nasiona marihuany

ZKapelusznik [CMH630W, 4200k][1,44m2] 1x Kosher Kush, 1x Liberty Haze, 1x G13 Haze, 1x Skywalker Ghost, 2x Lime Vega Kush, 3x Bubble Kush

Wyszukiwarka Forumowa:

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
# SIEMA WSZYSTKIM #



Czas na kolejna uprawę :meksyk:

Najsamprzód wpierw w tym miejscu chce podziękować [MENTION=35010]Żul[/MENTION] za podzielenie się i podrzucenie pestek.



Tym razem będzie to:

Kosher Kush by Reserva Privada





Liberty Haze by Barney's Farm





Bubble Kush by RQS





Skywalker Ghost x Triangle Kush by @f2Seeds





G13 Haze by Barney's Farm





Lime Vega Kush by [MENTION=75024]delavega[/MENTION]

(Delavega podrzucisz jakąś fotkę:) )



ZESTAWIENIE:

BOX
Finether Grow Tent 120X120X200





OŚWIETLENIE:

LUMATEK 630W CMH + ADJUST-A-WINGS DEFENDER HELLION LARGE DE



DONICE:

DONICZKA OKRĄGŁA HERCULES 20L




WENTYLACJA:

W trakcie modernizacji, tymczasowo będzie to
WENTYLATOR KANAŁOWY 185 m3/h VENTS VKO 125 KANAŁ



Secret Jardin Monkey Fan 20 watt roatable




TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ:
Pomiar analogowy oraz programowalny regulator temp. plus grzałka 600W z wentylatorem.









ZIEMIA:

Canna Terra Professional




NAWOZY:

Woma-Tuintechniek




KIEŁKOWANIE:

Easy Plug




NEUTRALIZACJA ZAPACHÓW:

Filtr własnej roboty wykonany ze starego filtra gazu, weszło ok 2-2,2 kg węgla aktywowanego.














OK, uśredniając dzień wyklucia +/- liczę od 27.04.2020































[MENTION=35010]Żul[/MENTION] Caribe coś nie pykło przebiło się przez ziemie i stop zatrzymało sie, podobny problem mi wyskoczył z jednym Lime Vega.
Jeśli chodzi o Skywalkery Ghosty to z 4 wyszedł tylko jeden, reszta martwa.
Ewentualnie jeśli ten jeden Lime Vega nie rozkręci się to wrzucę na szybko jakiegoś automata zeby miejsce w boxie wykorzystać i nie bawić się z fotoperiodyzmem.
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
[MENTION=92795]ZKapelusznik[/MENTION], daj foty, a będzie w ogóle miodzio. :D

Caribe i Las Vegas Kush nie wykiełkowały? :(
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
siema, powodzenia życzę !

widzę, że coś się wykrzaczyło w momencie połączenia 2 postów w 1. Chciałem dobrze a się po***ało, to jakiś błąd forum obserwowany od dłuższego czasu... poprawię Ci to zaraz.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,042
Odznaki
4
Siemka! Powodzenia życzę. Ile masz tam na powierzchni tych Lime Kush? Fotki rodziców do obejrzenia w jednej z moich fotorelacji - patrz pierwszy post.

https://www.forum.haszysz.com/showt...k-Lime-Reserve-oraz-White-Cheddar-i-Chocolope

Roślina z pierwszej fotki hermiona a pyłek poleciał na roślinę z fotki nr 3 i tak powstał chocapic... Znaczy lime kush :)

Ja jeszcze nie uprawiałem - będziesz jednym z pierwszych, a jak gdzieś jeszcze chcesz zobaczyć to szukaj fotorelek beneficjentów tego OS ;)

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?144887-200x-FEM-szwedzki-stół-bierzesz-ile-chcesz
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
2 sztuki Lime Kush mi wpadły, pierwsza wystrzeliła z ziemi od razu druga coś cherlawa nie chce sie rozkrecić ( to ta w małej doniczce) poczekam z nią jeszcze, ale jeśli będzie zamulać wrzucę jakiegoś automata na szybko żeby wypełnić metraż i nie babrać się z przełączeniem swiatła.

Szukałem, ale faktycznie wychodzi na to, że mam okazję zainaugurować Twojego Lime Vega Kush :D
 
Ostatnia edycja:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Zasiadam i obserwuję. Będę mógł porównać swoje Lime Kush'e z Twoimi :D
 

Brkbrs

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2020
Postów
58
Buchów
0
Mogłem też kupić Cmh 630 a wy***ałem z 4k na urządzenie growboxa 1.44m2 kurła jednak jest we mnie trochę z janusza biznesu. Oczywiście obserwuje i dopinguje
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
[MENTION=94152]Brkbrs[/MENTION] powiem Ci, że namęczyłem się strasznie wybierając oświetlenie wszystkie za i przeciw HPS-ów,MH-ów, LED...
Gdy zdecydowałem się na CMH pojawił się kolejny dylemat 315W czy 630W no i cena... , za 630 żarówe trzeba wywalić ponad 500 zeta (nie wiem za co tyle).
Praktycznie już miałem zamówiony "budżetowe" 315W, ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że jest to zakup, przedewszystkim:
- jednorazowy na długi czas (nie każdego stać na zabawe w testowanie różnego rodzaju światła)
- wypadało by mieć nieco zapasu i odrobinę regulacji żeby wrzucić to ewentualnie w ciut większego boxa

Ostatecznie postanowiłem dołożyć do balastu i żarówy 630W "dual ended" na Wingsie, udało mi się jeszcze złapać dobrą cenę za nowy kpl.
Miałem mały problem jeszcze z barwą 3100k ( agro) czy 4200k (day light). Histogramy pokazują różne wartości w zalezności od producenta..., ale przez pomyłke dostałem 4200k i jest dobrze (gdzieś znalazłem fotorelke gościa z UK chyba (?) jak pusił dwa namioty jeden na 3100k drugi na 4200k i wynik praktycznie bez różnic).

CMH 315W na upartego dało by rade przy tym metrażu kwestia dobrania odpowiedniego odbłyśnika i można grzać śmiało 1.44m2, przynajmniej ja tak uważam bo ilosc watów i lumenów to nie wszystko przy CMH dochodzi jeszcze duży współczynnik CRI (podobnie jak w dobrych ledach).

Dlatego uważam że to najlepszy wybór jeśli nie możesz zdecydować się pomiędzy HPS-MH a LED, nie grzeje tak mocno jak HPS i ciągnie mniej prądu a z drugiej strony ma bardzo duży współczynnik oddawania barw CRI i szerokie spektrum światła podobnie jak LED.

Uff... ale sie zdoktoryzowałem hehe ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Dodaj jeszcze, że cmh ma w swoim spektrum światło UV czego coby oraz hpsy nie mają i już w ogóle będzie miodzio. :D
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Dodaj jeszcze, że cmh ma w swoim spektrum światło UV czego coby oraz hpsy nie mają i już w ogóle będzie miodzio. :D

Dodaję i zgadzam sie w zupełności :flower:

"Ponadto CMH emituje promienie UV-B, które zgodnie z doniesieniami poprawiają produkcję trichomów podczas okresu kwitnienia. Wynikiem tego ma być większy plon, jednak ostateczny werdykt na ten temat nie został jeszcze wydany." ;)

Żywotność żarówek też fajna więc nic tylko brać :D
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Dzień doberek Dzień 15

Rośniemy.
Jedna Lime Kush ciągle nie może się rozpędzić i siedzi jeszcze w małej doniczce z Light Mixem dam jej jeszcze troche czasu a jak nie to...

Pestki wrzucane były do Easy Plug pózniej do mniejszych doniczek w Light Mixie.
W docelowych donicach postanowiłem wykorzystać starą ziemie z wcześniejszego grow ( dosypałem jedynie troche nowej) mam nadzieje że nie zostało tam za dużo nawozów...



 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,471
Odznaki
3
Easy Plug pomógł w kiełkowaniu? bo jak pamiętam to miałeś z tym aspektem wcześniej problemy.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
[MENTION=54620]Football Manager[/MENTION] fajna sprawa z tym Easy Plug wrzucasz i z głowy. Pestki mają optymalne warunki i ciężko coś zepsuć, ale jak pestki martwe to nawet to nie pomoże...
Tym razem tez mi sie kilka trafiło co nawet nie ruszyły (3szt. Skywalkerker Ghost i jakieś dwie z palenia), ale np. wrazie "W" wrzuciłem kilka dni temu White Widow Auto gdyby ta jedna Lime Kush ciągle tak zamulała i byłem niemal pewien, że nic z tej pestki nie będzie i wyrosła :)
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Siema
Dzień 20

Cisza, spokój, droga... Chyba na Ostrołęke ;)

Mniejsza z Lime Kush ruszyła w końcu ze wzrostem więc zostaje w boxie, obawiam się jednak, że mimo wszystko i tak będzie kompaktowych rozmiarów.

A gdyby tak przedzielić czymś 20l doniczke na pół i wrzucić tą małą Lime Kush z tą White Widow która miała być wrazie gdyby Lime Kush zblokowała całkiem :scratch:




 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół