nasiona marihuany

Czy można Outdoor oraz Indoor jednocześnie?

Wyszukiwarka Forumowa:

iPlayBoy

Member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
Siema, sprawa wygląda tak, że jestem początkującym rolnikiem i mam kłopot związany z oświetleniem. Generalnie mam automaty outdoor ale niestety jestem w stanie przez cały dzień trzymać je w słońcu że względu na rodziców(do póki na spota nie przeniose). I tu pojawia się moje pytanie związane z tytułem czy mogę wziąść taki automat z dworu pod moje "lampy" i dostarczyć im te następne 8 godzin światła ale już sztucznego? ( według producenta odmiany auto które wybrałem nadają się jednocześnie do uprawy out jak i in door. Stąd wzięło się moje pytanie)
Drugie pytanie: czy może być taki prowizoryczny Growbox do tego pytania wyżej z 2 prześcieradeł, wiatraka oraz 2 lamp budowlanych z prawdopodobną mocą żarówek 400 wat(nie jestem pewien czy 400 bo na żarówce nie pisze, a wiem ze są różne rodzaje mocy do tych lamp), ponieważ nie chce wydawać na Growboxa jak za niedługo będę wysadzać je na spota(ogólnie roślinki mają już około 3 tygodni a mam plan jeszcze z tydzień półtora jeazCze potrzymać je w domu żeby w nocy już były fajne temperatury ). I czy te lampy będą mogły być na takiej wysokości okolo 62 cm?


 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Weź to panie rozmontuj bo chałupe z dymem puścisz :) Lampy się nie nadają mają za mało lumenów a i box o piz*e można rozbić... Wyrzuć te siewki na dwór już gdzieś na spota...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
google play - aplikacje na "buraka".

Cześć PlajBoju

Siema, sprawa wygląda tak, że jestem początkującym rolnikiem i mam kłopot związany z oświetleniem.

Cały zamieniam się w Słuch.

Generalnie mam automaty outdoor ale niestety jestem w stanie przez cały dzień trzymać je w słońcu że względu na rodziców(do póki na spota nie przeniose).

Regulamin Forum# mówi, że jeśli jesteś osobą niepełnoletnią nie możesz zostać użyszkodnikiem. Kłamałeś? Nieładnie z Twej strony.

everybody-lies.jpg


I tu pojawia się moje pytanie związane z tytułem czy mogę wziąść taki automat z dworu pod moje "lampy" i dostarczyć im te następne 8 godzin światła ale już sztucznego?

Nic na przeszkodzie temu nie stoi. Światło jest światło. Byle to światło samo z siebie nie stanowiło lekkiego problemu. O czym za chwilę.

( według producenta odmiany auto które wybrałem nadają się jednocześnie do uprawy out jak i in door. Stąd wzięło się moje pytanie)

Przy takim sformułowaniu zdania rzeczywiście można stwierdzić, że warunek równoczesności...
Idźmy do zadanego przez Ciebie pytania.

Drugie pytanie: czy może być taki prowizoryczny Growbox do tego pytania wyżej z 2 prześcieradeł, wiatraka oraz 2 lamp budowlanych z prawdopodobną mocą żarówek 400 wat(nie jestem pewien czy 400 bo na żarówce nie pisze, a wiem ze są różne rodzaje mocy do tych lamp)

Halo-geny. Skojarzenie natury zupełnie innej. Prowizorka, prześcieradła. Przebić russianfarmera to nie lada wyczyn. Choć w jego wydaniu prowizorki były jakby innego ciężaru gatunkowego. W ogóle był innego gatunku/rodzaju zwał jak zwał. Bardzo interesującego z wielu punktów widzenia. Jego pojawienie generowało zawsze tematy, przy których siedziało się z chrupkami i piwem.

ponieważ nie chce wydawać na Growboxa

Większość ludzi nie chce za bardzo wydawać. Chyba? Jak ociągnąć maksymalny efekt przy minimalnym wkładzie własnym, cokolwiek ten wkład miałby oznaczać.

jak za niedługo będę wysadzać je na spota(ogólnie roślinki mają już około 3 tygodni a mam plan jeszcze z tydzień półtora jeazCze potrzymać je w domu żeby w nocy już były fajne temperatury ). I czy te lampy będą mogły być na takiej wysokości okolo 62 cm?

Lampy. Halo-gen. Idealne do produkcji IR przy suplemantacji innych źródeł światła. np: Lamp siarkowych przy składaniu tak zwanego źródła idealnego dla cucuMisi siewnych, zwanych także ogórkiem.
Zaraz linka i cytat oraz zdjęcia dam. A co mi tam ;)

Do uprawy się to jednakże zupełnie nie nadaje. A szkoda. Następna generacja lamp budowlanych się nada, bo będzie/jest na ledach. Zapewne zimnych - ciepłych raczej ni.

Weź to panie rozmontuj bo chałupe z dymem puścisz Lampy się nie nadają mają za mało lumenów a i box o piz*e można rozbić... Wyrzuć te siewki na dwór już gdzieś na spota...

Oj TY to ja miałem być pierwszy.
Poza tym Lumeny/Lumenami. Sprawność żadna: bardziej farelka niż źródło strumienia fotonów.
Mają widmo ciągłe z ogromnym udziałem IR - coś co bardzo przypomina do momentu pewnego widmo ciała doskonale czarnego. Stąd np: bardzo wysokie CRI.

mam wiem, że BYŁO: https://www.forum.haszysz.com/showt...ale-starego-typu-Co-o-tym-sądzicie&styleid=16
Historia się powtarza: niestety jedna z może mi się powtórzyć a to mi nie leży. bo tym razem będzie to THE END Oj.. Ofik.

https://academic.oup.com/jxb/article/61/5/1267/441174
https://academic.oup.com/jxb/article/61/5/1267/441174 napisał:
Abstract

Plant responses to the light spectrum under which plants are grown affect their developmental characteristics in a complicated manner. Lamps widely used to provide growth irradiance emit spectra which are very different from natural daylight spectra. Whereas specific responses of plants to a spectrum differing from natural daylight may sometimes be predictable, the overall plant response is generally difficult to predict due to the complicated interaction of the many different responses. So far studies on plant responses to spectra either use no daylight control or, if a natural daylight control is used, it will fluctuate in intensity and spectrum. An artificial solar (AS) spectrum which closely resembles a sunlight spectrum has been engineered, and growth, morphogenesis, and photosynthetic characteristics of cucumber plants grown for 13 d under this spectrum have been compared with their performance under fluorescent tubes (FTs) and a high pressure sodium lamp (HPS). The total dry weight of the AS-grown plants was 2.3 and 1.6 times greater than that of the FT and HPS plants, respectively, and the height of the AS plants was 4–5 times greater. This striking difference appeared to be related to a more efficient light interception by the AS plants, characterized by longer petioles, a greater leaf unfolding rate, and a lower investment in leaf mass relative to leaf area. Photosynthesis per leaf area was not greater for the AS plants. The extreme differences in plant response to the AS spectrum compared with the widely used protected cultivation light sources tested highlights the importance of a more natural spectrum, such as the AS spectrum, if the aim is to produce plants representative of field conditions.
----

cut:

Artificial solar spectrum
It has been possibble to construct a light source which, except for a deficiency in the blue, produces a spectrum that closely resembles that of a standard sunlight spectrum (Fig. 1B). The reference spectrum for the purposes of this exercise was the ASTM G173-03 direct and circumsolar spectrum; thus it excludes skylight and takes no account of cloudlight. This is a calculated, representative direct and circumsolar irradiance spectrum for 48 contiguous states of the USA, which is available for download in a tabular form (ASTM, 2003). Cloudlight spectra are not very different from direct sunlight spectra, whereas skylight spectra are conspicuously different (e.g. Endler, 1993). The total solar irradiance is comprised of skylight, direct sunlight, and cloudlight in various proportions depending on, amongst others, the height of the sun above the horizon and weather conditions. In the absence of clouds, the total irradiance is largely dominated by direct sunlight and, under these conditions, plants will experience a predominantly direct sunlight spectrum, except under a low sun angle or when the direct sunlight is filtered by other leaves. To the best of our knowledge no comparable typical spectrum exists for other regions and therefore the ASTM spectrum is a reasonable model to use, until a better catalogue of natural spectral irradiances becomes available.

The AS spectrum was provided using a 1300 W microwave-driven sulphur plasma lamp (PI-VL1, Plasma International GmbH, Offenbach am Main, Germany), which was filtered using a colour correction filter (Gamcolor filter 1581, Los Angeles, CA, USA) in order to reduce the intensity of the green wavelengths. The resulting irradiance spectrum, lacking sufficient near-infrared wavelengths, was projected onto the plants via reflection by aluminium foil on the ceiling of the climate chamber, so that the light was well distributed over the plants. Additional quartz–halogen lamps were used to provide more near-infrared irradiance. The light output of both the plasma lamp and the quartz–halogen lamps could be adjusted without any large changes in spectral output. The desired spectrum was obtained by adjusting the light output such that 72% of the PAR was provided by the filtered plasma lamp and 28% by the quartz–halogen lamps. The spectrum and intensity of the three light sources used as growth treatment were measured using a spectroradiometer (USB2000 spectrometer, Ocean Optics, Duiven, The Netherlands, calibrated against a standard light source; Fig. 1B, C) and the spectra are also provided as Supplementary Table S1 available at JXB online. Light intensity was routinely measured using a quantum sensor (LI-COR Lincoln, NE, USA). The two devices produced comparable results. Additionally the natural spectrum of cloudlight in fully overcast conditions, direct sunlight, and skylight was measured at midday in Wageningen (52 °N 5.5 °E, The Netherlands) around the autumn equinox 2009 on the roof of a tall building (Fig. 1A and in tabular form as Supplementary Table S1).

57.jpg

Fig. 1.
(A) Relative spectra of direct sunlight (solid line), cloudlight (thick dotted line), and skylight (thin dotted line) measured around the autumn equinox (2009) at noon in Wageningen, The Netherlands. (B) Relative spectra of the artificial solar spectrum (dotted line) and a standard solar spectrum (solid line; ASTM, 2003). (C) Relative spectra of the high pressure sodium lamp (dotted line) and the fluorescent tubes (solid line).


Plant morphology

The difference in visual appearance of the plants growing under the three different spectra was striking (Fig. 2). The plants grown under HPS had a slightly bigger appearance than the plants grown under FTs. The AS-grown plants, however, developed considerably faster than those grown under HPS and FTs.

58.jpg

Fig. 2.
Cucumber plants grown under a high pressure sodium lamp (left), fluorescent tubes (middle), and an artificial solar spectrum (right) 13 d after planting the seedlings. The upper image was made before the plants were dissected for growth and morphology analysis (bar=10 cm). The lower three images were made before harvest and are of plants different from those on the upper image. These three images are not scaled; the leaf colour appears unnatural due to the growth light environment.

The differences in plant morphology are shown quantitatively in Table 1. Leaf 1, which was fully expanded on all plants when harvested, was smaller in the FT treatment than in the HPS and AS treatments. Leaf 2 of the AS-grown plants had twice the area of that grown under HPS and four times the area of that grown under FTs. This leaf was, however, not completely expanded on all plants at the time of harvest. The number of leaves was also significantly greater for the AS plants compared with the other two treatments, and the HPS plants had a slightly, but significantly, greater number of leaves than the FT plants. Leaf number, therefore, also contributed to the significant differences in total leaf area between the treatments; the AS-grown plants had a total leaf area which was 2.5 and 1.7 times greater than that of FT and HPS plants, respectively. The petioles of leaf 1 and 2 were approximately three times longer for the AS plants than those of the other two treatments, whereas the petioles of HPS plants were slightly, but significantly, longer than those of FT plants. Due to their long petioles the leaves of individual AS-grown plants did not shade each other, whereas from leaf 3 of plants in the other treatments there was leaf shading in individual plants. Also leaf 1 and 2 of the FT and HPS plants partially shaded the cotelydons, whereas the cotyledons of the AS plants were not shaded (Fig. 2). Leaves of the FT and HPS plants were not completely horizontal and also not oriented towards the incident irradiance such that light interception would be optimal. The leaves of the AS plants were fully horizontal and better orientated for light interception. The hypocotyl was over three times longer for the AS plants than it was for the other treatments. A similar trend was found for total plant length, which was four and five times greater for the AS-grown plants than the HPS and FT plants, respectively. The total plant length was only slightly greater than the hypocotyl length for HPS and FT plants, whereas the total length of the AS plants was much greater than that of the hypocotyl. This is due to differences in internode length between the treatments. The cotyledon area of the FT plants was smaller than that of the HPS and the AS plants, despite having already been partly developed when the plants were transferred to the spectrally different irradiances, implying that the cotyledons were affected by the growth light treatment.

59.jpg

Fig. 4.
Irradiance–CO2 fixation response curves for leaves grown under 100 μmol m−2 s−1 incident irradiance provided by fluorescent tubes (circles), a high pressure sodium lamp (squares), and an artificial solar spectrum (triangles). Lines through the data points represent the fit to the non-rectangular hyperbola. Error bars represent the SEM.
 
Ostatnia edycja:

Blancikos

Active member
Rejestracja
Wrz 4, 2008
Postów
34
Buchów
0
@sub23 Szacun za wypowiedz, jasno i klarownie przewinąłęs PlejBojowi troche wiedzy fizyczno biologicznej. Bardzo dobrze, to sie nazywa
nauczanie zdalne!

Kolego Plejboj, odłóż już te halogeny ojcu bo jak wróci z delegacji a odkryje Twoj szalony namiot to dopiero będzie...
i wyrzucaj swoje automaty na dwór, w sumie jak na takie warunki to wyglądają całkiem w porządku :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Blancikos napisał:
Szacun za wypowiedz, jasno i klarownie przewinąłęs PlejBojowi troche wiedzy fizyczno biologicznej.

Zamieściłem moje ulubione zdjęcie sadzonek ogórka. Cucumis sativus L - partenokarpiczne sałatkowe najbardziej lubię. Bardzo duże i dorodne, ale do kiszenia nie wykorzystywane.

A cukumiś może mieć potencjał. Może ale czy ma ;] Hipoteza robocza. Co jeśli to wyjściowa forma dzika? -> Cucumis hardwickii



Bardzo dobrze, to się nazywa
nauczanie zdalne!

To się nazywa Trolling - w odpowiedzi na coś co na Trolling wygląda/nie wygląda?. A czy nim jest? Tak lub nie. Określmy prawdopodobieństwo ankietą. Granice paranoi?
Źródło światła bogate w IR. A ja IR bardzo ale to bardzo lubię. Pasja wręcz "świr" 100%.

Normalny człowiek pewnie by napisał tak jak [MENTION=47374]Phnom[/MENTION] - nie nadaje się.

A teraz coś w nie oddającego "Grozy" sytuacji - mroczny klimat horroru. Związanej bardzo luźno z tematyką watka. Poprzez luźne skojarzenie zupełnie nieczytelna dla kogoś kto nie jest wewnątrz. Gdyby To było przyczyną "grozy" było by OK. Closer NIN. w czystym wydaniu ;]

comment_cozRtUJUgTUlE5FSqrZk0IDvhaZeKo3y2Cw400.jpg


Nie ma znaczenia o czym się przy okazji napisze. No chyba, że "modzi" w końcu mnie - lekko postawią do pionu.

ps: jakieś 28-29 lat temu uprawiałem coś na żarowych źródłach światła. Kompletny absurd - ale daje się coś wydusić - przy kompletnie nienormalnych kosztach prądu. IR - tym razem to IR spektralne - obecne w znacznej ilości w takim widmie ma bardzo wyraźny wpływ na wygląd roślin: szły UP jak oszalałe.
Tylko sam wzrost weg. kwitnienia bez chłodzenia aktywnego lodówkowej natury i szyb między źródłami a roślinami by się raczej nie dało przeprowadzić.

W doświadczeniach uprawowych pod sztucznym oświetleniem, gdy symulowano warunki naturalne, a wie i obecność IR powszechnie stosowano lampy żarowe jako dodatek do świetlówek. Czasy prehistoryczne - coś na temat sie pewnie w sieci znajdzie. Tylko czy warto. I tak szaleństwo i IR będzie w tle.

Hmm.. Pora spać dobrej nocy.

ps: Tak mi sie jeszcze coś przypominało. Obudowy do halogenów - bywały wykorzystywane jako półfabrykaty do budowy opraw do lamp MH. Liniowe lampy MH - pasowały długością trzeba było tylko lekko przerobić całość. Łącznie ze stykami które różnią się niewiele. Żadnym kosztem można było uzyskać sensowna oprawę z bardzo sprawnym źródłem strumienia fotonów. Pomysł z forum dla akwarystów.

Zaraz znajdę linka ;] słowo kluczowe r7s ?

jest: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?28026-zarowa-MH-w-halogenie

11-08-2010, 23:58 dawno temu w odległej galaktyce.

70.jpg


Lampa HQI zrób to sam

O roli wydajnego oświetlenia w akwariach roślinnych nie muszę się rozpisywać. Chcąc zapewnić odpowiednie natężenie światła miałem do wyboru świetlówki lub lampy HQI - przy czym ta druga dawała mi możliwosć aranżacji akwarium otwartego, co daje niesamowity efekt wizualny - ograniczamy ilość technikaliów do minimum i możemy obserwować nasze rośliny z góry
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
[MENTION=95116]iPlayBoy[/MENTION] tak na szybciora -dawaj je na spota w ziemie bo będziesz miał mikro auto
 

iPlayBoy

Member
Rejestracja
Maj 18, 2020
Postów
7
Buchów
0
Weź to panie rozmontuj bo chałupe z dymem puścisz :) Lampy się nie nadają mają za mało lumenów a i box o piz*e można rozbić... Wyrzuć te siewki na dwór już gdzieś na spota...
Już rozmontowalem. A czy to są takie siewki to polemizował bym bo dbam o nie jak tylko mogę, bo chce mieć po prostu fajne swoje niczym nie chrzczone palenie. Outdoor bardzo mocno zglebilem w przeciwieństwie do indoora stąd pytanie.
Regulamin Forum# mówi, że jeśli jesteś osobą niepełnoletnią nie możesz zostać użyszkodnikiem. Kłamałeś? Nieładnie z Twej strony.
To że mieszkam z rodzicami z oznacza ze jestem niepełnoletni? Znam dużo osób które są pełnoletnie i mieszkają z rodzicami, więc Twój wniosek jest błędny.
Nic na przeszkodzie temu nie stoi. Światło jest światło. Byle to światło samo z siebie nie stanowiło lekkiego problemu. O czym za chwilę.


Przy takim sformułowaniu zdania rzeczywiście można stwierdzić, że warunek równoczesności...
Idźmy do zadanego przez Ciebie pytania.


Halo-geny. Skojarzenie natury zupełnie innej. Prowizorka, prześcieradła. Przebić russianfarmera to nie lada wyczyn. Choć w jego wydaniu prowizorki były jakby innego ciężaru gatunkowego. W ogóle był innego gatunku/rodzaju zwał jak zwał. Bardzo interesującego z wielu punktów widzenia. Jego pojawienie generowało zawsze tematy, przy których siedziało się z chrupkami i piwem.


Lampy. Halo-gen. Idealne do produkcji IR przy suplemantacji innych źródeł światła. np: Lamp siarkowych przy składaniu tak zwanego źródła idealnego dla cucuMisi siewnych, zwanych także ogórkiem.
Zaraz linka i cytat oraz zdjęcia dam. A co mi tam


Do uprawy się to jednakże zupełnie nie nadaje. A szkoda. Następna generacja lamp budowlanych się nada, bo będzie/jest na ledach. Zapewne zimnych - ciepłych raczej ni.
Zglebilem tylko Outdoor, do indoora nawet nie zaglądałem dlatego spytałem. Nie widziałem po prostu że tak pyknie, a jak nie pyknie to na spota a jak będą niskie temp to po prostu je przykryje.


Większość ludzi nie chce za bardzo wydawać. Chyba? Jak ociągnąć maksymalny efekt przy minimalnym wkładzie własnym, cokolwiek ten wkład miałby oznaczać.
Napisałem chyba wyraźnie że nie chce inwestować w indoor, w przeciwieństwie do outdoora na którego już trochę wydałem.

Kolego Plejboj, odłóż już te halogeny ojcu bo jak wróci z delegacji a odkryje Twoj szalony namiot to dopiero będzie...
i wyrzucaj swoje automaty na dwór, w sumie jak na takie warunki to wyglądają całkiem w porządku
Źle jakoś nie wyglądają, mogłoby być lepiej ale dziś je na spota dam to już będzie git.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,255
Buchów
5,163
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

iPlayBoy napisał:
To że mieszkam z rodzicami z oznacza ze jestem niepełnoletni? Znam dużo osób które są pełnoletnie i mieszkają z rodzicami, więc Twój wniosek jest błędny.

Luz ;) To tak jak 98% wypowiedzi żart.

iPlayBoy napisał:
Napisałem chyba wyraźnie że nie chce inwestować w indoor, w przeciwieństwie do outdoora na którego już trochę wydałem.

To na niewielką skalę np. produkcja własnych nasion, można zrobić przy małych inwestycjach. O ile ma się gdzie wstawić boksa 0,2 m2.

iPlayBoy napisał:
Źle jakoś nie wyglądają, mogłoby być lepiej ale dziś je na spota dam to już będzie git.

Źle nie. Następnym razem jak będziesz chciał dodatkowo doświetlać sadzonki "zainwestuj" w inny typ oświetlenia. Mało kto przenosi na noc pod sztuczne światło, ale to nie jest zły czy "absu****ny" pomysł. Można i tak.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół