nasiona marihuany

[Passion, Shaman, Narco Polo itd.] Pierwszy OUT

Wyszukiwarka Forumowa:

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Witam, postanowiłem zacząć swoją przygodę jako grower:smiley-rolling-join
W tym sezonie mam zamiar wysadzić:

1. Passion 1szt. Feminizowane (Dutch Passion)
2. Shaman 1szt. Feminizowane (Dutch Passion)
3. Narco Polo 2 szt. (Wolne Konopie)
4. The King Kush 1 szt. (The Outlaw Seeds)

W lipcu bardzo możliwe że będę wysadzać jeszcze automaty:

1. Auto Cheese NL 2 szt. (Ministry of Cannabis)
2. Critical +2.0 2szt. (Dinafem)
3. Bang Bang 1 szt. (Otwartapestka)
4. Fast Amnesia Lemon 1 szt. (Od Gnoma)
5. Strawberry 1 szt. (Od Gnoma)

Zobaczymy jak będzie z miejscem, ewentualnie będę rozglądać się za kolejnym spotem.

SPOT:
Spot ogólnie w bardzo fajnym miejscu, ciężko do niego trafić. Bardzo słabo uczęszczany teren, jakieś 300 metrów dalej dwa pola uprawne, lecz to raczej nie problem. Spot jest pomiędzy choinkami, a drzewami liściastymi. Niestety nie mam więcej zdjęć. jak będę na spocie to zrobię. W miarę blisko spota jestem w stanie podjechać samochodem, lecz muszę przejeżdżać drogą przez te dwa pola uprawne i wjechać minimalnie w las. Od drugiej strony spota jest możliwość ustania samochodem przejeżdżając przez 2 domostwa (Będę starać się stawać później samochodem trochę dalej i będę szedł z buta żeby nie zwracać na siebie uwagi). Niestety ciężki teren, trzeba iść sporo pod górkę, dosyć sporo piasku. Ciężko widzę przewożenie ziemi itd. Ale jestem dobrej myśli

normal_Snapchat-10950408695B15D.jpg


Przygotowanie spota:

W wykopane dołki będę wsadzał worek z dziurami, na dno dołka trochę kermazytu. Ziemia uniwersalna z dodatkiem perlitu i dolomitu. Podleje też trochę mikoryzą. Dosyć sporo tego ze względu ograniczonej możliwości podlewania roślinek. Mam zamiar pojawiać się tam 2/3 razy w miesiącu.

normal_Snapchat-11458690245B15D.jpg


Część zapasów na spota, na dniach jadę wszystko już wrzucić do dołków.

Nawozy: Biohemus na weg, na flo Planton K - zobaczymy może coś jeszcze wjedzie, możecie śmiało polecać coś w komentarzach :key:

Na pleśń: Topsin, na flo SKORPION 225SC/500SC.

Na zwierzynę: Proszek do prania będę sypać, mocz, włosy. Będę się rozglądać za śladami zwierząt w razie co wjedzie Hokinol.

Na robaki:
Snakol/Ślimakol - zobaczymy, możecie dać jakieś propozycje.


Trening LST może Topping (troszkę się boje ale może spróbuje na chociaż jednej roślince), przed samą ścinką (2tygodnie przed) mam zamiar zrobić flusha.

normal_Snapchat-1249694095B15D.jpg


Kiełkowałem w kieliszkach przez około 30 godzin, jak widać cała góra czyli od lewej Passion, od prawej Shaman ładnie kiełki wyszły, przełożyłem na talerzyk. Lewy dół to Narco Polo 2 szt. przy jednym nasionku widać jak kiełek powoli już puszcza. Zostawie je na razie pod talerzykiem. Przesadzać będę do doniczek 9cm i poczekam aż trochę dojdą w domu. Mam świetne warunki przez cały dzień świeci słońce na okno, mam możliwość położenia tego na balkonie :odlot:

Jest to moja pierwsza uprawa więc śmiało możecie pisać swoje spostrzeżenia oraz porady, wszystko z chęcia przeczytam. Cały czas się uczę - czytam na prawdę wiele artykułów, materiałów o hodowaniu pomidorków.

 

Bob95

Active member
Rejestracja
Lut 28, 2020
Postów
39
Buchów
0
Jeśli chodzi o toping nie ma co się bać poprostu jest to męska decyzja ucinasz szczyt i po kłopocie :) na zwierzynę proszek i włosy moze byc mało ale może akurat się u ciebie sprawdzi u mnie zadziałał przerób i troche drutu kolczastego, będę zaglądał i z fartem:)
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Jeśli chodzi o toping nie ma co się bać poprostu jest to męska decyzja ucinasz szczyt i po kłopocie :) na zwierzynę proszek i włosy moze byc mało ale może akurat się u ciebie sprawdzi u mnie zadziałał przerób i troche drutu kolczastego, będę zaglądał i z fartem:)

No właśnie spróbuje z tego co widziałem wcale nie jest to jakieś trudne. Tam gdzie mam spota od jednej strony jest straszny gąszcz więc nie wiem czy zwierzęta dadzą radzę się przedostać ale pewnie tak :D Jakoś w tygodniu będę na spocie to postaram się dokładnie wszystko sprawdzić może będą jakieś ślady zwierzyny. Na razie myślę jak przenieść ziemie, specjalnie po 20l kupiłem worki ale raczej nie uda się schować do plecaka :D
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Ciekawy jestem tego Narco Polo. To jest ten 1.0 czy 2.0? Co do tego toppingu to nic się nie bój i rób, nie da się tego spieprzyć. Pozdro i lecisz z fartem, będę zaglądał:-D
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Ciekawy jestem tego Narco Polo. To jest ten 1.0 czy 2.0? Co do tego toppingu to nic się nie bój i rób, nie da się tego spieprzyć. Pozdro i lecisz z fartem, będę zaglądał:-D

Wydaje mi się że 1.0, nie pamiętam żeby był podpisany 2.0. To lecimy z toppingiem na każdej roślince :D Zależy mi na dobrych zbiorach.


Z ciekawości byłem spojrzeć jak tam moje kiełki i kopara mi opadła, w ciągu kilku godzin kiełek tak wyszedł że głowa mała, postanowiłem przenieść już Shamana i Passion do doniczki.
Mam jeszcze jedno pytanko, używał ktoś może tą mikoryzę ze zdjęcia? Miałem w planach mikoryzę użyć już podczas wysadzania w domu, lecz po instrukcji obsługi trochę mnie to zaniepokoiło. Macie jakiś plan może na to?

normal_Snapchat-13347460535B15D.jpg

normal_Snapchat-21022207575B15D.jpg

normal_Snapchat-10355041125B15D.jpg

normal_Snapchat-6705732825B15D.jpg
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ja uzywam. Podsypuję z dużej paki pod roślinę i tyle. Nie daję tego hydrożelu tam. Jak narazie na indoor robiłem przy przesadzaniu do mikroboxa. Roślina rośnie jak szalona i nie wykazuje w ogóle niedoborów (jest w biobizz LightMix).
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Ja uzywam. Podsypuję z dużej paki pod roślinę i tyle. Nie daję tego hydrożelu tam. Jak narazie na indoor robiłem przy przesadzaniu do mikroboxa. Roślina rośnie jak szalona i nie wykazuje w ogóle niedoborów (jest w biobizz LightMix).

Jakie proporcje proponujesz do doniczek 9cm póki nie dojdą w domu trochę? Myślę czy nie wsypać trochę mikoryzy do kieliszka i po prostu podleje.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dołek 3 cm głęboki koło roślinki i wsypać, zasypać i podlać. Ja tak robię. Narazie u mnie wszystko było do tej pory bardzo ok :)
 

piwowar

New member
Rejestracja
Mar 11, 2019
Postów
4
Buchów
0
Na zwierzyne polecam anti bissan, mala butelka w zupelnosci wystarczy a skutecznosc stuprocentowa
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Jakie proporcje proponujesz do doniczek 9cm póki nie dojdą w domu trochę? Myślę czy nie wsypać trochę mikoryzy do kieliszka i po prostu podleje.

Siema,
ja kupiłem mikoryzę Symbivit z firmy Symbion.Polecili mi ją kolesie od profesjonalnej uprawy papryk/pomidorów.
Ja ją będę stosował ją dopiero przy przesadzaniu w donice docelowe.
Mieszasz z wodą wg proporcji na opakowaniu i moczysz korzenie.

pozwodzenia
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Mała aktualizacja

Udało mi się wykiełkować 5/5 nasionek co mnie bardzo cieszy, był mały problem z jednym Narco Polo i The King Kush ale po precrushing udało się :good:. Poczekałem aż kiełki miały po 1/2cm i wrzuciłem do doniczek. Jestem w szoku jak widać w górę. Z dnia na dzień coraz lepiej to wygląda. Shaman i Passion wykiełkowały najszybciej.

normal_Snapchat-5913428405B15D.jpg


Jak widać czekam jeszcze aż wyjdzie z ziemi The King Kush, reszta ładnie się odbiła. Dam im trochę podrosnąć, wystawie później na balkon żeby powoli przyzwyczajały się z otoczeniem.​

Byłem dzisiaj na spocie, przygotowałem 3 dołki pod roślinki. Każdy dołek około 40l - worek do śmieci podziurawiony od dołu, na każdy 2l perlitu, 10 garści dolomitu, a na samo dno kermazyt. Zostały mi jeszcze dwa dołki do przygotowania ale to przy następnej okazji, a teraz trzymajcie kilka zdjęć z miejscówki.​

normal_Snapchat-1874352505B15D~0.jpg

normal_Snapchat-20513364785B15D.jpg

normal_Snapchat-477576055B15D.jpg



Byłem jeszcze się przejść dokładnie po miejscówce i uważam że to bardzo dobre miejsce, brak jakichkolwiek śladów zwierzyny i ludzi. Kawałek dalej znalazłem też dosyć fajny spocik być może na automaty. Jeszcze się zastanawiam nad tym. Na razie chce skończyć wszystko na tym pierwszym spocie.

Myślicie że warto kupować coś na zwierzynę? Co polecacie? Jak będę przesadzać na pewno użyję slimakol.
Chciałbym jeszcze spytać ile mniej więcej wody po przesadzeniu roślinek do dołków? Bo od razu po przesadzeniu dobrze by było podlać dosyć sporą ilością wody.
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Najbardziej skuteczne byłoby ogrodzenie. Humikol podobno super się spisuje. Reszta metod typu sierść psa, zostawianie ludzkich zapachów to loteria. Podlej normalnie.
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Roślinki bardzo ładnie rosną, chociaż wydaje mi się że za bardzo je wyciągnęło albo pestkę dałem za płytko bo musiałem trochę ziemią podsypywać bo się przewracały. Myślę czy nie wkopać je po prostu trochę głębiej co wy na to?​

normal_Snapchat-6793064225B15D.jpg
normal_Snapchat-9922455685B15D.jpg


Z jedną roślinką mam problem, a konkretnie The King Kush. Po wyjściu z ziemi wygląda jak na zdjęciu. Mam nadzieję że to nic takiego i później już kwiatki będą ładne :D

normal_Snapchat-3684316765B15D.jpg
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
Zrób tak jak napisałeś , przesadź je głębiej a najlepiej po same listki , zakopana łodyga ukorzeni się co wyjdzie tylko na plus .
Powodzenia !
 

Maniuu

Member
Rejestracja
Maj 11, 2020
Postów
17
Buchów
0
Zrób tak jak napisałeś , przesadź je głębiej a najlepiej po same listki , zakopana łodyga ukorzeni się co wyjdzie tylko na plus .
Powodzenia !

Dobra dałem je trochę w dół, szczerze mówiąc myślałem że będzie to trochę łatwiejsze ale dosyć sporo korzeni już puściły. Mam nadzieję że nic się z nimi przez to nie stało. Zobaczymy za parę dni jak będą rosły. Dałem troszkę mikoryzy każdej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół