nasiona marihuany

Efekty krótkiego nasłonecznienia

Wyszukiwarka Forumowa:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Witam od paru dni szukam jakiejś sensownej informacji o ilości plonów załóżmy w 8h,10h,6h,4h,2h nasłonecznienia konopi, także mam nadzieje, że ktoś doświadczony mi powie lub może ktoś eksperymentował z tym ?

Jedynie co można znaleźć w necie to to, że minimum takie sensowne to 6h słońca.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Mały plon, mało zbite topy, powyciągane rośliny. Miałem spota gdzie bezpośredniego słońca było nie więcej niż 1h dziennie, efekt - z 2m krzaka całe 30g może nawet mniej nie pamiętam już... Ogólnie raczej szkoda zachodu.
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Interesujący przykład na sezonie z ilością światła do 1h
Ciekawe czy ktoś jeszcze miał jakąś mało naświetloną roślinke i jak efekty
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
Interesujący przykład na sezonie z ilością światła do 1h
Ciekawe czy ktoś jeszcze miał jakąś mało naświetloną roślinke i jak efekty

Jeśli miał to efekty były dokładnie te same. To roślina światłolubna, najlepiej rośnie gdy ma słońce od wschodu do zachodu. Im mniej tym gorsze efekty i tyle.
Prawo niedoborów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_minimum_Liebiga - nie mogłem się powstrzymać przed linkiem zewnętrznym ;]

Acelos napisał:
ktoś doświadczony mi powie lub może ktoś eksperymentował z tym ?

Celowo z planem? szklarnia i zaciemnianie, kontrola czasu. Klony co by wykluczyć wpływ zmienności roślin.
Nie licz na to. Możesz ewentualnie poszukać w https://scholar.google.com/ tego rodzaju testy robią panowie w białych kitlach.

Acelos napisał:
Jedynie co można znaleźć w necie to to, że minimum takie sensowne to 6h słońca.

I trzymaj się tego. Nie wiem tylko jak określisz "czas" będziesz ze stoperem sprawdzał ? ;). W ciągu sezonu to się także zmieni - nie tylko poprzez zmianę długości dnia, ale i przez "wysokość" słońca nad horyzontem.
Wybiera się miejsce gdzie na oko jest możliwie dużo słońca i tyle.

Ja miałem "plantacje" w miejscu gdzie słońca było mniej niż 6h na dobę. Gdyby nie dobre maskowanie nie sadziłbym tam. Rośliny niby "duże i ładne" ale plony ze sztuki marne. Rośliny wysokie pozbawione na dole odrostów połowa krzaka to "kij".
W mojej okolicy nie łatwo było o dobre miejsce. Większość została odkryta przez nieznanych sprawców. To nie i dlatego było wykorzystywane przez lata. W każdym innym wypadku bym sobie darował.
 
Ostatnia edycja:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Oczywiście, sam przytestuje miejsce gdzie ma 4-5h słońca w dniu w godzinach popołudniowych, interesuje mnie miejsce dokładnie by zobaczyć takie gdzie będzie świeciło te sensowne niby co do plonów 6h i porównać ze spotem na którym jest 12h światło, oczywiście jak ktoś miał takie miejsca słabo nasłonecznione a najlepiej jak ma zdjęcia to może się podzielić nimi tutaj :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
Acelos napisał:
oczywiście jak ktoś miał takie miejsca słabo nasłonecznione a najlepiej jak ma zdjęcia to może się podzielić nimi tutaj :)

:) Może się doczekasz i zdjęć. Na forum jest sporo ludzi. Choć nie tyle co w dawnych "złotych" czasach. Popularność zdecydowanie spadła. Ciekawe czemu, nie ma żadnej "sensownej" równie profesjonalnej alternatywy w języku polskim.
Mały oftopik się znowu wkradł tak przypadkiem :)

Czekaj. Byle nie było to czekanie na Godota.
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
W porównaniu do innego forum na którym żyłem powiem, że dla mnie tutaj to są złote czasy :D
Na odpowiedz można się było nie doczekać nawet albo po paru dniach lub tygodniachcesz jak sobie ktoś przypomniał, myślę że rozgoszcze się tu jak u siebie, może frke pacne kto to wie, póki co to cieszy mnie aktywność na tym forum, dzięki za odpowiedzi i porady tak poza tym nie wiem jak z tele dawać bucha tak juz bym dał dawno :D

Jak nikt się nie podzieli to z pewnością ja dam sprawozdanie co do miejsc z różną ilością światła i efektami tego ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
W porównaniu do innego forum na którym żyłem powiem, że dla mnie tutaj to są złote czasy :D

Dodatkową zaletą Tego forum jest "archiwum" - znajdziesz tu rzeczy których nie będzie prawie wcale nawet na IC magu. Może mało "praktyczne" ale są.

Może i zdjęcia z miejsc słabiej nasłonecznionych. Pamiętam i wątek gdzie :ktoś: na podstawie ogólnego pokroju rośliny - oceniał jak mniej więcej wygląda miejscówka. Takie tam typowe efekty działania promieniowania IR, które przenika przez liście. Zmiana stosunku czerwieni do podczerwieni w widmie w zależności od "otocznia" i reakcja rośliny na to.
Od wyciągania się, przez krzewienia - do budowy liści, ich grubości, powierzchni - rozłożenia chloroplastów etc. Oj oftopuje.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Dodatkową zaletą Tego forum jest "archiwum" - znajdziesz tu rzeczy których nie będzie prawie wcale nawet na IC magu. Może mało "praktyczne" ale są.

Może i zdjęcia z miejsc słabiej nasłonecznionych. Pamiętam i wątek gdzie :ktoś: na podstawie ogólnego pokroju rośliny - oceniał jak mniej więcej wygląda miejscówka. Takie tam typowe efekty działania promieniowania IR, które przenika przez liście. Zmiana stosunku czerwieni do podczerwieni w widmie w zależności od "otocznia" i reakcja rośliny na to.
Od wyciągania się, przez krzewienia - do budowy liści, ich grubości, powierzchni - rozłożenia chloroplastów etc. Oj oftopuje.

Pozdro.

Interesujące w wolnej chwili napewno poszperam tam sobie, dzięki za cenne rady.
Wkrótce jeszcze ogarnę i wczuje się w forum, ogólnie raczej jak czegoś nie wiem to szukam aż znajdę, ale z tym tematem, tak troszkę głucho wszędzie, oprócz jednego tematu, ale dawno temu wrzucone i linki do zdjęć nie działają :/ coś w tym archiwum może się znajdzie :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
Interesujące w wolnej chwili napewno poszperam tam sobie

Znajdziesz praktycznie wszystko czego byś nie szukał. W zasadzie dowolny temat - oświetlenie - fotosynteza - led DIY - Hodowla/genetyka : ETC. Często dane których gdzie indziej po polsku wcale nie uświadczysz.

Problem jest jedynie w ilości wątków z których niewiele wynika. :) Filtrowanie wiadomości.

coś w tym archiwum może się znajdzie :)

Masz foty np:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?25080-Mało-słońca-na-spocie-szybciej-dojdą
 
Ostatnia edycja:

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Wczoraj na grubej wieczornej haszyszowej piz**ie doszedłem do wniosku, że poświęcę dwa nasiona. Jedno auto i polauto. Coś z gratisów od f2. Wrzuciłem już nawet do wody.

Na początku będę je trzymał normalnie na słońcu żeby odrazu nie wyciągnął się jakoś kosmicznie. Potem wstawię je w cień i tam spędza resztę swojego żywotu.
Zrobię z tego jakąś małą fotorelację dla potomnych. Rozwieje to myślę wszytskie niepewności i pokaże jak słońce jest ważne dla naszych panien.

Zainteresowanych zapraszam niedługo na fotorelację.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,173
Buchów
5,061
wolf1990 napisał:
Rozwieje to myślę wszytskie niepewności i pokaże jak słońce jest ważne dla naszych panien.
Zainteresowanych zapraszam niedługo na fotorelację.

Jak to powiadają. Zeznania Bez twardych "dowodów" są zawsze jedynie "subiektywnymi" opiniami na temat. Obiektywna jest kamera: tak długo jak się nikt nie dorwie do nagrania i nie..

Miło z Twej strony.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół