nasiona marihuany

[1600w led] [150x150x200] magiczna konewka pierwszy grow log

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemanko. Witam w swoim pierwszym growlogu. Troche info na poczatek:
- rośliny - 2 x purple queen z royal queen seeds i 4 x royal gorilla od tego samego breedera z czego zapewnie 2 pojda do wora
- box* - 1,5mx1,5m na 2m wysokosci namiot mars hydro
- oświetlenie* - led mars hydro 2 1600w
- medium - docelowo 11l light mix biobizz
- wentylacja* - przerobiony filtr lazienkowy
- nawozy - bio bloom, bio grow, top max, coco grow i pare bio tabsow. Przy przesadzaniu zamierzam wrzucic po tabsie do donicy, reszta jest trzymana jako ewentualne wsparcie.
- odmianę - jw purple queen royal gorilla
- warunki* - 27,5 w "cieniu" 30 pod lampa
- ogólne - jest to uprawa w celu edukacyjnym, zeby nauczyc sie robic to konkretne a nastepnym razem poleciec troche grubiej ;) wiecej info podam nizej.
- trening? -narazie nie przewiduje zadnego ale tez niczego nie wykluczam

Jest to moj pierwszy growlog. Pierwsze doswiadczenia zwiazane z MJ juz mam za soba, niestety poki co sa niezbyt udane :sunny: Dlatego tez zdecydowalem sie na growloga gdyz mam nadzieje ze odmieni to ten stan rzeczy :grin: Celem tego growlogu jest przede wszystkim nauczenie sie dbania o dziewczynki jak i zarowno poszerzeniu wiedzy i czerpaniu przyjemnosci z calego procesu:grin: Mam nadzieje mi ze mi sie to uda, przy stalym dostepie do forum jak i pomocy innych uzytkownikow :) dobra koniec tego pie****enia a czas przejsc do konkretow

Dziewczyny sa w ziemi 12 dzien. Sloneczko im swieci w systemie 12/1. Podlewane sa codziennie 2ma lyzkami stolowymi wody. 4 z 6 wygladaja na dosc zgrabne sztuki, niestety 2 z nich zaliczyly falstart i prawdopodobnie pojda do wora. Jedna nie mogla sie wydostac z pestki i po 2-3 dniach sam jej lekko pomoglem sciskajac delikatnie pestke ktora puscila, roslinka zostala troche w tyle, jest mniejsza i miala pozolkle jak by wyschniete liscie na koncowkach tam gdzie byla pestka natomiast drugiej to nawet nie wiem jak ja skomentowac. Chyba wystarczy jak napisze ze wyroslo z niej ch*j wie co i wydaje mi sie ze juz nic z niej nie bedzie. Dla zainteresowanych zalaczam zdjecia wszystkich roslinek jak i dwoch falstartow :) wszystkie rady, opinie, sugestie mile widziane :) pozdro z fartem :afroweed:




 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Te plastikowe doniczki mają na spodzie otwór? I podlewaj je solidnie, w tym okresie one maja mieć lekko wilgotno.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jak masz jeszcze wolne pechy to kiełkuj, masz ogromnego boxa i szkoda marnować aż tak dużo miejsca.
Ta modelka na ostatniej focie już swój żywot zakończyła :D
Co tam masz za wentylacje, bo ten zwykły łazienkowy to z pewnością nie podoła na taką powierzchnię?
Powoli się przymierzaj do przesadzania tych 4 większych panienek, no i polej im tam porządnie wody bo takie 2 łyżki stołowe na dobę na tym etapie to za mało nawet na tak małe doniczki ;)
Powodzonka
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Fajnie fajnie, chociaż zdjęcia ciężko się przy tym świetle ogląda:)

Ciekawe, że jak już polski sklep wystawia tą lampę to po " led mars hydro 2 1600" ląduje "w" i tym sposobem mamy aż 1600w, a że tam gdzieś w opisie jest moc 600W+/-5% to już mniej ważne, Polska mentalność mnie dalej zadziwia.
Potem mamy takie opisy jak [1600w led] :D
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
tez musiałem to wygoolować 1600w. anyway 600 watt w LED to dużo mocy ciekaw jak będzie rosło. a i chwali się że poisz je w cywilizowany sposób łyżka :thumright:
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
namiot duży- jak przed mówcy pisali dorzuć kilka pestek.
trzymam kciuki, jestem spectatorem na twoim grow :brawo::brawo:
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Te plastikowe doniczki mają na spodzie otwór? I podlewaj je solidnie, w tym okresie one maja mieć lekko wilgotno.
tak maja dziurki, gdzies na forum widzialem watek jak ktos pisal zeby mlode roslinki podlewac pipeta w sensie pare kropel zeby tylko zwilzyc ziemie bo rosliny nie lubia gdy jest zbyt mokro bo musza miec czym oddychac i tez tak zrobilem heh sposob podlewania juz zmienilem dzieksik za info

Jak masz jeszcze wolne pechy to kiełkuj, masz ogromnego boxa i szkoda marnować aż tak dużo miejsca.
Ta modelka na ostatniej focie już swój żywot zakończyła :D
Co tam masz za wentylacje, bo ten zwykły łazienkowy to z pewnością nie podoła na taką powierzchnię?
Powoli się przymierzaj do przesadzania tych 4 większych panienek, no i polej im tam porządnie wody bo takie 2 łyżki stołowe na dobę na tym etapie to za mało nawet na tak małe doniczki ;)
Powodzonka
Dzieki :D Z tym ventem bede musial troche poszperac w internecie i postarac sie go namierzyc albo sprawdzic czy nie ma wypisanego modelu gdzies z boku albo z tylu bo za chu*a nie pamietam jakie ma parametry, ogolnie wydawalo mi sie ze na 4 roslinki powinno styknac jaki by nie byl. Ta ostatnia roslinka ze zdjecia juz przywitala sie z workiem a 6 nastepnych goryli moczy sie w wodzie co by poprzedniczki nie czuly sie osamotnione w boxie ;) takze nie dlugo beda mialy nowych lokatorow :D

Fajnie fajnie, chociaż zdjęcia ciężko się przy tym świetle ogląda:)

Ciekawe, że jak już polski sklep wystawia tą lampę to po " led mars hydro 2 1600" ląduje "w" i tym sposobem mamy aż 1600w, a że tam gdzieś w opisie jest moc 600W+/-5% to już mniej ważne, Polska mentalność mnie dalej zadziwia.
Potem mamy takie opisy jak [1600w led] :D
Janusze marketingu :p z racji ze jestem dosc zielony w temacie to dalem taka moc jaka mieli w opisie. Sami pewnie nie wiedza jaka jest moc tej lampy. W opisie z growtent maja takie cos
Moc: 1600W
Prawdziwy pobór mocy: ~780W
i badz tu madry czlowieku i pisz wiersze,zwlaszcza jak jestes nowy, edytuje temat i zmienie na 600 albo na 700 dzieki za czujnosc :D piona ;)

tez musiałem to wygoolować 1600w. anyway 600 watt w LED to dużo mocy ciekaw jak będzie rosło. a i chwali się że poisz je w cywilizowany sposób łyżka :thumright:
hahaha a jak lyzka najlepsza jest :p polecam te metode :p ktos cos pisal o pipecie zeby pare kropel im rzucac z racji braku pipety pomyslalem o lyzce ;) dzisiaj juz normalnie zostaly podlane :D prosto z magicznej nawadniaczki ;)

namiot duży- jak przed mówcy pisali dorzuć kilka pestek.
trzymam kciuki, jestem spectatorem na twoim grow :brawo::brawo:
dzieki :D z racji poprzednich doswiadczen gdzie ilosc nie szla z jakoscia pomyslalem ze teraz warto zamienic proporcje i postawic na jakosc ale po glebszym namysle ze 6 wiecej dziewczyek im nie zaszkodzi ;)
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Witam. Minelo 21 dni od wrzucenia nasionek do ziemi. 7 dni prewega co daje nam 14 dzien wega, 18 maja zostaly przesadzone do docelowych (dzisiaj mija 5 dzien w docelowych) przy czym przy przysadzaniu zarowno one jak i ja najedlismy sie troche stresu :p Rosliny przesadzane byly na sucho gdzie przy wyciaganiu z ziemi brylka z ziemia sie rozpie****a i wygladalo to jako tako. Lekcje na przyszlosc wyciagniete (przesadzanie na mokro, ewentualnie podlewanie planta po calej objetosci "doniczki" zeby sie ziemia ladnie zbila a pozniej wyciagnac ja na sucho jako zbita brylke :D) zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Temperatura w boxie wacha sie od 29 stopni w dzien do 22 w nocy, wilgotnosc na poziomie 30-35%. Z 6 pestek wrzuconych do ziemi 5 wystawilo glowki przy czym w ziemi sa 4 dni. Dzisiaj probowalem zrobic trening dwom z nich, przy czym zamiast ciecia wuja bena zrobilem im topping :sunny: Troche fotek:

Wszystkie krzaczki w docelowcyh


2x purple queen

Purple bez treningu

Purple z toppingiem


Royal gorilla z toppingiem i 1 zwykly goryl


nowy narybek


Plany na najblizsze dni, to rozpisanie odzywek na najblizsze tygodnie, przesadzenie nowych kwiatkow, byc moze podlaczenie nawilzacza no i oczywiscie poglebianie tematu zwiazanego z mj. Fajnie by bylo ustabilizowac mikro klimat w boxie zeby rosliny mialy stale warunki do rozwoju jak i fachowego ogarniecia cyrkulacji powietrza. To by bylo na tyle dziekuje za uwage, pozdro z fartem :dela:
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemanko. Minely 4 dni od ostatniej aktualizacji, jest to 25 dzien w ziemi dla 5 z nich a 18 wega. Dziewczyny po chyba toppingu :sunny: jakby odzyly i puszczaja nowe odrosty a juz sie martwilem ze z***alem xD 5 goryli zostalo przesadzonych dzis do docelowych i jest to ich 8 dzien w ziemi. Pokojik ogolnie wyglada teraz tak


goryl z trenigiem
fioletowa krolowa :p

i tutaj jeden z goryli, wydaje mi sie ze cos mu dolega tylko nie wiem co, liscie przy sczycie jak by zawijaly sie do srodka i jest on jasniejszej barwy niz pozostala czesc rosliny, jakby jasnial od gory, kilka fotek



reszta roslinek








ta z fioletowym kartonikiem w doniczce to purple queen, wydaje mi sie ze ch***wo je podlalem ale przygotowalem sobie za malo wody + przy przesadzaniu sadzonek robilem to na mokro byly podlane wczesniej przed wyciagnieciem z ziemi. Ostatnio dodaje im do wody 1ml bio grow na litr wody. To by bylo na tyle :p Jakies uwagi?
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemanko wszystkim. Jest to 31 dzien zycia dla 5ciu najwiekszych z nich a 14 dla reszty. Rosliny z kazdym dniem nabieraja wigoru. Rozwiazalem rowniez problem jasniejacej rosliny od gory z poprzedniej aktualizacji. Po krotkim researchu w internecie zdiagnozowalem jej przypadlosc jako niedobor siarki. Kupilem siarczan zelaza w pierwszym lepszym ogrodniczym i przy pierwszym podlaniu zaaplikowalem jej to. Roznice bylo widac juz po pierwszym dniu, zaczela nabierac kolorow i dziewczynka odzyla. Niestey zwiniete liscie pozostaly. Profilaktycznie podlalem wszystkie kwiatki tym preparetem ze wzgledu na to ze wydaje mi sie ze ogolnie ida dosc wolno. Jak na 31 dzien zycia i 14 powinny wygladac o wiele lepiej, wydaje mi sie ze w tym momencie rozwijaja korzenie zamiast isc w gore. Przy przesadzaniu dalo sie zauwazyc ze korzenie nie byly jakos za***iscie rozwiniete :( i byc moze to jest przyczyna takiego wolnego wzorstu. Biore tez pod uwage to ze moze byc to system oswietlania (12/1 zamiast 18/6). Przed nastepnym grow postaram sie dowiedziec w czym lezy problem zeby nie marnowac czasu na dluzszego wega. Byc moze ktos bardziej doswiadczony oswieci mnie w tej kwestii. Temperatura w boxie wacha sie pomiedzy 20-23 stopnie noc a 30 stopni w dzien. Nawilzacz powietrza jeszcze nie zostal uruchomiony. Rosliny byly podlane 2 razy od ostatniej aktualizacji raz z siarczanem zelaza a drugi raz z bio growem i woda. Przed podlewaniem zwilzam ziemie sama woda a dopiero potem aplikuje herbatke przy pierwszym podlaniu poszlo 6 l wody (2 l wody i 4 l siarczanu 1g/2l) przy drugim dzisiejszym podlaniu bylo to 4 l (2 l wody, 2l bio growa 1ml/1l) ze wzgledu na to ze wydawalo sie ze dziewczyny i tak maja dosc mokro. Ogolnie dziewczyny wygladaja na zdrowe z czego jestem zadowolony :zab: Rzeczami nad ktorymi sie teraz zastanawiam jest ph wody i przelaczenie kwiatow na okres kwitnienia. Ph odstanej wody wynosi 6.80 i nie wiem czy to zbijac czy tak to zostawic, i jezeli tak to czym bo z tego to czytalem ocet i kwasek cytrynowy albo sok to opcje tymczasowe gdyz i tak ph wroci do poprzedniego poziomu z racji bakterii zawartych w kranowie. Plagron ph- powinnien zrobic robote ale nie wiem czy jest sens sie w to bawic. Kolowanie slupa itp. Fajnie jak by ktos doswiadczony w temacie mi w tym doradzil. Druga zagwozka jest taka ze jedne rosliny maja 30 dni a drugie 15 i nie wiem jak to pogodzic w boxie. Czy zrobic dluzszego wega tym 30sto dniowym i poczekac az te 15 stki podrasna dajmy na to do 30 dni zycia (co bedzie 45tym dla tych starszych) czy po prostu przelaczyc lampy na kwitnienie i poczekac az same zakwitna. Moglby mi ktos pomoc w tej kwestii?
Troche zdjec z dzisiejszej sesji
Mlode roslinki






purple queens



royal gorilla


dziewczynka po kuracji





boxik


to by bylo na tyle, milego wieczoru wszystkim ;)
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemanko. W piatek przelaczylem dziewczyny na kwtinienie, niedobor siarki mogl byc niedoborem cynku, poza podlewaniem rosli nic wiecej z nimi nie robie. Czekam na nowe zabawki do mierzenia i regulowania ph. Te starsze dziewczyny siedza w ziemi 45 dni te mlodsze 28. Z odzywek obecnie lany jest tylko bio grow 1ml/l nawozy na kwitnienie byc moze wleca od nastepnego podlewania a byc moze podleje je sama woda i zobacze jak zaregauja. Jedna roslina daje oznaki przelania (oklapniete liscie) druga jak by miala problemy z ph (plamy na dwoch czy trzech listkach od jakiegos czasu, jest to ta co miala problemy z cynkiem). Tak jak mowilem czekam na nowe zabawki i bede dzialal dalej. Wiedze czerpalem nt niedoborow czerpalem z https://www.wiki.haszysz.com/index.php/Diagnoza_niedoborów_pierwiastków_u_roślin_tekst_2
fota na szybko

lewy gorny rog to ta z oznakami przelania, prawy gorny rog to ta problematyczna :p Niektore dziewczyny wygladaja na troche powyginane ale co jakis czas obracam doniczki o 90 badz 180 stopni zeby mialy szanse z kazdej strony nabrac wigoru i mocy :D

wiecej w nastepnym upie, pozdro 500

ps nie wiem czy wspominalem ale nie moge edytowac ani postow ani tematow, fajnie by bylo zmienic opis na faktyczny pobor mocy lampy jak i opis pierwszego posta
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Witam wszystkich. Minelo 32 dni od czasu przelaczenia lamp na kwitnienie. W miedzy czasie zbyt duzo sie nie dzialo. Dalej mam problemy ze zbyt wysokim ph, zbijam je lemon kick'iem od plagronu dawkowanym wg zalen producenta, mimo to ph wody z podstawki wynosi ok 7,5-7,8. Myk jest taki ze z wyzej wymienionych zabawek w poprzednim poscie nie przyszly mi solucje do kalibrowania ph metra i nie jestem pewien czy pomiar jest rzetelny. Probowalem to sprawdzic jakos na swoje sposoby i wydaje mi sie ze odczyt jest zawyzany o 0,3. Pewny nie bede dopoki nie skalibruje ph metra. Razem z lemon kickiem leje im top max i bio bloom. Rosliny podlewane sa co 3-4 dni. W zwiazku z problemem z ph u kilku roslin pojawily sie niedobory magnezu, nic z tym nie zrobilem tylko dalej zbijam ph i obserwuje czy niedobory sie poglebiaja. Poki co jest okej. Oczyscilem rosliny, do tego ***alem z 3 slabsze wiatraki w dolnych partiach na caly box :sunny: :troll: Zastanwiam sie czy nie z***alem ze w zaden sposob nie kontrolowalem dolnych odrostow, bo w boxie jest dosc bujno + czy energia przeznaczana na boczne odrosty nie bylaby lepiej spozytkowana w gornych czesciach rosliny a co za tym idzie odwdzieczyloby sie to wiekszym plonem. No nic musze to jeszcze rozkminic, to by bylo na tyle z przygod w moim boxie. Fota z wczoraj
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Witam wszystkich. Dzisiaj mija 63 dzien kwitnienia i powoli zaczynam przygotowywac sie do siankosow. Ogolnie to w boxie panuje lekki nie ogar :sunny: Solucje do kalibrowania ph metra nie zostaly jeszcze odebrane, spie****il mi sie termometr od tamtej pory nie mialem okazji zeby kupic nowy, dziewczyny zaczynaja pokazywac coraz wieksze niedobory, kilka roslin zaczelo sie klasc na podloge. Takze sytuacja nie wyglada zbyt kolorowo :sunny: Wydaje mi sie ze sie klada ze wzgledu na zbyt duze temperatury badz zbyt male ilosci wody przy wczesniejszych podlewaniach. Jest tez opcja ze lodygi byly/sa za slabo rozwiniete i po prostu zaczely sie przechylac pod wlasnym ciezarem. Zeby temu zaradzic zaczelem dawac im wiecej wody jak i przelaczylem swiatlo z 2 przelacznikow na 1. Podlewane byly litrem wody na doniczke z pozywka i lemon kickiem, teraz leje im po dwa bez pozywki z samym lemonem. Jedna musialem podwiazac gdyz calkowicie zaliczyla glebe. Czekam az roslinki dojrzeja do konca i mam zamiar je scinac. Panny nie sa jakies za***iscie spuchniete ale czesc z nich dalej sie rozwija i posiada duzo kwiatow. To by bylo na tyle

Foto z pobojowiska



Bylbym wdzieczny gdyby ktos mi mogl podpowiedziec czy panny sa gotowe na kose. Zdjecia i info w tym temacie https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147240-Scinac-czy-nie-scinac-oto-jest-pytanie
 
Rejestracja
Paź 25, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemanko. Kosa wleciala wczoraj czyli we wtorek a miala byc w niedziele. Obsuwa byla spowodowana tym ze te sk***ysyny zaczely puchnac gdy przestalem je podlewac. Poki co scielam 3 z nich i bede scinal je na raty. Rosliny ktore poszly pod noz to 2 goryle i jedna krolowa, niestety zdjecia ktore zrobilem przed scinka nie chca sie zaladowac na hosting galeri konpnej takze wam ich nie pokaze. Jak uda mi sie to ogarnac to jeszcze je wrzuce. Zdjecie namiotu przed scinka zbyt ciekawie nie wyglada ale przy ilosci rzeczy ktore sa do poprawy nikogo to nie powinno dziwic. Jak bede mial 30 z kazdej roslinki palenia, bede zadowolony. pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół