nasiona marihuany

Pasywna hydroponika, non circulating hydroponic, Kratky method - ktoś próbował?

Wyszukiwarka Forumowa:

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Ahoj!

Cy ktoś z Was miał okazję testować pasywne hydro? Metoda opracowana przez naukowca z University of Hawaii, Bernarda A. Kratky'ego, który pasywnymi systemami hydroponicznymi zajmuje się od lat 80.
Tu jest opis metody - https://www.ctahr.hawaii.edu/hawaii...ng_Hydroponic_Methods_for_Growing_lettuce.pdf a tutaj przykładowa uprawa https://www.weedinapot.com/post/cannabis-kratky-hydroponic-timelapse-grow-from-seed-to-harvest

Próbowaliście coś takiego? Ktoś ma jakieś wnioski może?

leń.
 

venereal

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2016
Postów
14
Buchów
0
Myślałem nad tym, ale co 7-10dni pasuje wymieniać pożywkę jak w Dwc. Można spróbować z jakimś szybkim automatem. Ale jak dodasz pompkę napowietrzającą to wynik będzie lepszy.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Na hydro się nie znam za grosz: Ale tak jakoś mi się to przypomniało:

Micha hydro.

zabawne.jpg


zdjęcie z książki bardzo starej.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Teoretycznie w Kratkym nie trzeba zmieniac pozywki, bo z zalozenia ma jej wystarczyc na caly cykl. Wlasnie zaczalem szukac urozmaicen w zyciu i rozwazam jakies nieskomplikowane hydro. A zarowno Kratky jak DWC takimi sa. Ziola mi ida w tym pasywnym ukladzie jak zwariowane, ale to jeszcze o niczym nie swiadczy.

Subie, z jakiej to ksiazki?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Subie, z jakiej to ksiazki?

Wydaje mi się, że z Closet Cultivator -: Ed Rosenthal. Ale pewności nie mam. Wrzucałem to na forum zbyt dawno. Daje z 80%.
Cześć grafik z CC była na forum. Łącznie z fragmentami o oświetleniu asymilacyjnym, gdzie była krzywa inady jakby zapomniana później w innych opracowaniach. CC jest o tyle fajny, że pochodzi z czasów gdy nie było "komercji" - zero growshopów etc. Czyste podziemie i DIY.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
@leniwiec eksperymentowałeś coś z tym systemem na konopiach? Ja się przymierzam powoli żeby to przetestować ale wymiana pożywki minimum raz w tygodniu by była. Aktualnie mam automata w pasywnym hydro ala hempy bucket 100% keramzyt i jest całkiem fajnie, zdrowiutki aż miło.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
@leniwiec eksperymentowałeś coś z tym systemem na konopiach? Ja się przymierzam powoli żeby to przetestować ale wymiana pożywki minimum raz w tygodniu by była. Aktualnie mam automata w pasywnym hydro ala hempy bucket 100% keramzyt i jest całkiem fajnie, zdrowiutki aż miło.
Próbowałem przy okazji jakiejś uprawy pare miesiecy temu, ale z marnym skutkiem. Tylko, że klon był pobrany z przedkwitnącej rośliny a ja chyba przesadziłem z PPM i nici wyszły. Kiedyś do tego wrócę.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Szkoda że tak się złożyło. Ja jestem zdecydowany na kratky’ego. Aktualna uprawa jest dość upierdliwa pod względem wymiany pożywki, a mam nadzieje że dzięki kratky będę mógł wymieniać pożywkę raz w tygodniu.
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Ostatnio bardzo dużo czasu spędzam na jutubie oglądając różne sposoby na kratkyego i dwc a także porównania. Za każdym razem kratky przegrywa z DWC w ilości plonów. Jak jutro dojdzie wiertara i w końcu wpuszczą mnie do OBI wstawiam paprykę w dwc, jak papryka wyjdzie to następny grow też w wodzie :)
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Logiczne jest że dwc wychodzi lepiej od kratky’ego ze względu na dostarczanie sporych ilości tlenu korzeniom. Myśle że dobrze poprowadzona uprawa w kratky jest przynajmniej tak samo wydajna jak w ziemi. Ja na Twoim miejscu zamiast papryki sadził bym zioło od razu ?
 

precus

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2021
Postów
109
Buchów
64
Box zajęty glebą jeszcze 6-8 tygodni ;) Akurat żeby nauczyć się obchodzić z hydro.

O ile kratkiego na pewno będę testował na warzywkach które będą dochodzić pod słonkiem, o tyle do MJ wolę dołożyć te 50zł na pompkę i maksymalizować plon przy kosztach oświetlenia i nawozów. Przez kupno growboxa strasznie się zajarałem ogrodnictwem :D
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Oczywiście że w kratky metod trzeba wymieniać pożywkę, z prostego powodu... Roślina wypija wode i wyjadą nawóz, miałem paprykę w dwc i kratky metod, dwc 5L kratky była w literowym słoju, słoik po 3 dniach był pusty, nieraz przesuszylem niechcący korzenie ale nie było z tym nigdy żadnych problemow, nawet gdyby zamiast słoika była 100l beczka to dolewanie samego nawozu było by niemożliwe do ustalenia nawet z EC metrem bo kto by wiedział jakiego związku dokładnie może być za mało?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół