nasiona marihuany

Ogrody harvestera69 - BioGenetic (sez. i Fv) - OS-y Quakemind, Deutery - bagienne manewry 2020

Wyszukiwarka Forumowa:

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Witajcie w moich ogrodach!

Głównymi bohaterkami fotorelacji będą:


BioGenetic sez.:

- Guerilla Gold x Passion - 1 szt.
- Shaman x Passion - 1 szt.
- Easy Sativa x Passion - 2 szt.
- Serious 6 x Passion - 1 szt.
- Durban Poison x Passion - 2 szt.
- Purple Maroc x Passion - 1 szt.

BioGenetic Fast Version :

- Purple Maroc FV - 2 szt.
- Easy Sativa FV - 2 szt.
- Shaman FV - 1 szt.
- Guerilla Gold FV - 1 szt.
- Passion FV - 1 szt.
Serious 6 FV - 2 szt.

Nasiona otrzymane w forumowych Open Seedach, organizowanych przez seedshop www.quakemind.pl - dzięki [MENTION=1053]quakemind[/MENTION] !


Pozostałe bohaterki:

Deuter:

- Nepalese Serious - 1 szt.
- S6 x Great White Shark - 1 szt.
- Outdor mix Deuter - 2 szt.

Female Seeds:

- Critical Sour - 1 do 4 szt.

Chciałbym tutaj również podziękować koledze [MENTION=19033]MarcinOCB[/MENTION] , dzięki któremu wpadły w moje ręce nasiona kolegi [MENTION=6223]deuter[/MENTION] !

Rośliny podzielone na 3 spoty - docelowo 16, 5 i 4 szt. , zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.


Outdoor starter pack by harvester69



W skład startera wchodzą:

Dolomit
Obornik koński granulowany
Obornik bydlęcy granulowany
Mączka kostna
Astvit
Mikoryza Uniwersalna
Suszone skórki banana
Torebki herbaty
Gnojówka z pokrzyw














Do tego dojdzie jeszcze Asahi sl, tytanit, melasa i pewnie coś jeszcze.

Mój sezon zaczął się 1 marca od przekopania ziemi z dolomitem na głównym spocie i usypania kopcy. Dolomitu poszło ok. kilogram na dołek.









W drugiej połowie kwietnia ziemię dodatkowo wzbogaciłem mączką kostną i dwoma rodzajami obornika w formie granulowanej. Mączki kostnej poszło ok. 250-300 g na kopczyk, obornika ok. 1,5 - 2 litry na kopczyk.






Przy okazji "nastawiłem" wtedy gnojówkę z pokrzyw, która obecnie jest już w zasadzie gotowa do użycia. Gnojówka posiada dodatki w postaci garści astvitu oraz garści mączki kostnej na 5 litrów oraz jakieś tam znalezione po drodze zwierzęce kupy :jprd:








Ogólnie staram się prowadzić uprawę organiczną ale nie jestem organicznym "ekooszołomem" i w razie niedoborów u roślin będę się wspomagał tanimi minerałami. To samo dotyczy się ochrony roślin przed szkodnikami. Wg. mnie tu nie ma miejsca na kompromisy i żeby skutecznie chronić plony będę używał odpowiednich specyfików (topsin, miedzian, karate zeon, snacol itp.)


Pierwszy desant Panien nastąpił 7 maja. Rośliny BioGenetic w sumie 16 sztuk wjechało na głównego spota. Były w 7-9 dniu życia.

Podczas sadzenia każda z roślin dostała do dołka na start, po łyżce Astvitu pod korzenie i mikoryzę.





W momencie sadzenia wszystkie mieściły się pod kubkami 0,5 l, które skutecznie zabezpieczyły Panny w transporcie na spota.










Z okazji zimnych ogrodników w obawie przed przymrozkami w dniu 11.05 rośliny zabezpieczyłem kopułami 5l







Tak rośliny spędziły kolejne 3 doby. Dziś zdjąłem kopuły, rośliny w ciągu tygodnia sporo przybrały na masie, łodygi pogrubiały, wszystkie się przyjęły :-D



















Postaram się w miarę regularnie, co ok. 2 tygodnie aktualizować fotorelację, żebyście mogli zobaczyć postępy u roślin.
Kolejny up zrobię jak wywiozę resztę roślin na spoty - czyli wkrótce.


Pozdro wariaty i wszystkim growerom życzę bezpiecznego sezonu i obfitych zbiorów!




 
Ostatnia edycja:

OFFwhite

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2016
Postów
136
Buchów
1
Będzie na co popatrzeć, ładnie idą jak na taką pogode
pozdrowki i powodzenia!
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Będę zaglądał. Ja jeszcze chwilę czekam, ale na dniach będę startował. Fajnie się zapowiada. Daję do obserwowanych ! Życzę niezłego farta i dociągnięcia FR do końca !!! I przede wszystkim sporych plonów !
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Świetna fotorelacja, na pewno będę zaglądać :)
Byle z fartem <wodna>
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
zasiadam- wszystko wręcz książkowo - z fartem - big grow :harvest::harvest::harvest:
 

54ketsok

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
408
Buchów
0
Pięknie to wygląda. Zdarzało Ci się zostawiać kiedyś rośliny pod butelką na dłuższy czas w początkowej fazie wzrostu? Pytam bo kilka lat temu zostawiłem podobne butelki na 2 tygodnie i panny wyglądały na podgnito-zaparzone. ;) Od tego czasu nie praktykuje. A przymrozków się obawiałem...
 
U

Usunięty 66767

Guest
Siema świetnie się zapowiada,w końcu wszystko ładnie opisane itd:thumright:Będę obserwował jak tam ci idzie w tym sezonie i życzę powodzenia.POzdro:tiphat:
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Dzięki wszystkim za buchy i dobre słowa. Bardzo to miłe i mobilizujące do działania.

Zdarzało Ci się zostawiać kiedyś rośliny pod butelką na dłuższy czas w początkowej fazie wzrostu? Pytam bo kilka lat temu zostawiłem podobne butelki na 2 tygodnie i panny wyglądały na podgnito-zaparzone. ;) Od tego czasu nie praktykuje. A przymrozków się obawiałem...

Przyznam szczerze, że jak długo zajmuję się uprawą, to jest to pierwszy raz, kiedy musiałem osłaniać rośliny. Przeważnie desant roślin robiłem po 15 maja i nigdy nie było takiej potrzeby. Tak więc moje doświadczenie w tej materii jest nikłe.
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
O stary ale to drzewa będą :alien::chili:

Czekam z niecierpliwością na następną aktualizacje :good::brawo:
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Solidnie wszystko przygotowane no i fotorelację przyjemnie się czyta <joint> Będę zaglądać. Udanego sezonu!!!
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401



Witajcie!!

Kolejny, udany desant za mną. Dziś wyjechało na spoty 6 roślin.

Durban Poison x Passion - BioGenetic - 1 szt.
Nepalese Serious - Deuter - 1 szt.
S6 x Great White Shark - Deuter - 1 szt.
Outdoor mix - Deuter - 2 szt.
Critical Sour - Female Seeds - 1 szt.

Pięć z nich trafiło na spota, którego w tym roku testuję - jest to tegoroczne odkrycie w którym pokładam spore nadzieje. Może ziemia na spocie nie jest najlepsza, sporo w niej piachu, ale przygotowana podobnie jak na głównym - BioGenetic spocie, powinna roślinom smakować. Na każdym stanowisku, ziemię wzbogaciłem dolomitem, mączką kostną i dwoma rodzajami obornika granulowanego. Rośliny przesadzane w 16-17 dniu życia z 0,5l kubków, domagały się więcej medium, szczególnie Outdoor mixy Deutera - rozwój jednego z nich musiałem spowolnić poprzez topping, bo inaczej miałbym problem z transportem ich na spota, zaczęły piąć się w górę jak szalone i wykazywać niedobory.

Spot nad którym czuwa duch Wielkiego Odyńca, który w sąsiedztwie spota zakończył swój ziemski żywot :def: .



Przed przesadzeniem roślin, podobnie jak na spocie BioGenetic, w dołki pod korzenie poszło: łyżka Astvitu oraz mikoryza uniwersalna.



Tutaj przykładowa bryła korzeniowa 16 dniowego Durban Poison x Passion.






Rośliny trochę sfatygowane, po transporcie i przedzieraniu się przez dzicz, ale wszystkie całe i zdrowe, mam nadzieję, że szybko ruszą z kopyta.



Critical Sour - Female Seeds - przed wywiezieniem na spota ciachnąłem 4 najniższe odrosty w celu ukorzenienia. Trochę są małe, ale powinny dać radę. Jeżeli roślina nie okaże się full auto - producent podaje, że z pewnego odsetka nasion wyrastają 100% automaty - to kloniki powinny się ukorzenić.



Nepalese Serious - Deuter



S6 x GWS - Deuter



Outdoor mix - Deuter - ten po toppingu - tak wygląda od paru dni, ewidentnie za ciasno już jej było w 0,5l kubku, położyła liście po sobie i stanęła w rozwoju



Tak to wygląda w komplecie.





Szósta z roślin - outdoor mix - Deutera trafiła na spota awaryjnego - spot przygotowany na 4 rośliny. Jak pobrane odrosty Critical Sour się ukorzenią to dotrzymają jej towarzystwa. Jeżeli się nie ukorzenią to polecą tu automaty BioGenetic. Standardowo przy przesadzaniu do dołka poleciała mikoryza i Astvit.


W tle za rośliną widoczne łodygi zeszłorocznych GGS-ów Guerilla Gold - Amnesia Haze - mniaam!





Kolejny update za ok. 2 tygodnie. W tym czasie rośliny powinny zrobić spore postępy i mam nadzieję, że będę miał Wam tu co pokazać.


Pozdro # Ekipa !



 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół