nasiona marihuany

Relaksująca, odprężająca

Wyszukiwarka Forumowa:

Mamelok

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
28
Buchów
0
Jak odmianę polecacie ? Ma relaksować, odprężać, rozkurczać mięśnie, zapobiegać nerwom. Automat indoor do boxa.

Prośba o radę.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Odprężająca relaksująca.
Ta.
Anandamid (AEA) – organiczny związek chemiczny z grupy psychoaktywnych kannabinoidów występujący w organizmach żywych. Wchodzi w skład układu endokannabinoidowego. Jest neuroprzekaźnikiem wydzielającym się podczas snu i relaksu. Działa zarówno ośrodkowo jak i obwodowo. Anandamid jest alkaloidem kakaowca.

Teraz czy odmiany zawierające CBD są bardziej odprężające i relaksujące ?. Wszystkie te medyczne o chemotypie mieszanym.
Bo w wypadku odmian "narkotycznych" o czystym chemotypie THC jest jakoś tak, że zawartość CBD jest w nich minimalna i idzie w zasadzie w obrębie "prostej" regresji.

tu wykresik: badania nie narkotycznych: duży rozrzut jest w wypadku chemotypu mieszanego.

33.jpg


kolejny: Tym razem typowo narkotyczne: badania rozszczepienia chemotypu w F2.

13.gif


i jeszcze jeden obrazuje to samo:

12.gif


W tym wypadku różnice w działaniu miedzy odmianami, wydają się być bardziej "wkrętką" i nastawieniem. Skoro chromatograf czegoś nie widzi, to jakim cudem ludzie odczuwają jakiekolwiek znaczące różnice. W wypadku gdy trafia się sztuka ze znaczącą zawartością THCV to jeszcze jest do zrozumienia. Ale w większości wypadków. Czemu ;]
Są na forum wyniki zawartości THC i CBD z GH - wszystkie odmiany u nich trzymały się tego. Sativa/indica - co za różnica skoro chromatograf nie rozróżnia ;]. Olejki eteryczne - smrodek? ;) Może ale nie substancje aktywne.
 

Mamelok

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
28
Buchów
0
No dobrze a czy są odmiany z (zakładam) dużą zawartością THC która po wapowaniu może powodować napady lękowe, pocenie się rąk i ogólnie taki dziwny stan mózgowy.. ?
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Sub - brakowało mi Twoich krótkich rzeczowych odpowiedzi na forum :D

Ja bym polecił jakąś indi tylko nie automat, sezony są o niebo lepsze :gand:
 

Mamelok

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
28
Buchów
0
Sub - brakowało mi Twoich krótkich rzeczowych odpowiedzi na forum :D

Ja bym polecił jakąś indi tylko nie automat, sezony są o niebo lepsze :gand:

Purple Punch Auto będzie okej ? do boxa rzecz jasna.

P.S. Na jakiej zasadzie działają sezony w boxie ? światło 18h przez 30 dni ? :) napiszcie coś więcej, wiem że to podstawy, no ale... :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Sub - brakowało mi Twoich krótkich rzeczowych odpowiedzi na forum :D

W stylu - jak wyżej. Wbrew obiegowej opinii, raport mniejszości ?
ps: to od czego zależą te różnice w odczuwaniu ? Ja pojęcia nie mam. Inne związki nie brane zazwyczaj w ogóle pod uwagę? Czy może to wszystko jest po prostu wkrętka.
 

Mamelok

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
28
Buchów
0
W stylu - jak wyżej. Wbrew obiegowej opinii, raport mniejszości ?
ps: to od czego zależą te różnice w odczuwaniu ? Ja pojęcia nie mam. Inne związki nie brane zazwyczaj w ogóle pod uwagę? Czy może to wszystko jest po prostu wkrętka.

No dobrze a czy są odmiany z (zakładam) dużą zawartością THC która po wapowaniu może powodować napady lękowe, pocenie się rąk i ogólnie taki dziwny stan mózgowy.. ?
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
No dobrze a czy są odmiany z (zakładam) dużą zawartością THC która po wapowaniu może powodować napady lękowe, pocenie się rąk i ogólnie taki dziwny stan mózgowy.. ?

Są...Strawberry Banana np. polecam unikać sativ z duża ilości THC, poczytaj np. raport smokowy :) Ponurego Żniwiarza odmiany Cinderella
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
No dobrze a czy są odmiany z (zakładam) dużą zawartością THC która po wapowaniu może powodować napady lękowe, pocenie się rąk i ogólnie taki dziwny stan mózgowy.. ?

Mi to wygląda mniej więcej tak. Dane które mam o tym co w nich jest. A jest to w wypadku roślin określanych jako "sativa", "indica" czy hybryda [właściwie wszystkie odmiany są w tej chwili "skomponowane" z dwu biotypów wąskolistnego slangowo nazywanego na forum "sativą" i szerokolistnego zwanego na forum slangowo "indica", odmian które się nie mieszczą w określeniu "hybryda" praktycznie wcale nie ma].

Wracając do sedna które dygresja pożarła: Wszystkie odmiany będą miały w sobie praktycznie jedynie THC jako substancje czynną. CBD nie będzie występowało w ilościach wartych wzmianki i wpływ "modyfikacyjny" na działanie tego związku będzie praktycznie żaden. THCV czasem się pojawia, ale nie jest to coś co jest "często" raportowane.

Jeśli chodzi o resztę substancji mogących mieć jakieś modyfikujące High działanie, brak jest jakichkolwiek danych. Nie wiadomo co i jak działa nie wspominając już o tym jakie są różnice w zawartości pomiędzy odmianami.
W starym zleżałym materiale może być sporo CBN ale podobno jego wpływ na działanie jest "pomijalnie"? mały. Podobno.

Ja bym zaryzykował taką opinię. Czego byś nie wapował efekt będzie podobny: jego siła będzie zależeć od tego ile jest substancji czynnej. Tak to wygląda na podstawie dostępnych danych.
Więcej wchłoniętego THC więcej efektów, łącznie z mniej miłymi efektami których nie chcesz mieć.

Odmiennie będą działały odmiany o chemotypie mieszanym w których jest mniej więcej THC i CBD po "równo". [ mniej wiecej, bo chemotyp mieszany według danych z chromatografów taki połowicznie równy nie jest]

To czy "praktycy" się ze mną zgodzą to "osobna historia" ;)

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Mamelok

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
28
Buchów
0
Są...Strawberry Banana np. polecam unikać sativ z duża ilości THC, poczytaj np. raport smokowy :) Ponurego Żniwiarza odmiany Cinderella

Indica z dużym THC działa relaksująco zgadza się ? :) cieleśnie bardziej niż mózgowo ?
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, każdy kto sadzi, korzysta z konopi, ma swój "magiczny graal " odmianę jaką by chciał mieć w swoim słoiku. Mam za sobą, setki odmian ale nie mogę na Twoje pytanie jak widzisz odpowiedzieć jednoznacznie, raczej sam musisz organoleptycznie podejść do tematu.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Sub nie pali i sie nie zna, a jego dane sa sprzed 50 lat czy cos. Dzis to inny swiat gdzie sie nawet poszczegolne terpeny na czynniki pierwsze rozbija, a nie arty Mohana Rama z czasow prehistorycznych :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół