6,2] + perlit + skorupki jajek (mają dużo wapnia, cynku i innych pierwiastków)

Nawozy: oprysk z drożdży (pożyteczne grzyby, zasiedlają roślinę, chroniąc przed pleśnią) + podlewanie nimi 2x w ciągu tygodnia (wchodzą w symbiozę z korzeniami, tzw. mikoryza)
od 3 dnia mini ilości nawozu DIY z bananów [potas, magnez i inne] i DIY ze skorupek jaj, od 7 dnia biohumus ekodarpol (będę stosować co drugie podlanie, obserwując kolor liści)
na kwitnienie nawóz agrecol mineral żel do roślin kwitnących [azot4, fosfor5, potas8, śladowe ilości:bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk]

Inne: papierki lakmusowe, higrometr, termometr, nakrętki z wodą wokół rośliny

Fotoperiod:24/0

Trening: LST, kupiłam dwa metry grubego drutu z izolacją
jeśli rośliny nie okażą się automatami to planuję F.I.M lub toping

Temperatura w boxie waha się w przedziale 21-23st, promieniowanie cieplne nie jest zbyt duże, nie przegrzeje rośliny. [robiłam kilkunastominutowy test z dłonią i wyszło ok]
Wilgotność waha się od 50-70%.

3 sadzonki mają tydzień, dwie mają dwa dni.

Kilka razy dziennie robię opryski z wody Oaza pH5,5, taką wodą także podlewam.

Mam nadzieję, że planty są fem, obserwuję je i czekam.

Zapraszam do dyskusji, przyjmę każdą krytykę, za którą będę wdzięczna. Bardzo się cieszę, że w końcu do Was dołączę. Zdjęcia będą, jak przyjdzie moja ładowarka do komputera. Na telefonie nie potrafię.

Edit: box rozbudowany, w końcu dobrze napisane ile ledy mają wat, kilka nowych żarówek, do ziemi dwie nowe pestki, które dziś wykiełkowały
Wywaliłam bimbrownik co2, doszedł nawilżacz powietrza (RH 70%)
Jazdajazdabiałagwiazda!
 
Ostatnia edycja:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Fajnie, że aż tak naturalnie. Zasiadam i będę obserwować. Powodzenia. I czekam na jakieś fotki :)
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Fajnie to by było zobaczyć jakieś słit focie plancików... :oczy:
 

kolaboracya

Member
Rejestracja
Maj 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105142/IMG_20200527_111501.jpg

---------- Post Zaktualizowany 15:49 ---------- Data pierwszego postu 15:47 ----------

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105142/IMG_20200527_111509_1.jpg

---------- Post Zaktualizowany 15:50 ---------- Data pierwszego postu 15:49 ----------

Nie umiem inaczej dodać na telefonie :c
Krzaczki miały problem z pH i odzyskują dopiero wigor. Z 8 musiałam zbić do 6 pH gleby.

---------- Post Zaktualizowany 15:51 ---------- Data pierwszego postu 15:50 ----------

@Gwalbert [MENTION=94909]zoe[/MENTION]

---------- Post Zaktualizowany 16:32 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

PS robię wywar z pokrzywy, żeby dostarczyć trochę chlorofilu, azotu, potasu, magnezu. Będę podawać w mikro dawkach 1:10, bo roślinki są blade.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Za mokro mają, dlatego tak wyglądają
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Powinny ale 5-7 dni bez podlewania możesz jedynie delikatnie spryskiwać
 

adex1007

Well-known member
Rejestracja
Lis 7, 2017
Postów
72
Buchów
1
Klikasz 'galeria' potem 'jump topage' i tam wybierasz 'my galery lub moja galeria' i wybierasz album, jak tam klikniesz na któreś ze zdj to wyświetli się ono a pod nim kilka linków, wybierasz 'duże zdjęcie forum' i kopiujesz link a potem przy dodawaniu odpowiedzi wklejasz ten link w tym okienku które wyświetla się jak klikniesz ikonkę dodania zdjęcia.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
IMG_20200527_111509_1.jpg


Kopiujesz link i wstawiasz w ikonkę zdjęcia (3 od lewej) w edycji postu
lub
wstawiasz w kod [ img ] Twój link zdjęcia [ / img ]
(Czerwona czcionka - wszystko bez spacji).

Pomogłem?
 
Ostatnia edycja:

kolaboracya

Member
Rejestracja
Maj 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
Tak, dziękuję. Na telefonie nie widzę karmy, jak się przeniosę na komputer to Ci dam bucha.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Oświetlenie to zwykłe żarówki LED z Castoramy? Planujesz je zmieniać czy zostają do końca uprawy?
 

kolaboracya

Member
Rejestracja
Maj 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
Tak, to żarówki z Castoramy. Ostatnio kupiłam dwie żarówki led z czerwono - niebieskimi diodami o mocy 28 i 40W. Ta 40W przyjdzie w poniedziałek pewnie. Będę jechać na żarowach z Castoramy i tych dwóch ledach grow.

Uhhh, podłączanie tych żarówek mnie przerosło, kupiłam gotowe kable z oprawą i wtyczką, teraz muszę znowu takie dwa wytrzasnąć.
Całą swoją flotę w to wkładam.
 

kolaboracya

Member
Rejestracja
Maj 20, 2020
Postów
12
Buchów
0

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/105142/normal_IMG_20200531_214003.jpg[/img][/url]
Kiedy robić lst? Są trzy piętra.

---------- Post Zaktualizowany 21:14 ---------- Data pierwszego postu 21:12 ----------

displayimage.php


---------- Post Zaktualizowany 21:17 ---------- Data pierwszego postu 21:14 ----------

Na telefonie mam problem z zaznaczaniem.



---------- Post Zaktualizowany 21:22 ---------- Data pierwszego postu 21:17 ----------

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół