nasiona marihuany

NFT 400/800 W HPS pod Automaty

Wyszukiwarka Forumowa:

Balin89

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2019
Postów
60
Buchów
2
Witam serdecznie forumowiczów. Jest to mój pierwszy wątek, chociaż na forum jestem już od dłuższego czasu i studiuję bacznie wiedzę tutaj zawartą. Jednak o systemie NFT nie wiele znalazłem. Dlatego też chciał bym się poradzić was, bardziej doświadczonych hodowców.
Otóż za mna kilka zbiorów, od tych pierwszych na dziko i chaotycznie i z pogwałceniem wszelkich zasad jakiej kolwiek uprawy, po te ostatnie już całkiem sensowne i dojrzałe w działaniach jak i plonach. Ale o moich perypetiach z pomidorami może kiedy indziej.
Otóż aktualny grow zbliża się ku końcowi. Na dniach przyjdą nowe pestki i lecimy dalej. I właśnie po tym nadchodzącym rzucie planuje przeskoczyć ze zwykłych doniczek 5,7 L na system NFT. (Wydał mi się najbardziej optymalny do moich warunków) Docelowo dalej trzymam się automatów - przyjemne , chyba nie tak wymagające jak regi (tutaj nie mam doświadczenia). I oświetlenie 2x400 w HPS'y aktualnie pod każdym znajduje się 16 roślinek.
I oto moje pytania:
Ile krzaków w.systemie NFT pod tymi lampami trzymać osobiście myślałem o takiej kombinacji
Pod jednego hps taki zestaw
System hydroponiczny GRO-TANK
Wymiary: 110,5x48,5xh20cm
Zbiornik o pojemności 45L
Standardowe zasilanie 230V

Ile do takiego zestawu można wsadzić roślinek ?

Zaletą tego zestawu jest to że moge miec dwa odseparowane boxy.
Jednak na tym mi tak bardzo nie zależy i chyba lepszym rozwiązaniem.bylo by dać dwa Hapki obok siebie nad tym zestawem.
System Hydroponiczny NFT MULTI-DUCT, 115L, 170x117xh34cm
- kompletny system hydroponiczny NFT MULTI-DUCT firmy Nutriculture
- wymiary systemu: 170x117xh34cm
- zbiornik o pojemności 115l
- standardowe zasilanie 230V

Skład zestawu:
* zbiornik (118,5x65,5xh22,5cm)
* taca (170,5x98xh6cm)
* pokrywa (165,5x95cm)
* pompa wody
* podpórka

Miejsce jest tak że moje pytanie który będzie bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze.

Dodatkowo podzielcie się swoim doświadczeniem spostrzeżeniami, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak przygotować dobre sadzonki ? W kostkach z wełny czy może jednak coco a może gotowe tace do wysiewu. Po jakim czasie sadzonki przenieść do docelowego systemu?
Pytań jest sporo dlatego zapraszam do luźnej i merytorycznej dyskusji.
Pozdrawiam wszystkich Stay Stoned ????
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
U mnie Twoje polskie znaki wyglądają tak : "zwrĂłcić szczegĂłlną uwagę." ciężko to przeczytać
 

Balin89

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2019
Postów
60
Buchów
2
Nie wiem co się stało, już poprawiam myślałem że tylko ja coś takiego.widze dzięki

---------- Post Zaktualizowany 21:10 ---------- Data pierwszego postu 20:57 ----------

Witam serdecznie forumowiczow. Jest to moj pierwszy watek, chociaz na forum jestem juz od dluzszego czasu i studiuje bacznie wiedze tutaj zawarta. Jednak o systemie NFT nie wiele znalazlem. Dlatego tez chcial bym sie poradzic was, bardziej doswiadczonych hodowcow.
Otoz za mna kilka zbiorow, od tych pierwszych na dziko i chaotycznie i z pogwalceniem wszelkich zasad jakiej kolwiek uprawy, po te ostatnie juz calkiem sensowne i dojrzale w dzialaniach jak i plonach. Ale o moich perypetiach z pomidorami moze kiedy indziej.
Otoz aktualny grow zbliza sie ku koncowi. Na dniach przyjda nowe pestki i lecimy dalej. I wlasnie po tym nadchodzacym rzucie planuje przeskoczyc ze zwyklych doniczek 5,7 L na system NFT. (Wydaje mi sie najbardziej optymalny do moich warunkow) Docelowo dalej trzymam sie automatow - przyjemne , chyba nie tak wymagajace jak regi (tutaj nie mam doswiadczenia). I oswietlenie 2x400 w HPS'y aktualnie pod kazdym znajduje sie 16 roslinek.
I oto moje pytania:
Ile krzakow w.systemie NFT pod tymi lampami trzymac osobiscie myslalem o takiej kombinacji
Pod jednego hps taki zestaw
System hydroponiczny GRO-TANK
Wymiary: 110,5x48,5xh20cm
Zbiornik o pojemnosci 45L
Standardowe zasilanie 230V

Ile do takiego zestawu mozna wsadzic roslinek ?

Zaleta tego zestawu jest to ze moge miec dwa odseparowane boxy.
Jednak na tym mi tak bardzo nie zalezy i chyba lepszym rozwiazaniem.bylo by dac dwa Hapki obok siebie nad tym zestawem.
System Hydroponiczny NFT MULTI-DUCT, 115L, 170x117xh34cm
- kompletny system hydroponiczny NFT MULTI-DUCT firmy Nutriculture
- wymiary systemu: 170x117xh34cm
- zbiornik o pojemnosci 115l
- standardowe zasilanie 230V

Skład zestawu:
* zbiornik (118,5x65,5xh22,5cm)
* taca (170,5x98xh6cm)
* pokrywa (165,5x95cm)
* pompa wody
* podporka

Miejsce jest tak ze moje pytanie ktory bedzie bardziej wydajny i latwiejszy w obsludze. Jak dla mnie ten większy.

Dodatkowo podzielcie sie swoim doswiadczeniem spostrzezeniami, na co zwrocic szczegolna uwage.

Jak przygotowac dobre sadzonki ? W kostkach z welny czy moze jednak coco a moze gotowe tace do wysiewu. Ja osobiście zawsze wrzucam pestki do docelowych doniczek. Po jakim czasie sadzonki przeniesc do docelowego systemu?
Pytan jest sporo dlatego zapraszam do luznej i merytorycznej dyskusji.

Pozdrawiam wszystkich Stay Stoned :)

Bez polskich znakow bo cos nie pyklo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół