nasiona marihuany

wystawianie mlodych roslinek na bezposrednie slonce

Wyszukiwarka Forumowa:

ciaagent

Active member
Rejestracja
Mar 24, 2020
Postów
40
Buchów
0
witam

mam zamiar wyprowadzic sadzonki na outdoorze w miniszklarni, pod folia


Czy moge wystawic na pelne slonce roslinki ktore dopiero co wyszly z ziemi? Czy trzeba jest jakos hartowac.

Zazwyczaj trzymalem mlode roslinki w cieniu przez pierwszy dzien, dwa, ale potem wyciagaly sie za mocno i musialem je podtrzymywac patykami.


Czy jak teraz wyniose na dwor doniczki z niewykielkowanymi roslinkami to czy mocno spowolni to ich wyjscie z ziemi? (niska temperatura w nocy).

Jutro czesc kielkow wyjdzie juz z ziemi a czesc jeszcze nie. Tak to bedzie wygladalo. Nierowno kielkuja.

peace
 

Razorv17

Active member
Rejestracja
Kwi 20, 2019
Postów
35
Buchów
0
No własnie dobrze jak te roślinki co ledwo wyjdą z ziemii wystawić na słońce xD nawet bardzo trzeba i nic im się nie stanie, ale jeśli masz przymrozki w nocy i nie ocieplasz szklarni w żaden sposób w nocy to lepiej je zabieraj do domu na noc, bo wtedy im się coś stanie, ale w dzień jak najbardziej trzymaj w miejscu gdzie masz najwięcej słońca.
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
witam

mam zamiar wyprowadzic sadzonki na outdoorze w miniszklarni, pod folia


Czy moge wystawic na pelne slonce roslinki ktore dopiero co wyszly z ziemi? Czy trzeba jest jakos hartowac.

Zazwyczaj trzymalem mlode roslinki w cieniu przez pierwszy dzien, dwa, ale potem wyciagaly sie za mocno i musialem je podtrzymywac patykami.


Czy jak teraz wyniose na dwor doniczki z niewykielkowanymi roslinkami to czy mocno spowolni to ich wyjscie z ziemi? (niska temperatura w nocy).

Jutro czesc kielkow wyjdzie juz z ziemi a czesc jeszcze nie. Tak to bedzie wygladalo. Nierowno kielkuja.

peace

No własnie dobrze jak te roślinki co ledwo wyjdą z ziemii wystawić na słońce xD nawet bardzo trzeba i nic im się nie stanie, ale jeśli masz przymrozki w nocy i nie ocieplasz szklarni w żaden sposób w nocy to lepiej je zabieraj do domu na noc, bo wtedy im się coś stanie, ale w dzień jak najbardziej trzymaj w miejscu gdzie masz najwięcej słońca.

Młode roślinki nie daje się na pełne słońce właśnie z tego względu że są młode. Najlepiej jak już trochę słońce zajdzie, niech się przyzwyczają do otoczenia. Wystaw je najlepiej na początku trochę na balkon/parapet. Na spocie przykryj butelką bo temperatura dosyć mocno spada w nocy.
 

Razorv17

Active member
Rejestracja
Kwi 20, 2019
Postów
35
Buchów
0
nie wiem czy to sarkazm czy nie, ale chodzi mi o przymrozki i niższą temperature w nocy, co juz chyba nie powinno się wydarzyć oraz planty lubią mieć ciepło a szczególnie młode

---------- Post Zaktualizowany 08:09 ---------- Data pierwszego postu 08:06 ----------

Młode roślinki nie daje się na pełne słońce właśnie z tego względu że są młode. Najlepiej jak już trochę słońce zajdzie, niech się przyzwyczają do otoczenia. Wystaw je najlepiej na początku trochę na balkon/parapet. Na spocie przykryj butelką bo temperatura dosyć mocno spada w nocy.

masz racje, właściwie o to mi chodziło. Na pewno rozsądniej jest trzymać w jakimkolwiek dostępie do światła niż w cieniu. No cóż myślałem, że to logiczne po prostu żeby trzymać dziewczyny na parapecie, czy jak sam napisałeś na balkonie, dlatego tak to wyolbrzymiłem ;p
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,400
Konopia to roślina światłolubna, śmiało można, a nawet należy wystawiać na słońce od małego. Inaczej roślinka będzie szukała światła i się wyciągnie. U mnie zawsze czy pod lampą hps 250w czy pod słońcem od kiełka, nigdy nie było problemu.
 

ciaagent

Active member
Rejestracja
Mar 24, 2020
Postów
40
Buchów
0
Konopia to roślina światłolubna, śmiało można, a nawet należy wystawiać na słońce od małego. Inaczej roślinka będzie szukała światła i się wyciągnie. U mnie zawsze czy pod lampą hps 250w czy pod słońcem od kiełka, nigdy nie było problemu.

dzieki,

roslinkom nic nie jest, pierwszy dzien postaly w cieniu, drugi dzien na sloncu, az chyba za malo bo wszystkie wyginaja sie w jedna strone, moze zle ustawilem do poludnia,

mam pytanko

roslinki byly tydzien temu moczone w wodzie przez 12h, po czym wsadzilem je w poprzednia niedziele wieczorem do doniczek, wyszly po paru dniach

dzisiaj jest tylko kotylodeon ale zaczynaja wylazic male listki

roslinki sa mlode ale z jednej doniczcki (10cm wysokosci, 0,6L) wystaju juz bialy korzen, jedna roslinka to jeszcze spoko, ale gorzej jak pojawi sie to w innych

co moze byc tego przyczyna?

ladowac to jedna roslinke juz do gleby bezposrednio?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,400
Roślina na początku bardziej rośnie w dół pod ziemią niż na powierzchni. W tych doniczkach możesz jeszcze max. tydzień potrzymać, niech korzenie dobrze obejmą ziemię. Takiej ledwo ukorzenionej łatwo uszkodzić korzenie przy przesadzaniu, kiedy ziemia nie jest jeszcze dobrze ułożona i jest w niej mało korzonków.
 

ciaagent

Active member
Rejestracja
Mar 24, 2020
Postów
40
Buchów
0
Roślina na początku bardziej rośnie w dół pod ziemią niż na powierzchni. W tych doniczkach możesz jeszcze max. tydzień potrzymać, niech korzenie dobrze obejmą ziemię. Takiej ledwo ukorzenionej łatwo uszkodzić korzenie przy przesadzaniu, kiedy ziemia nie jest jeszcze dobrze ułożona i jest w niej mało korzonków.

dzieki,

jaki jest zatem najepszy rozmiar doniczek do wyprowadzania sadzonek?

zawsze mialem ten problem ze korzenie wystawaly przez otwory doniczki, czy mocno jest to szkodliwe?
 

Pedros92

Member
Rejestracja
Kwi 21, 2020
Postów
8
Buchów
0
Siemka, ludziska też mam pytanko.
Dzisiaj wynioslem swoje auto na dwór.
Trzymałem je przez sumie prawie 2 tyg pod Ledami full spectrum 150w. Osiągnęły 3 poziomy liści i zaczęły pięknie pachnieć, 1 chyba nawet zaczol wypuszczać białe nitki. Powiedzcie mi bo mam wrażenie że to już zaczyna kwitnąć.
Może tak się stać? Czy one jeszcze urosna czy może przez te lampy mogą zrobić się karłowate?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Teraz właśnie powinny nawięcej i najszybciej rosnąć, słońce to nie problem tylko się upewnij żeby za mocno nie wyschło podłoże, no i teraz będą chciały duzo azotu, fosforu i magnezu.

Błota też nie może być, w glebie robisz cykl mokro - sucho, tylko nie można za bardzo przesuszyć ani za dużego błota robić.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół