nasiona marihuany

Problem z fotoperiodem

Wyszukiwarka Forumowa:

Doomer

New member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
2
Buchów
0
Cześć koledzy, niestety przez sytuację, w której się znalazłem pojawił się problem.
Dzisiaj miałem zacząć wystawiać na outdoor moje rośliny, które dotychczas stały na parapecie. Niestety, przez przypadek, rolety były zasłonięte przez współlokatora, a ja tego nie zauważyłem.
Dopiero od godziny 8.30 rośliny wyszły z ciemni.
Mam więc pytanie - czy zaburzy to fotoperiod? Jeśli tak to mógłbym je dzisiaj zostawić pod lampą, żeby jakoś wyrównać długość dnia?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
jednorazowe zmiany nie maja wielkiego znaczenia. Młode rośliny do tego do pewnego momentu rozwoju nie są wrażliwe na fotoperiod. Muszą przejść BVP aby się stały:

patrz: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Wzrost_wegetatywny

Jednakże w pierwszym okresie wzrostu zaraz po skiełkowaniu konopie nie są wrażliwe na zmianę fotoperiodu | nazywa się to: basic vegetative phase (BVP)| - czas ten jest także charakterystyczny dla odmiany | nie identyczny dla wszystkich| - dlatego nawet jeśli się od razu startuje po skiełkowaniu na fotoperiodzie 12/12 - rośliny nigdy nie zakwitają od razu. patrz także Kwitnienie

https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Indukcja_fotoperiodyczna

U konopi występuje coś co nazywa się "basic vegetative phase (BVP)" - jest to okres wzrostu od skiełkowania w którym rośliny nie są wrażliwe na fotoperiod i niezależnie od niego pozostaną w wegetatywnej fazie wzrostu - po nim dopiero następuje kolejna faza wzrostu zwana "daylength-dependent photoperiod induced phase (PIP)" - której długość trwania jest zależna od fotoperiodu. Tak długo jak dzień będzie dłuższy od krytycznej długości dla danej odmiany - pozostanie ona w fazie weg. Zarówno długość trwania fazy BVP - jak i krytyczna długość dnia wywołująca kwitnienie jest cechą charakterystyczną dla danej odmiany - przy czym - w wypadku komercyjnie dostępnych odmian i miksów - można napotkać na dosyć spore różnice miedzy poszczególnymi sztukami z "paczki".
W wypadku odmian AF - także można mówić o istnieniu fazy wzrostu BVP - która także jest zróżnicowana w zależności od odmian - jak i poszczególnych sztuk wewnątrz odmiany. np. u pierwszej dostępnej rasy AF - lr#1 - występowały sztuki które wydawały się jej nie posiadać wcale - nawet takie których kiełki miały preflowery.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
Miałem taki przypadek. 5 dniowa roślinka pokazała coś w rodzaju preflowera. Easy ryder (Lr#2 x Ak47) af od Joint Doctors. Było to w 2010 roku.

LR#1 miał to dosyć często. Sporo tego było w kolejnych Fx i zazwyczaj były to sztuki "piko" feno. Mikrusy
 

Doomer

New member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
2
Buchów
0
Dzięki kolego, nigdy o tym nie wiedziałem.
Nie dość, że kamień z serca, to jeszcze nauczyłem się czegoś nowego. :big-beating-heart:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół