nasiona marihuany

Grow Room jak to urządzić??

Wyszukiwarka Forumowa:

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1


Marzy mi się podobny pokój :) i tu mam dylemat/pytanie ? Jakie oświetlenie dobrać na pow. 10 mkw. tak by zamontować go na stale na wysokości np. 2 m i by wystarczało na całe Flow. A może to nie wykonalna akcja?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ledy, albo HPSy a właściwie to jakiekolwiek, musisz tylko obliczyć ile umoli lampy dają na danej wysokości i tak manipulować wzrostem roślin żeby na floweringu miały wysokość na jakiej dociera odpowiednia ilość światła.
Btw. Czemu lampy nie mogą wisieć na easy rollsach albo innych zawieszkach?
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Czemu lampy nie mogą wisieć na easy rollsach albo innych zawieszkach?

Chciałbym zajmować się roślinami i warunkami w pokoju, poza tym wiesz jak jest, człowiek się naogląda tych labolatorii z USA i potem marzy by cos takiego u siebie mieć.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
I w jaki sposób przeszkadzały by lampy na wieszakach bo nie rozumiem?
 
O

OdcieńZieleni

Guest
Albo do*** takie szyny po których by chodziły hpski, jeden typ na forum korzystał z nich i odbiło się to dobrze na plonie
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Albo do*** takie szyny po których by chodziły hpski, jeden typ na forum korzystał z nich i odbiło się to dobrze na plonie

chyba go nawet znam..:)

Waszym zdaniem spora ilość wysokowydajnych COB dała by radę?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Tak, patrz mój pierwszy post. Bez wyliczenia ile umoli masz w danej odległości od lampy to grow może być skazany na niepowodzenie. Po za tym, średnio opłacalny pomysł z ekonomicznego punktu widzenia. Będziesz musiał świecić cały czas pełną mocą, a obniżając lampy mógłbyś skręcić moc w pierwszych tygodniach. No ale jak chcesz to jak najbardziej ma to racje bytu.
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Tak, patrz mój pierwszy post. Bez wyliczenia ile umoli masz w danej odległości od lampy to grow może być skazany na niepowodzenie. Po za tym, średnio opłacalny pomysł z ekonomicznego punktu widzenia. Będziesz musiał świecić cały czas pełną mocą, a obniżając lampy mógłbyś skręcić moc w pierwszych tygodniach. No ale jak chcesz to jak najbardziej ma to racje bytu.

Mam przeskalowaną fotowoltaikę więc 2-5 kW nie robi różnicy, właśnie do Was pytanie czy przeglądając Manuale lamp nie zauważyliście by jakąś lampa miała wysoki współczynnik umoli przy odległości rzędu 2.0m




PS. i nie....nazywam się Zachar.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Spectrolight xplosion 800 z 2m daje ponad 600umoli. Dla siewek i małych sadzonek aż za dużo.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ale z metra już ponad 1300, a to dla dużych roślin ciut za dużo. Raczej nigdzie nie polecają więcej niż 1200 i to przy 1500ppm co2.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół