nasiona marihuany

System automatycznego podlewania

Wyszukiwarka Forumowa:

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
Jeśli ktoś bierze się za budowę jakiegoś poważniejszego automatycznego nawadniania to warto pochylić się nad jakimś mini systemem który kontroluje i reguluje poziom wilgotności gleby tym bardziej że na portalach aukcyjnych można za 10-20zł znaleźć już gotowe układy z wbudowanym potencjometrem do regulacji, czasówką i przekaźnikiem do sterowania elektrozaworu i nie trzeba niczego programować czy lutować, a cała regulacja to pokrętełko ustawiane wedle uznania.
moze podrzucic nazwe takiego układy, czego dokladnie szukać
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Pisałem w temacie bodajże o arduino, że wszystkie tanie czujniki wilgotności gleby działają przez pierwszy tydzień, dopóki się przewodnik nie zacznie utleniać. Potem mamy randomowe wyniki. Przetestowałem około siedem opcji czujników wilgotności gleby. Tylko jeden czujnik działał w miarę sensownie ale kalibracja musiała być wykonana dla każdego czujnika z osobna przy użyciu rezystora nastawnego. Co jest popie****one jak ktoś ma więcej niż trzy krzaki. Najlepiej wysterować pompę czasowo i ustalić przepływ w odniesieniu do czasu. Każdy kto ma trochę doświadczenia wie ile krzaki będą potrzebowały wody i jak często. Przy użyciu arduino można zrobić za***istą czasówkę która zwiększa porcję wody wraz z wzrostem krzoka. Koszt nie wiem może flaszka wódki.
[MENTION=93427]GrowBrylant[/MENTION]
Trzymam kciuki za smarta :) Mój właśnie jest na etapie uruchomienia sterowania CO2, pomiar dwudrożny laserowy i ultradźwiękowy co pozwala na uniknięcie pików pomiarowych powstających przy wysokim RH. Web Panel do sterowania też już ukończony i większość funkcji działa, znajomy kończy skrobać aplikację na Androida która będzie w formie widgetu wyświetlać parametry w boksie i w przypadku wartości krytycznych np. temperatury da sygnał dźwiękowy i powiadomienie.

 

karabin

Active member
Rejestracja
Kwi 16, 2020
Postów
27
Buchów
1
spoko, to co aktualnie skompletowałem to własnie set na wyłączniku czasowym, i na pewno styknie, ale zawsze to mozna pokombinowac z czyms nowym
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Pompy peralistyczne w postaci dozowników do akwariów morskich zrobią robotę.
Nie są drogie, mają 4 kanały z opcją dokupienia jeszcze 3 jako slave i są w miarę precyzyjne. Można ustawiać godziny, ilości w ml, odstęp w dniach, etc... Po przerwie w zasilaniu trzymają zapamiętane ustawienia i godzinę. Używane można kupić za 100-150zł.

51zjC05PaoL__AC_.jpg

albo google ***ao DP-4

Edit: W razie wpadki gazety będą pisać o tym jak zaawansowana technologicznie uprawa było, i że wszystkim zdalnie sterowały komputery.

Nie wiem jak w Polsce, ale w UK tego typu sprzęty mogą być w sądzie uznane za "Sophisticated nature of concealment and/or attempts to avoid detection". Automatyzacja może pod coś takiego podpadać. Ciekawe jak jest z filtrami i osłonami przed termowizją. Warto to wkalkulować podejmowane ryzyko. Czasami profitu brak, a przypał większy. Tak jakby trzymać worki i wage przy namiocie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

SzymonSzanowny

Active member
Rejestracja
Sty 20, 2020
Postów
40
Buchów
0
Ja kupiłem ostatnio greenmill automatyczna konewka można ustawić na dni i godziny podlewania jak i czas w 15 minut pompuje 1 litr wody przez kroplowniki jest na baterie i ładowarka z telefonu podchodzi zobaczymy jak będzie się sprawowało
 

yogi.mis

Member
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
19
Buchów
1
I jakie wrażenia po testach tego systemu? Sam też chcę zautomatyzować teraz swój box i sie zastanawiam. Sam osobiście myślałem o konstrukci na podstawie pompki do akwarium ale jeszcze bez konkretów
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół