nasiona marihuany

TD silent 160/100 do 0.64m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Witam panowie mysle nad zakupem nowego namiotu 80x80x200 bylyby 4 krzaczki do tego lampa cob a wentylator to TD silent 160/100(150/180)m3 mysle ze nie byloby problemu a wy jak myslicie ? W obecnym 0.36m2 namiocie mam 20 stopni a wilgotnosc jest na wysokosci ok 60% na poczatkowym flo ale jak bedzie tyle samo krzakow to raczej te parametery nie powinny sie zmienic prawda?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Powinien wystarczyc taki wentylator przy cobach. Co do temperatury i wilgotnosci, te parametry zaleza nie tylko od ilosci krzakow, ale tez kubatury namiotu, wielkosci pomieszczenia i wielu innych zmiennych.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
No to tez prawda :D dzieki za odpowiedz to poleci to 0.64m2 zawsze lepiej jak roslinki troche wiecej miejsca beda miec
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
kupiłes tego TD silent 160 ?? jak sie sprawdza ? właśnie się zastanawiam nad nim.
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Panowie jaki mega cichy wentylator polecicie do boxa 80x80x180 oraz lampy led lumatek attis 300w wraz z filtrem węglowym ? Wentylator 250 300 m3 wystarczy ? Jaki filtr do tego ? O większej przepustowości niz wentylator ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Panowie jaki mega cichy wentylator polecicie do boxa 80x80x180 oraz lampy led lumatek attis 300w wraz z filtrem węglowym ? Wentylator 250 300 m3 wystarczy ? Jaki filtr do tego ? O większej przepustowości niz wentylator ?

Na pw mam limit wiadomości :p Wentylator wystarczy Ci 220/280 m3/h. Filtr polecam can filters 250-325m3/h.

Ja właśnie w 0,64 miałem dokładnie taki zestaw razem z przewodem wentylacyjnym izolowanym i było bardzo cicho.

Wentylator zobacz sobie mixed-flo 220/280. Jest na prawdę cichy po zmianie łożysk skf lub na inne

Jeżeli się na niego zdecydujesz od razu zamawiaj czeskie łożyska z oznaczeniem 607Z

Możesz zawsze zbudowac mu skrzynkę i wyłożyć pianką bitumiczną. Ale z szumem powietrza zasysanego, czy wylatującego, odbijającego się od ścianek przewodu.. nic nie zrobisz :p

Co do TD silent. One wcale nie są takie ciche :p Mają wysokie ciśnienie statyczne jak na taki typ wentylatora i jak we filtrze jest mało węgla i w postaci innej niż granulat, to mocno słychać szum zasysanego powietrza.
Czego byś nie zamontował, w sypialni będziesz słyszał go na pewno.


[MENTION=95024]GROW BALDD[/MENTION] Ja posiadam TD silent 500. One wszystkie są głośne :D Sama praca wentylatora jest cicha, ale są *****e mocne i słychać ten szum powietrza.

TD160/100 ma 115Pa dla porównania jakiś dospel 200m3/h ma tylko 68Pa.
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Dziękuje za szybką odpowiedz, a co powiesz o takim filtrze, niektorzy z forum polecali jest cichy i w maire przystepny cenowo ma dwie predkosci, i max 180Pa(nie rozumeim o co chodzi z tym parametrem, wieksze cisnienie to bardziej bedzie słychac ?)

Wentylator kanałowy CATA DIL 125/320

Dane techniczne:

Model Średnica Wydajność Głośność Pobór mocy.
DIL 125/320 125 mm 365/250 m3/h 32/26 db/A 30/18 W

Obroty max. Spręż max.
2300/1700 obr/min 180 Pa



A odnosnie szumu powietrza co gdybym zastsowwał tłumik za wentylatorem ?

Czy w tym filtrze który poleciłes po czasie mogę jakos wymienic sam węgiel i ten zewnetrzny wkład ?

Doniczki 11l w ilosci 6 sztuk zmieszczą się ?

Czy potrzebuję wentylator wciągający czy samo podcisnienie bedzie zasysac powietrze ?
 
Ostatnia edycja:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dziękuje za szybką odpowiedz, a co powiesz o takim filtrze, niektorzy z forum polecali jest cichy i w maire przystepny cenowo ma dwie predkosci, i max 180Pa(nie rozumeim o co chodzi z tym parametrem, wieksze cisnienie to bardziej bedzie słychac ?)

Rozumiem, że pewnie wstawiłeś linka do niego? Podaj prosze markę, model i przepustowość tego filtra a zobaczę informacje o nim. Czy może chodziło Ci o wentylator?

Edit: [MENTION=49024]Grizliee[/MENTION] wentylator będzie okej, ale ten który poleciłem jest cichszy.

Pa to są pascale i jest to wielkość, która oznacza wysokość ciśnienia wytworzonego przez wentylator. Im ta wartość jest wyższa, tym większą siłę ma Twój wentylator tak na chłopski rozum wytłumaczone.

Jeżeli wentylator będzie miał wyższe ciśnienie statyczne, to będzie głośniejszy sam wylot jak i zasysane powietrze.


A odnosnie szumu powietrza co gdybym zastsowwał tłumik za wentylatorem ?

Szkoda pieniędzy na taką przepustowość. Sprawdza się w większych systemach. U Ciebie wystarczy przewód wentylacyjny izolowany. Tłumi to dźwięk o kilka-kilkanaście dB.

Czy w tym filtrze który poleciłes po czasie mogę jakos wymienic sam węgiel i ten zewnetrzny wkład?

Jak najbardziej. Filtr jest rozbieralny i nadaje się do samodzielnej regeneracji. Węgiel aktywny jest dostępny w różnych wariantach. Filtr wstępny jest również do kupienia. Polecam Ci ten filtr, ponieważ zastosowany w nim węgiel jest o parametrze CTC 80-90, gdzie w innych tańszych filtrach ten węgiel to CTC55.

Im niższe CTC tym trwałość węgla jest krótsza oraz filtracja jest znacznie gorsza.

Doniczki 11l w ilosci 6 sztuk zmieszczą się ?

Za dużo moim zdaniem. Ja miałem 2 doniczki po 12l i jedną 15l i to była przesada z vegiem 55 dni. Nie mieściło mi się to nawet w 1m2.Chyba, że veg będziesz miał krótki 2-3 tygodnie, ale to wtedy nie potrzeba doniczek 11l ponieważ roślina nie zdąży rozbudować systemu korzeniowego.

Czy potrzebuję wentylator wciągający czy samo podcisnienie bedzie zasysac powietrze ?

Wystarczy Ci jededn wentylator wyciągający.
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Dane wentylatora wyciągnełem z linka i zapodałem wyzej , zastanawiam się na który się zdecydować, jest jeszcze opcja Hartmann ML 125/350 328 m3/h cichy 24dB oraz jakiej wielksoci doniczki zastosowac oraz ile ? I czy np jak bede stosował nawozy mineralne to czy tez stosowac mikoryzę i czy nie zostaną zabite te grzyby przez nawozy mineralne ? Zamawiać też matę co2, jak ona się sprawuje ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dane wentylatora wyciągnełem z linka i zapodałem wyzej , zastanawiam się na który się zdecydować, jest jeszcze opcja Hartmann ML 125/350 328 m3/h cichy 24dB oraz jakiej wielksoci doniczki zastosowac oraz ile ? I czy np jak bede stosował nawozy mineralne to czy tez stosowac mikoryzę i czy nie zostaną zabite te grzyby przez nawozy mineralne ? Zamawiać też matę co2, jak ona się sprawuje ?

Z tego co czytam, to ten harmann ma 22-28db mierzone z 3 metrów. Z metra to już będzie odpowiednio 28-34dB. Nie mieszaj i weź tego, którego Ci proponuje :p Jest na prawdę cichy jak za te pieniądze i na te przepustowość. (mixed-flo 220/280)

Przejrzyj sobie fotorelacje użytkowników i wyciągnij wnioski, jakich doniczek użyć.

Ja używałem mikoryzy przy nawozach mineralnych, niby bryła korzeniowa była większa i zbita, ale kto wie czy nie ubiłem tego grzyba :p Mikoryza generalnie jest polecana przy uprawach BIO.

Jeżeli masz dobrą wymianę powietrza w domu i nie za wysoki strumień światła, to nie potrzebujesz maty, szkoda pieniędzy.
Jak to będzie stało w sypialni i będzie odpalone w nocy, to roślinki będą miały dodatkowe Co2 :D
Podsumowując:

wentylator - mixed-flo/vents 220-280 (one mają chyba poziom ciśnienia akustycznego mierzone z metra)
filtr - can filters original 250-325m3
przewód wentylacyjny izolowany 5m

Przy powyższym zestawie, który stał w salonie, coś tam szumiało. Jak opakujesz wentylator w karton z pianką bitumiczną, to zaśniesz w boxie :lol:
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Ok , tak zrobię i wymienię łożyska pewnie w ilosci 2 sztuk ? Skf są dostępne a czeskich jakos nie mogę znalezdz. Mam duze doswiadczenie outdoor i mikoryza działała mi cuda zwłaszcza great white shark premium. Zastanawiam się czy poleciec in na minerlanych czy na ekologicznych ale tu nie ma czasu za duzo na uprawe bio i polece na mineralach plus flush na koniec. Jak przechodziłes na boxa 1m2 to dał rade ten system wentylacyjny z 0,64 ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ok , tak zrobię i wymienię łożyska pewnie w ilosci 2 sztuk ? Skf są dostępne a czeskich jakos nie mogę znalezdz. Mam duze doswiadczenie outdoor i mikoryza działała mi cuda zwłaszcza great white shark premium. Zastanawiam się czy poleciec in na minerlanych czy na ekologicznych ale tu nie ma czasu za duzo na uprawe bio i polece na mineralach plus flush na koniec. Jak przechodziłes na boxa 1m2 to dał rade ten system wentylacyjny z 0,64 ?

SKF są tez dobre. Tak, 2 sztuki. Wiesz, czas uprawy bio a na mineralnych nie różni się, bo dlaczego?

Ja niedługo lecę na zestawie biotabs. Chce zobaczyc różnicę w smaku, zapachu oraz "bezobsługowości"

Wentylator dawał radę jak najbardziej, ale musiałem zmienić na wentylator 350-550m3/h z uwagi na wysoką temperaturę od diód i wilgotność.

Co do Twojego wenta, polecam Ci pianke piramidkę i stworzyć obudowę do wentylatora lub chociaż go owinąć tą pianką. Zawsze kilka dB mniej.
 
Ostatnia edycja:

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
A powiedz mi jeszcze czyy rurę wentylacjjną z boxa musze koniecznie podłączyć do jakiegos kanału wentylacji ? Czy mogę po prostu wypuscic powietrze za growbox? Ewentualnie mógłbym co jakis czas uchylać okno w pokoju, bo nie mam w sypialny kratki wentylacyjnej.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
A powiedz mi jeszcze czyy rurę wentylacjjną z boxa musze koniecznie podłączyć do jakiegos kanału wentylacji ? Czy mogę po prostu wypuscic powietrze za growbox? Ewentualnie mógłbym co jakis czas uchylać okno w pokoju, bo nie mam w sypialny kratki wentylacyjnej.

Nie musisz podłączać do wentylacji, ale będziesz musiał częściej otwierać okna. Musi być dobra wymiana powietrza.
 

Grizliee

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2012
Postów
131
Buchów
17
Nie musisz podłączać do wentylacji, ale będziesz musiał częściej otwierać okna. Musi być dobra wymiana powietrza.

Zamontowałem sprzęt, wymieniłem łożyska na skf, są faktycznie lepiej wykonane niż te ktore były, 1,5 grama cięższe i trcohę cichsze, ale dalej słychać w sypialni wentylator wyciągający i ten mieszający na pełna moc daje, co sądzisz aby zamontować regulator obrotów wentylatora z potencjometrem ? Wtedy bym mogł zmniejszać predkosc a co za tym idzie zmniejszyc przepływ powietrzai i hałas, do poziomu potrzebnego w danym stadium. Widziałem są tez regulatory wilgotnosci , ciekawi mnie w jaki sposó one działają i czy możnaby podlaczyc je za regulator...

---------- Post Zaktualizowany 31-10-2020 00:10 ---------- Data pierwszego postu 30-10-2020 21:26 ----------

Zastanawiam się jaki regulator obrotów wentylatora kupić , te zwykłe z growshopu podobno sprawiaja że wentylator bedzie buczał. Zastanawiam się czy ten nie będzie buczał? (Regulator RF1-230/700/W napięcia, obrotów, grzałki) lub ten (ARW 1,5 regulator silnika nagrzewnicy, wentylatora) ten drugi jest transformatorowy i nie buczy ale 170zł , nie wiem w oparciu o co zbudowany jest ten pierwszy jest połowę tańszy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół