nasiona marihuany

[Passion, Shaman, Narco Polo itd.] Pierwszy OUT

Wyszukiwarka Forumowa:

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Aktualizacja!

Wybaczcie że tyle trzeba było czekać na moją aktualizację ale szczerze mówiąc to nic się nie działo, trzymałem roślinki na parapecie, przeniosłem później na balkon żeby powoli przyzwyczajać do podróży na spota. Zacząłem pod sam koniec podawać 1/3, a później 1/2 aż do 1 nakrętki Biohomusa. Jak widać roślinki dosyć fajnie urosły moim zdaniem, ale możecie napisać co o tym uważacie. Z 5 roślinek udało mi się utrzymać przy życiu 4, The King Kush niestety nie chciał coś rosnąć i w końcu kaput. Shaman najbardziej wyciągnięty ale reszta roślinek pomimo że troszkę niższe to też fajnie wyrosły.

Na jednym zdjęciu, a konkretnie na odmianie Shaman widać delikatne kropeczki na listkach nie wiem co to może być. Były już widoczne przed podawaniem biohomusa.

Shaman

normal_Snapchat-1215168843.jpg

normal_Snapchat-1537293037.jpg

normal_Snapchat-462979855.jpg


Passion

normal_Snapchat-875796584.jpg


Narco Polo x2

normal_Snapchat-2908886.jpg

normal_Snapchat-465190416.jpg



Na spota musiałem jeszcze przygotować jeden dołek więc kupiłem 40l ziemi, dodałem 4l perlitu, 10 garści dolomitu, na sam dół keramzyt. Wszystkie roślinki ładnie przeżyły podroż i przesadzanie. Pod wszystkie roślinki posypałem ślimakolem oraz keramzytem. Na około spota posypałem proszkiem do prania.


Śmieszna, a zarazem niebezpieczna sytuacja....!
Podczas przygotowywania dołka pod roślinkę usłyszałem bardzo blisko jakby "chrapanie" dzika. Trochę się przestraszyłem i byłem strasznie zdziwiony że pomimo takiego spota dzik wszedł w takie choinki. Wycofałem się kawałek do tyłu i poczekałem chwile, uspokoił się i chyba sobie poszedł. Dokończyłem całego spota i się szybko zawinąłem.

No i teraz pytanie do was. Potrzebny będzie preparat na dziki i co polecacie? Hukinol niestety trochę drogi jest może coś podobnego w trochę niższej cenie?

normal_Snapchat-572985854.jpg
normal_Snapchat-914581014.jpg



Ostatnie pytanko, mam zamiar zamówić Try Pack Biobizz, coś polecacie do tego jeszcze domówić i czy powinno mi starczyć na cały sezon taka pojemność czy może od razu brać więcej? Miłego weekendu :dela:
 

donpedro260

Active member
Rejestracja
Maj 19, 2020
Postów
31
Buchów
0
Ładne roślinki, trochę mizerna grubość łodyg, ale myślę, że po desancie obudzą się prędko.
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Ładne roślinki, trochę mizerna grubość łodyg, ale myślę, że po desancie obudzą się prędko.

Zauważyłem że dopiero niedawno zaczęło iść w łodygi, od góry widać że już trochę grubsze. Zobaczymy jak teraz się bujną na spocie, pojadę za 3 tygodnie jakoś pewnie i zobaczę i do tego czasu może jakieś odżywki ogarnę.
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Po co dawałeś worki w dołki? Korzenie powinny oddychać a nie dusić się w workach.

Dziki boją się bardziej nas,wystarczy,że wdepniesz na gałązkę i ucieknie,no chyba,że zagrodzisz drogę matce z warchlakami to szukaj drzewa ;)
Naszym roślinkom tak naprawdę nie zagrażają,przyjdą do dołków, poryją trochę w świeżej glebie, mogą przestawić planty ewentualnie wdepnąć,gorzej jak Ci spota odwiedzi sarna.
Najlepsze są ogrodzenia,możesz też nasikać do słoików i postawić w pobliżu spota albo namoczyć szmatkę benzyną. Popatrz na fotorelacje jak inni zabezpieczają.
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Z tanich odstraszaczy poza tym co wymienił [MENTION=89596]Topas[/MENTION] mogę polecić też miksturę z proszku do prania, płynu do płukania i wody. Mocny zapach odstrasza dzikie knury. Testuję to w legowisku dzikusów w tym roku i póki co zdaje egzamin ;)
Wiele się to nie różni od anti bissana, a sam zapach jest w sumie intensywniejszy więc moim zdaniem nie warto przepłacać :p
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Po co dawałeś worki w dołki? Korzenie powinny oddychać a nie dusić się w workach.

Dziki boją się bardziej nas,wystarczy,że wdepniesz na gałązkę i ucieknie,no chyba,że zagrodzisz drogę matce z warchlakami to szukaj drzewa ;)
Naszym roślinkom tak naprawdę nie zagrażają,przyjdą do dołków, poryją trochę w świeżej glebie, mogą przestawić planty ewentualnie wdepnąć,gorzej jak Ci spota odwiedzi sarna.
Najlepsze są ogrodzenia,możesz też nasikać do słoików i postawić w pobliżu spota albo namoczyć szmatkę benzyną. Popatrz na fotorelacje jak inni zabezpieczają.

A jak ludzie dają rośliny do wiader to korzenie też się duszą? Dołki 40l więc wątpię żeby w jakikolwiek sposób korzenie się dusiły.
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Wiadra to też słaba opcja na out no chyba,że bez dna. Zwiększasz ryzyko przesuszenia czy gnicia a prosto w glebie rośliny same sobie poradzą i nie jest dla nich straszna susza czy większe opady.

To moja taka luźna sugestia,wybór zawsze należy do Ciebie. Pozdro!
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Wiadra to też słaba opcja na out no chyba,że bez dna. Zwiększasz ryzyko przesuszenia czy gnicia a prosto w glebie rośliny same sobie poradzą i nie jest dla nich straszna susza czy większe opady.

To moja taka luźna sugestia,wybór zawsze należy do Ciebie. Pozdro!

Kolega dobrze mówi.
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Dzięki za porady, człowiek całe życie się uczy ;) Następnym razem będę pamiętać.
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Siema,
ja kupiłem mikoryzę Symbivit z firmy Symbion.Polecili mi ją kolesie od profesjonalnej uprawy papryk/pomidorów.
Ja ją będę stosował ją dopiero przy przesadzaniu w donice docelowe.
Mieszasz z wodą wg proporcji na opakowaniu i moczysz korzenie.

pozwodzenia
Hej, wyczaiłem Twój post po czasie, ale chciałbym spytać o ten Symbivit. Dobrze się sprawdził? Czy uważasz, że nasypanie do dolka przy przesadzaniu do docelowej doniczki, zamiast robienia zawiesiny będzie równie skuteczne? Nie mam dużego doświadczenia i nie chcę uszkodzić dopiero co utworzonych korzeni czyszcząc je z ziemi, szczególnie że będę sadzić w krążku torfowym i jego też musiałbym pewnie usunąć. Pzdr!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Nie zauważyłem różnicy w uprawie/plonie z mikoryzą oraz bez mikoryzy.
Jeśli chcesz sypać mikoryzę to dobrze podlej żeby podłoże było wilgotne,wtedy grzybnia będzie miała dobre warunki do rozwoju.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół