nasiona marihuany

Dozowanie nawozów w DWC

Wyszukiwarka Forumowa:

łakamakafo

New member
Rejestracja
Sty 9, 2015
Postów
1
Buchów
0
Cześć,

piszę z pytaniem bo zarówno na stronie producenta jak i na forum nie umiałem znaleźć odpowiedzi. Mianowicie, do uprawy używał będę nawozów od Advanced Nutrients. Mają oni na stronie bardzo fajny kalkulator jeśli chodzi o dozowanie nawozów z rozbiciem na tygodnie (to przykładowy):

19.jpg

W skrócie, podajemy litraż i to nam wylicza ile nawozór w którym tygodniu powinniśmy lać na taki litraż właśnie. Mam jednak pewien problem, o ile w podlewaniu zwykłym jest to prostsze, bo można wziąć butlę 5l, wyliczyć wszystko, dodać nawozy i podlewać, o tyle w przypadku DWC już nie do końca rozumiem jak to dobrze dozować.

Z informacji, które na stronie producenta w kwestii hydro znalazłem wynika, że warto wodę wymieniać co 3-4 tygodnie bo inaczej może to szokować rośliny. I teraz, dla mnie przy założeniu takiego kalkulatora prostym byłoby wymieniać po prostu cały roztwór co tydzień z wartościami podanymi w tabeli. Jednak jako, że jest to niezalecanie nie bardzo mam pomysł jak to w sumie dozować.

Czy chodzi o to, żeby taką ilość nawozu dodać do roztworu z każdym tygodniem bo rośliny wypiją, czy trzymać taki poziom roztworu i dolewać odpowiednio do ilości wody? Miał ktoś już styczność z tymi nawozami i byłby w stanie rozjaśnić mi sytuację?
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Tyle ile uzupelniach litrow wody tyle dajesz odzywek. Bardzo delikatnie podchodz do nawozenia i zaczynaj gdzies od 1/3 dawki. Sprawdzaj ec a najepiej ppm czy nie rosnie bo w chwile mozna polozyc rosline. Ph bedzie roslo a ec/ppm malalo - rosliny pobieraja skladniki. Ph w dol i ec/ppm w gore - wiecej pija niz jedza ( tak nie moze byc zbyt dlugo )
Ta rosliny inaczej pobieraja skladniki niz w uprawach glebowych i trzeba ostroznie. Pamietaj o temperaturze pozywki w wiadrze/zbiorniku jak i mocnym napowietrzeniu jej.
 

piramida

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
54
Buchów
0
A moze ktos mi podpowie jak to mozliwe ze po zrobieniu mieszanki zachowujac parametry z canna kalkulator i ec przykladowo 2.5.. Po paru dniach robi sie np 3.3.. Ph. Rozumiem ze wzrasta ale co z ec.. Nastepuje rozklad.. Tych mineralow czy ocb.? I nastepna sprawa jezeli juz wymieszam nawozy przykladowo 19 l oxy pot mam uz tyle korzeni ze spuszczam. Ta wode sobie np do 5 l baniaczka.. I po 24 h jak woda zejdzie moge ja dolac? Czy np mam dodac tylko wody z odpowiednim ph? Po 3 miesiacach uzywania oxy pot uwazam ze jest bardzo nienstabilnie i jezeli chcesz miec idealne ec. I ph to w tak malym baniaku nie jest to latwe do zachowania.. Pomimo roznych nie dogodnosci krzak i tak zaczyna kwitnac ladnie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
A moze ktos mi podpowie jak to mozliwe ze po zrobieniu mieszanki zachowujac parametry z canna kalkulator i ec przykladowo 2.5.. Po paru dniach robi sie np 3.3..

Nie mam dużego doświadczenia z hydro, ale wygląda na to że twoja roślina nie je ale wypija wodę i przez to rośnie EC. Jakie ph robisz pożywki?
 

piramida

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
54
Buchów
0
Startuje z 5.8 dzis pierwszy raz zrobilem nizej 5.5 hm. Moze i to ma. Sens co piszesz. Bo dziewczyna wyglada na odzywiona z jednej strony a z drugiej zostalo okolo miesiaca i 2 tyg do scinki biorac pod uwage dane producenta lodyzki z gory sa czerwone na wiatrakowych wiec mniemam ze potasu i fosforu krzyczy a moze sie myle ;D a azotu faktycznie moze akurat nie przyswajac. Po prostu z wzgledu ze go ma. Aj.. Szczerze maly baniak. Jak po moich doswiadczniach jak chcesz ideal rosline to chyba nie jest latwe.. Co innego np system. Rdwc z jednym. Glownym.. Taki alien ;) ale cena tez niezla.. Moze trzeba praktyki to moje pierwsze dwc..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół