nasiona marihuany

Spoty w tym samym miejscu/kilka pytań od początkujacego

Wyszukiwarka Forumowa:

Drixi

New member
Rejestracja
Maj 13, 2020
Postów
1
Buchów
0
Cześć wszystkim!

Jestem początkujący rolnikiem. W tym sezonie chcę zebrać plony, lecz mam obawy dosyć spore.
W mojej małej miejscowości, nie ma za bardzo spotów, więc trzeba uderzać w las. (Tak wiem bardzo przypałowe, ale czy aby na pewno?)

Szukając spota natrafiłem na miejsce, które jest niewidoczne z wielu stron lecz dość łatwo dostępne, spot jak w takim miejscu, że grzybiarz czy leśnik nie wejdzie bo po prostu nie ma po co (dobrze znam tą okolice). Niestety jakieś 50 metrów od spota zaczęli robić drogę rowerą, (był to okres gdy rośliny zaczynały kwitnąć) dlatego nie ukrywając bardzo się obsrałem i nie byłem systematyczny przez co straciłem zbiory (zwierzyna zjadła). Myślałem, że spot jest spalony, po wszystkim posprzątałem śmieci. (Śmieci mam na myśli butelki, które zbierały deszczówkę, aby zawsze mieć zapas wody). Doniczki oraz kilka ważnych przedmiotów zostawiłem na spocie. Jeżeli ktoś by to znalazł informacja rozeszłaby się po wioskach. Miesiąc temu byłem na spocie i wyglądało, aby ktokolwiek coś ruszał, tykał etc. Jedyne widoczne ślady należały do zwierzyny.

W tym roku zamierzam przenieść spota kilka metrów dalej, aby był bardziej schowany, do tego kupiłem sadzonki nawłoci, tak wiem dziwna roślina do maskowania w lesie, lecz nic innego nie znalazłem. Na zwierzynę chce kupić hukinol.

Kilka pytań:

W donicach był hydrożel, czy po zimie stracił on swoje wartości i muszę na nowo uzupełnić donice?

Co sądzicie o spocie? Jest on całkowicie chroniony od północy oraz zachodu. O słońce się nie martwię, jest go wystarczająco.

Myślicie, że droga rowerowa skreśla spota? Nie ma szans, aby rowerzysta, któremu chce się siku wejdzie, aż na spota lub zobaczy go, gdy pójdzie pojeść jagody. Gdy robili drogę rowerową było tam pełno pracowników, którzy przybliżali się do spota, lecz nic nie zauważyli. Raz byłem na spocie, gdy byli ode mnie około 50 metrów, wyszedłem nie zauważony. Do tej pary pamiętam strach i leżenie w krzakach przez 15 minut ze strachu.

W jakim okresie czasu zasadzić automaty, aby roślinki był gotowe na początek września? Myślę, rozpoczęcie kiełkowania na początku czerwca to dobra data.

Z góry dzięki za pomoc. Z fartem!
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,141
Buchów
1,393
Policz 100 dni od wyjścia z gleby i wtedy masz zbiory. Sam oceń czy dobry spot. Gdyby była to fajna miejscówa to bym sobie połaził gdybym był na rowerze... Zależy od klimatu.
 

userzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
214
Buchów
3
Hydrożel w ziemi ma trwałość kilka lat więc powinien być ok. A co do spota to zawsze możesz posadzić kilka sztuk i sprawdzić.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Większość hydrożeli to poliakrylan sodu, "katalogowo" 5 lat spełnia swoją funkcję i się biodegraduje. Faktycznie, na dwa sezony daje radę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół