nasiona marihuany

Mam kilka pytań :) Pomożesz ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Siemanko mam kilka pytań co do startu z Out'em !! :)
Nie jest to moja pierwsza przygoda ale wole uzyskać odpowiedź i mieć pewność :) ;*

Pytanko pierwsze, mam automazara x3 które dopiero kiełkuję, zbudowałem mu mini "inkubator" coś pod PCBoxa ..
myślałem żeby wrzucić tam maleństwa gdy wykiełkują na pierwsze dni życia .. ale skoro planuję wyrzucić je na Out
to na jak długo ? ile dni ?? je tam trzymać ? tydzień ? dwa ? jest to automat i dopiero nad tym kminie ;p
a może wql nie ma sensu ?

pojawia sie pytanie 2 :) skoro są to Automaty które szmyrgnę na Out to czy wrzucać je w donice i skomponować ładną konkretną mieszankę ziemi z dodatkami, czy przekopać kawałek terenu wzbogacić ziemię i wsadzić je bezpośrednio do gruntu ?? :)

no chyba chwilowo na tyle pytań ;p

Dzięki za odpowiedzi :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Wrzuc na tydzien-dwa jak masz tam oswietlenie jakies i wysadz jak sie pogoda unormuje na poczatek czerwca. Przekop teraz dolki pod nie i bedziesz mial gotowe. Mozesz dodac po garsci azofoski i dolomitu ew. hydrozel. Ziemia jaka chcesz ja polecam 50/50 kupna ze sklepowa. Pozdro
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
szybka odpowiedź, ceni się :D
CO do oświetlenia, logniczne mam tam żąrówkę led o zimnej barwie swiatła,
wystaraczającej ilosci Lm do metrażu :D
ale w boksiku mam jeszcze możłiwość dokręcanie drugiej żaróweczki :)
moge dokręcić o ciepłej barwie czy to nie ma sensu ? lepiej jedna zimna ?

---------- Post Zaktualizowany 15:28 ---------- Data pierwszego postu 15:07 ----------

A.. A.. A.. :D chciałem je trenować - LST
giąć już w boksiku muszę nie?

im dłużej przeglądam forum tym większy pie****niczek mi się robi w głowie ;p
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
dla automata starczy tydzień pod ledem, generalnie czym szybciej je wyeksportujesz na out tym lepiej, z azofoski dla AF ja bym zrezygnował bo nie zdążą tego zjeść a nadwyżki będą obciążeniem na flo , lepiej zapodaj im jakiś płynny nawóz ze dwa razy i starczy, naturalnie dołki lepsze bo przy tych suszach nie przesuszysz ich i latać często nie trzeba. co do treningu to powiem tak, mi najlepiej zawsze sprawdzał się toping , robie go już na 2-3 piętrze liści , rosną wtedy wyżej i kwiaty mają lepszą wentylację, jak je naginałem do gleby to zawsze bardziej były podatne na pleśń, najzwyczajniej są wtedy zbyt nisko , słaba cyrkulacja i wiecznie mokre od porannej rosy, jednak wyżej zawsze szybciej sie osuszają.
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Kurczę niezaciekawie z tym wsadzaniem bezpośrednio w glebę ;/ szczerze myślałem że napiszecie żeby ładować w donice duże ;/ na mojej miejscóce bardziej komponują się donice można rzec ;p
płynny nawóz ze dwa razy ? na veg'a tak, polecasz coś?
może biohomusa poprostu ??
na flo mam jeszcze TERRA FLORES, PK 13/14, Ripenik też się znajdzie ;p
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
jak dobra gleba to i na biohumusie poleci albo jakiś nawozik z ogrodniczego o dobrym składzie, ja kiedyś coś od biopona lałem i dobrze wyszło, taki automat to po miesiącu na flo wchodzi więc nie ma co się spuszczać, jak chcesz donice daj donice, ale z doświadczenia wiem że jak będą zbyt małe to i plon będzie mizerniejszy, af-a opłaca sie sadzić jak ściągasz z niego 50+. . w donicach a właściwie w wiadrach 20l też sadziłem, własna mieszanka ziemi,i też plon dobry, ale tam miałem wodę gruntową wysoko to nie przesuszały się, na 12 wysadzonych na 2 plon w granicach 100g suchego, reszta średnio 50-60.
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
no to kozak kosa była :) nom też ogarne takie 20l i w nie wrzucę ..
nie no suchego 100 to potęga :)
próbowaliście kiedyś może robić pestki samemu ??
chodzi mi konkretnie o Automaty .. ciekawi mnie ten STS z tego co zrozumiałem wystarczy np. 1 Automat fem. na którego 3 dni przed zakwitnięciem trzeba położyć kawałek waty nasyconej STS na wierzchołek i zmienić płeć pojedyńczego odrostu z niewielkim niebezpieczeństwem występowania "bananów" i innych cudów ;p czyli loteria :D Abo sie udo abo nie udo ;p ..

więc wychodzi na to że wystarczy 1 pestka Auto, przygotować STS i jeden odrost "zrobić męski" (zapoomniałem pojęcia) który zapyli resztę odrostów żeńskich i tak mamy, mniej czy więcej, nie zawsze udanych Nasion Feminizowanych danego genotypu ... (bo już mi sie pomieszało wsio)

Wydaje mi się ze dobrze mniej więcej zrozumiałem Wiki :)

Walczę z tym FEMINIZOWANIEM bo to jedyna opcja na Nasiona w moim przypadku .. bo BIDA aż trzeszczy !!! a mam tylko 3 szt. Automazara z którego mógłbym coś jeszcze wyciągnąć na ten sezon ( 1 nasiono mogę poświęcić :( )
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
próbowaliście kiedyś może robić pestki samemu ??

Kiedyś większość plantatorów robiła własne pestki.

chodzi mi konkretnie o Automaty .. ciekawi mnie ten STS z tego co zrozumiałem wystarczy np. 1 Automat fem. na którego 3 dni przed zakwitnięciem

Masz femi nie musisz identyfikować płci. Nie czekasz na 3 dzień przed kwitnieniem. Aplikacje wykonujesz możliwie wcześnie bo czas oczekiwania na męskie kwiaty może być dosyć długi. Im wcześniej tym lepsza synchronizacja z pojawiającymi się żeńskimi kwiatami.
Wykonujesz to późno ilość żeńskich kwiatów które są "w stanie gotowości" do zapylenia w momencie dostępności pyłku może być mała.

trzeba położyć kawałek waty nasyconej STS na wierzchołek i zmienić płeć pojedyńczego odrostu z niewielkim niebezpieczeństwem występowania "bananów" i innych cudów ;p czyli loteria :D Abo sie udo abo nie udo ;p ..

Waty na forum z tego co pamiętam nikt nie używał. Ta technika jest opisywana jedynie dla aplikacji GA3. Jeśli zależy ci na bardzo miejscowym działaniu sprawdź sam azotan srebra, który jest zdecydowanie gorzej transportowany w tkankach roślinnych.
Można zamiast opryskiwać smarować wierzchołek silniej stężonym roztworem.

więc wychodzi na to że wystarczy 1 pestka Auto, przygotować STS i jeden odrost "zrobić męski" (zapoomniałem pojęcia) który zapyli resztę odrostów żeńskich i tak mamy, mniej czy więcej, nie zawsze udanych Nasion Feminizowanych danego genotypu ... (bo już mi sie pomieszało wsio)

Masz nasiona S1. Efekt samozapylania. Zmienność uzyskanych w ten sposób roślin oddaje Ci wewnętrzne zróżnicowanie sztuki którą użyłeś. Udane są jeśli tylko są. Zazwyczaj nie ma z nimi żadnych problemów.

Walczę z tym FEMINIZOWANIEM bo to jedyna opcja na Nasiona w moim przypadku .. bo BIDA aż trzeszczy !!! a mam tylko 3 szt. Automazara z którego mógłbym coś jeszcze wyciągnąć na ten sezon ( 1 nasiono mogę poświęcić :( )

Poświęcenie? Raczej inwestycja. Nie zastanawiałeś się nad produkcja nasion in. na następny sezon. Nie potrzeba dużo miejsca - inwestycja w sprzęt niewielka. Na forum był gość co produkował nasiona w naprawdę "minimalistycznych" warunkach a i tak miał ich zdecydowanie więcej niż mu było potrzeba.

Pozdro.
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
pewnie żę masz rację jest to inwestycja dosyć konkretna ..
z poświęceniem chodziło mi o to że moge to skiepścić .. :) i bede miał 2 automaty i jedną LaCzupakabre :D
nie moge nic takie namierzyć na forum jakiejs fotorelki czy coś jak to robią inni .. wiem jak zrobić ten sts .. ale wolałbym zerknąć u kogoś .. będę dłubał może na coś wpadnę .. umyka mi kolejny rok w tamtym musiałem wyjechać.. wróciłem to już na Wigilie .. ku**a kolejny rok z rzędu .. jak ktoś coś może zerknie na temat niech da znać może się coś uda pokombinować ..
jakby ktoś może wpadł na drogę dobroduszności ;p jestem chętny na jakie kolwiek PECHY !!!!! :) ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
nie moge nic takie namierzyć na forum jakiejs fotorelki czy coś jak to robią inni .. wiem jak zrobić ten sts .. ale wolałbym zerknąć u kogoś ..

Namierzyć? https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?391-Feminizacja-(66)VSa Znajdziesz nawet metodę robienia STS bez azotanu srebra na samodzielnie otrzymanym tlenku. Najpierw jako pomysł - a potem i wykonanie razem z ilustracjami. Drut ze srebra dowolnej czystości "ładowarka" kret i tiosiarczan sodu. Stężenia uzyskiwane nieco hipotetyczne: ale i to jest do "obejścia".

pierwszy tasiemiec o feminizacji na forum: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?30724-Robimy-nasiona-feminizowane-FOTORELACJA

"Pełne fotorelacje" także się trafiały jako wątki uboczne w "normalnych fotorelacjach". Mam ja poszukać ;)?

pewnie żę masz rację jest to inwestycja dosyć konkretna ..

Nie tyle inwestycja co "zdrowy rozsądek". Kupując nasiona płacisz "za nic". Koszty produkcji liczone na sztukę są żadne. W większości przypadków "selekcji" także za bardzo nie ma. Po prostu namnażane na dużą skalę. Tak rynek na trolla oko wygląda.

Kombinujesz jakąś sensowną odmianę AF. Namnażasz samodzielnie i masz zapas nasion na przynajmniej 3 lata przy przechowywaniu w szufladzie. W warunkach chłodniczych żywotność spada jeszcze wolniej.
Masz mniej więcej to samo co kupujesz. Nie martwisz się tym, że Ci kilka nasion nie wzeszło. Luzik.

Nudzi Ci się odmiana: kupujesz następną i robisz to samo. Własne krzyżówki? ;) Frajda o wiele większa niż przy samej uprawie.

eee.. ale bredzę... :lol:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
można i na jednej roślinie jakąś gałązkę zhermić, ale na AF-ach może nie wyjśc to bo jak banany się pokażą to kwiaty mogą już nie nadawać się do zapylania. najlepiej posadz jedną i popryskaj sts-em jakiś odrost albo całą, i nie czekaj aż zacznie kwitnąć tylko pryskaj jeszcze na wegu, a po tygodniu posadz drugą którą będziesz zapylał. ja już od dawna jade na własnych pestkach, i jestem bardziej zadowolony niż z kupnych, aktualnie robię pestki na kritikal bilbo, nl x amnezja i sped bud. na pojedynczych roślinach robię banany a potem wybieram najbardziej dorodne matki i je zapylam.
 

Pedros92

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2020
Postów
8
Buchów
0
Ludziska też mam pytanka, tak jak tu kolega jeden zrobiłem swojego boxa przed wyjsćiem na zewnątrz i wyglada to tak.

stworzyłem takie maleństwo led cob full spectrum łaczna moc 150W. wiem jest to za mało na takie coś ale po nie całych 2 tyyg pod ledami mam takie maleństwa. jest to moj 1 indor. ogolne moje założenie jest to na auotdor, pytanie dla tych doświadczonych, kiedy, mam je przesadzić? kiedy wystawic na spota? może dać je na słońce? Nie chciał bym zeby wyrosły mi z tego jakies karły, sa to automaty i podlewam je specvjalna chemia do wzrostu.

Co o tym sądzicie?

Zakaz wstawiania zdjęć z innych serwerów
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
kolego Pedros92 jeśli to automaty to już dawno powinny być na dworze ja na takich to mam już toping zrobiony, jak je dłuzej ptrzymasz w tej szawce to dopiero mogą karły wyjść, moje jak mają już rozwinięte dwa właściwe liście to już lądują na out. ps. 150 w na taką małą powierzchnię do sadzonek to bomba wcale nie jest mało.
 

Pedros92

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2020
Postów
8
Buchów
0
Siemka wszystkim. Ludziska trzymam kilka roślinek w boxie, 150W Led full spectrum jakoś 10 dni, są to automaty i podlewam je soecjalnym specyfikiem do wzrostu. Zasadniczo mają 3 poziomy i zaczynają już ładnie pachnieć. Zamierzam je wynieść na OUT tylko pogoda teraz nie dopisuje.
Moje pytanie, kiedy je przesadzić? Kiedy ruszyć z nimi na spota?

A tutaj fotki dla wglądu.

clear.gif

clear.gif

clear.gif

clear.gif


---------- Post Zaktualizowany 20:03 ---------- Data pierwszego postu 19:59 ----------

Chciałem zdjęcia dodać ale nie moge nie wiem czemu. coś nie tak robie ale dzieki za odpowiedź pozdrawiam
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
Sub23
mógłbyś jeszcze wyjaśnić mi okreśłenie "Okienko" ?? bo pierwszy raz słysze i nie mogę wql skojarzyć :)

Ahaa :D okej dziękuje tego nie wiedziałem .. bardzo pomocni jesteście .. Dziękuję :)
skoro można jeszcze śmiało sadzić .. pełnosezonówki .. to Hmm a co myśłicie o pestkach z OP ?? widziałem tam dwa fajne pakiety prawie za darmo patrzac na ilość pestek .. chyba w Pakiecie rozszeżónym widziałem też Automaty może z nich bym podjął Sts'a ;p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół