nasiona marihuany

Hps 400W (0.81m2) 2x Wild Thailand 2x Big Cheese XXl

Wyszukiwarka Forumowa:

KamilaKopec

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2020
Postów
79
Buchów
155
Odznaki
2
Witam wszystkich :)
jest to moja pierwsza przygoda z pomidorkami,wiec prosze o wyrozumialosc i pomoc przy uprawie(w miare mozliwosci:p)
WYPOSAZENIE:
Nasiona: Automaty 2x Wild Thailand , 2x Big Cheese XXL.
Mala stacja pogodowa. Temp+Wilgotnosc
Growbox Mammoth dark room 90x90x180cm 0.81m2
Materiał: 210D Mylar
Odbijalność: 95%
Oświetlenie:
Odbłyśnik Cooltube fi125x480mm Prima Klima
Zasilacz ETI 400w
Lampa HPS 400w super plant
Wentylacja:
TT fi125mm, 280m³/h
Filtr Eco fi125mm, 360m³/h
Doniczki: 4x11L
Ziemia: Canna COCO PROFESSIONAL PLUS
Nawozy: Zestaw startowy Hesi
Hesi Coco - 1L
Hesi PK 13/14 - 1L
Hesi TNT Complex - 500ml
Hesi Root Complex - 500ml
Hesi Power Zyme - 500ml
Hesi Super Vit - 10ml
Fotoperiod: 18/6
Do tego jeden wentylator w srodku Secret Gardin Monkey Fan i jakis maly nawilzacz powietrza(zamowilam juz drugi gdyz wilgotnosc jest na poziomie 39-45% a to chyba za malo przez co moje roslinki wygladaja komicznie i jest im chyba za cieplo, temp w srodku w dzien to 27-31 stopni, w nocy 19-22). Roslinki maja juz 23 dni i praktycznie w ogole nie rosna...w 15 dniu dostaly 1/4 dawki Root Complex, Power Zyme i Super Vit. Jedna Roslinka zaczla sie przypalac od nawozow lub temp... (wyczytalam ze dobrze moze im zrobic przelanie donic duza iloscia wody, wiec to zrobilam i poki co nie widze poprawy.Nie mam w tym doswiadczenia wiec nie umiem okreslic konkretnego powodu co jej dolega lub brakuje. Nasion w razie czego mam jeszcze troche, wiec jesli polecicie mi wyrwanie ich i zasadzenie nowych to zrobie to w ostatecznosci, lecz mam cicha nadzieje ze da sie je uratowac i cos z tego bedzie.Do tego jedna roslinka jest jakas uposledzona gdzyz aktualnie wypuszcza partie listkow skladajaca sie z jednego listka....zamiast 2....to normalne? i jest duzo duzo mniejsza od pozostalych ktore i tak sa karlowate, wszystko widoczne jest na zalaczonych zdjeciach...Prosze o pomoc i wyrozumialosc. Pozdrawiam, Kamila!!! ;)))
20200516_143954.jpg
20200516_143949.jpg
20200516_143907.jpg
20200516_143832.jpg
20200516_144148.jpg
20200516_144203.jpg
20200516_144132.jpg
20200516_144036.jpg
20200516_144045.jpg
20200516_144109.jpg
IMG_20200516_134319~0.jpg
IMG_20200516_134305~0.jpg
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Nie lepiej było zamówić BioBizz Lightmixa albo Plagrona ?
To jak wiesz Coco jest jałowe i nie posiada żadnego NPK. Zamów Biobizza i przemieszaj 50/50 z tym coco na bank sie polepszy:)

Z tego co wiem kumpel kiedyś w coco leciał to mówił że od 1 dni trzeba nawozić :) Daj im coś na weg nawet 1 ml na L wody.
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
One mają 23dni?! Wrzucaj nowe i od początku.. Czerwona łodyga stwierdza fakt niedoborów. Mierzysz ph?
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
One mają 23dni?! Wrzucaj nowe i od początku.. Czerwona łodyga stwierdza fakt niedoborów. Mierzysz ph?

Tu nie ma co mierzyć kokos jest jałowy i brak NPK wykazuje 0 wzrost roślin. W samym coco trzbea delikatnie od 1 dni nawozić.
Dlatego nigdy nie będę się pie****ił z coco zostaje przy Lightmixie:)

Jedyny ratunek to przemieszanie 50/50 Coco z lightmixem i wrzucenie nowych roslinek. Bo te jak odbiją to i tak będą kurduplami ;D

Proszę poczytaj, bo to będzie bezcenna lekcja ;)

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?31488-coco-pod%C5%82o%C5%BCe-nawozy-prosz%C4%99-o-rad%C4%99/page2
[MENTION=15572]deep[/MENTION] napisał posta:
Uprawa w kokosie jakoś nie szła po mojej myśli,nie miałem ec i ph metru i stąd moze mój uraz do kokosu.Tak jak Marys wspomniała kokos jest jałowy i potrzebuje nawozenia od pierwszych dni życia rosliny.O wiele lepiej uprawiało mi się w miksie kokos-ziemia 50/50%.Taka mieszanka o wiele lepiej trzyma wilgoć ,korzenie są lepiej napowietrzone i ph chyba trudniej z***ać.
 

KamilaKopec

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2020
Postów
79
Buchów
155
Odznaki
2
Dziekuje za bardzo szybkie odpowiedzi...szkoda tylko ze tyle czasu zmarnowalam na marne. No nic za bledy sie placi;] W takim razie prosze o rade ktora ziemie konkretnie zamowic zeby zrobic ten miks Biobizz czy LightMax? A jesli chodzi o wilgotnosc i temp to jest ok?

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

Tak mam ph metr. Aktualne ph 6.7. Woda uzywana do podlewania 6.5 ph
 

WładekZadyma

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
89
Buchów
7
Dziekuje za bardzo szybkie odpowiedzi...szkoda tylko ze tyle czasu zmarnowalam na marne. No nic za bledy sie placi;] W takim razie prosze o rade ktora ziemie konkretnie zamowic zeby zrobic ten miks Biobizz czy LightMax? A jesli chodzi o wilgotnosc i temp to jest ok?

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

Tak mam ph metr. Aktualne ph 6.7. Woda uzywana do podlewania 6.5 ph

Temperatura myślę że jest git, jeśli chodzi o wilgotność to na początku powinna być ok 70-80% z tego co się orientuję. Też jestem świeży w tym temacie, więc może niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie :D
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Wszystko fajnie, zmień na ziemie nawet uniwersalną z ogrodniczego a najlepiej na rekomendowaną do uprawy konopii, Biobizz Lightmix się nazywa lub z Plagrona growmix lub Canna terra. A jeśli nie chcę Ci się czekać na zamówienie lub nie masz growshopu blisko to idź do ogrodniczego kup nawożoną ziemię z ph 6-7, tyle.

Swoją drogą to,tutaj wszystko pięknie przygotowane boxik schludnie złożony a taki błąd xd
Weź odepnij sobie ten filtr bo Ci nie pociągnie do końca uprawy, załóż go jak będzie Ci naprawdę potrzebny.
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Dziekuje za bardzo szybkie odpowiedzi...szkoda tylko ze tyle czasu zmarnowalam na marne. No nic za bledy sie placi;] W takim razie prosze o rade ktora ziemie konkretnie zamowic zeby zrobic ten miks Biobizz czy LightMax? A jesli chodzi o wilgotnosc i temp to jest ok?

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

Tak mam ph metr. Aktualne ph 6.7. Woda uzywana do podlewania 6.5 ph

No trochę szkoda, ale człowiek na błędach sie uczy ;)

BioBizz Lightmix i Plagron Lightmix to mieszanki lekkie bardzo dobre dla początkujących. Przy takiej mieszace 2 tyg nie dajemy nawozów tylko samą wode. Ta mieszanka ma w sobie NPK na start :)

Doniczka 11l to masz 5,5l ziemi na 5,5l coco zachowujesz proporcje 50:50 :)
Zamów BioBizz jest tu jej dużo zwolenników ja lecę na Plagronie także wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie :)

4x 11l to masz 44l co daje 22l ziemi do 22l coco i wtedy możesz zacząć zabawę.
 

KamilaKopec

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2020
Postów
79
Buchów
155
Odznaki
2
Dziekuje bardzo za pomoc, no fakt maly blad ale tragiczny w skutkach:p No to zamawiam ziemie;] I zaczynam od nowa, szkoda tylko mi wild thailand, bo zostala ostatnia pestka:( I Ostatnie pytania. Co teraz wsadzic? Posiadam 5 sztuk cheese xll , jedna sztuke wild tahiland i 3 sztuki big bug(wszystkie to automaty) i Czy dolozyc do boksa jeszcze jedna doniczke 11l?
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
jak masz miejsce to daj ta jedna doniczke wiecej nie zaszkodzi
 
Ostatnia edycja:

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Dziekuje bardzo za pomoc, no fakt maly blad ale tragiczny w skutkach:p No to zamawiam ziemie;] I zaczynam od nowa, szkoda tylko mi wild thailand, bo zostala ostatnia pestka:( I Ostatnie pytania. Co teraz wsadzic? Posiadam 5 sztuk cheese xll , jedna sztuke wild tahiland i 3 sztuki big bug(wszystkie to automaty) i Czy dolozyc do boksa jeszcze jedna doniczke 11l?

Wrzuć 6 sztuk na taki metraż spokojnie ;) Do automatów doniczka 7l jest aż świat dla sezonówek 11l :)
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Racje maja koledzy powyżej że koko jest jałowe i nie ma samo w sobie żadnych substancji odżywczych dla rośliny , jak już po taniości to kupić uniewersalną ziemię , kompost ,koks i to zmieszać to powinno wystarczyć rośliną na około 2 tygodnie a potem będziesz się martwił czy już im zaczyna brakować czy też nie , jeśli lejesz chemie takim młodym roślina to moment je popalisz , wręcz nie wskazane , polecam również wyposażyć sie w inne pestki jak te aktualne zalążki roślin maja 23 dni , 23-cio rośliny powinny być gęste duże i prawie gotowe do przełączenia światła 12/12 żeby ruszyć cykl indukcji - wchodzenia roślin w kwitnienie.
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Racje maja koledzy powyżej że koko jest jałowe i nie ma samo w sobie żadnych substancji odżywczych dla rośliny , jak już po taniości to kupić uniewersalną ziemię , kompost ,koks i to zmieszać to powinno wystarczyć rośliną na około 2 tygodnie a potem będziesz się martwił czy już im zaczyna brakować czy też nie , jeśli lejesz chemie takim młodym roślina to moment je popalisz , wręcz nie wskazane , polecam również wyposażyć sie w inne pestki jak te aktualne zalążki roślin maja 23 dni , 23-cio rośliny powinny być gęste duże i prawie gotowe do przełączenia światła 12/12 żeby ruszyć cykl indukcji - wchodzenia roślin w kwitnienie.
[MENTION=92011]LukexOG[/MENTION] Kolego to jest Pani początkująca ;) Postawiła za***istego seta ale troche brakło nauki zanim się wystartuje :)
Są to Automaty i jak napisałem zanim dojdą do siebie będą karłami więc szkoda zachodu i prądu generując kolejne straty.
Dla mnie jasne że jeśli mam 23 dniowe rośliny takie to bym je dawno rwał stamtąd ;) Niech koleżanka zacznie od nowa i pomożemy coś z tego wyciągnąć :)
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Polecam zaczerpać haszyszopedi i potem działać jest taki dział Indoor a w nim :

Gleba
Klonowanie
Trening
Kokos
Techniki uprawy
Hydroponika
Męska czy żeńska?
Plony
Kiedy ścinać?

---------- Post Zaktualizowany 17:06 ---------- Data pierwszego postu 17:03 ----------

Wrzuć 6 sztuk na taki metraż spokojnie ;) Do automatów doniczka 7l jest aż świat dla sezonówek 11l :)

Metraż 0.36m2 i 5x5L i 1x2,5L :) Da rade ? :p

---------- Post Zaktualizowany 17:07 ---------- Data pierwszego postu 17:06 ----------

@LukexOG Kolego to jest Pani początkująca ;)
Przepraszam @KarolinaKopeć . ul Znana ...... itd żartuje nie stresuj się .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół