nasiona marihuany

[200W CLFx1][55x50x110][green punch;SkunkXL]

Wyszukiwarka Forumowa:

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Witam Wszystkich :tiphat: ,to mój dziewiczy post, dlatego wszelkie niedopowiedzenia/błędy postaram się jak najszybciej modyfikować :harvest: Jest to moja 2 uprawa w tej szafie, jednak na razie nic nie wskazuje na to żebym nie kroczył po własnych błędach. Jak przeglądałem forum, to w niektórych fotorelacjach ten krzaczek jest większy po 3 dniu niż u mnie po 7. Mam nadzieje że z Waszą pomocą wybrnę z szerokiego grona laików do ciut węższego podlotków. :oczy:
BOX - szafa 55x50x110
OŚWIETLENIE - 6U-200W CLF Phytolite Grow Light + Diall LED 8.5W(nowy dodatek)
MEDIUM - SUBSTRAL "osmocote" do róż + perlit1:3 + keramzyt (na dnie)
Wentylacja - dwa wentylatorki(pc) wlot na dole, wylot przy lampie,planuje dodać mieszający)
Nawozy - BIOPON uniwersalny[NPK: 8:3:4] (taki mi został z upraw niekonopnych,ale jeszcze go nie używałem)
Warunki - noc 17
Âş/20Âş dzień 24Âş/27Âş, czekam na miernik wilgotności, narazie mam pojemniczek z zalanym keramzytem
Trening - tutaj raczej skupie się na LST,ale wszelkie propozycje mile widziane

GREEN PUNCH: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/104950/IMG_0080.JPG

SKUNKXL:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/104950/IMG_0079.JPG

---------- Post Zaktualizowany 19:29 ---------- Data pierwszego postu 19:08 ----------

poprawione zdjęcia
Green Punch:





SkunkXL:





Dlaczego one się tak pną do góry?
 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
dać bliżej lampke ?

---------- Post Zaktualizowany 19:35 ---------- Data pierwszego postu 19:33 ----------

Dać bliżej lampke,czy może nawet wyłączyć główną zarówe, i na początek dać bliżej po jednym diallu na doniczkę? to są jakieś lampki z castoramy przeznaczone do uprawy roślin (zdjęcie z fioletowym światłem)
 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
do lampy CLF która jest aktualnie oddalona o jakieś 35cm, dodałem dwa dialle "8.5W, 806lm Żarówka posiada specjalne widmo z większą ilością fal czerwonych i niebieskich. Fioletowe światło powoduje zdrowy wzrost rośliny." Te zaś są zaraz przy doniczce,jakies 5-7cm, nie mam dziś już czasu na montaż, dlatego oszczędzę Wam widoku tej fuszery :crazy:. Ale czy to rozsądne?
 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siema, zgłaszam się po dłuższym czasie, ogólnie to przebyłem długą droge po forum, i (jak wcześniej wspomniałem) jestem totalnym laikiem, kupiłem lampy od "kolegi" który sprzedał mi używki (o czym wiedziałem) ale nie wiedziałem że mimo świecenia, mogą być bezużyteczne w uprawie, dlatego troche sie pozmieniało, i przerzuciłem się na Dialle 8.5W 806lm (pisałem o nich wcześniej), bede stawiał albo na kolejne żaróweczki LED albo na cały panel, od 3 dni roślinki są pod nowym patronem i odżyły,zaczynają się ładnie rozwijać. Jak konkretnie podrosną to dodam kolejne zdjęcia

 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siemano :tiphat: , wracam żeby zdać relacje dla zainteresowanych jak się panny zachowują przy takich zwykłych 2 diallach, oto efekt po 3 dniach (dodam że mają już dwa tygodnie ale cały czas poszedł psu w du*e, z racji beznadziejnej lampy, dopiero po zmianie oświetlenia zaczęło się coś dziać,oto ich 3 dzień)

skunkXL:


Green Punch:
 

Wepster

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2008
Postów
161
Buchów
0
To, że na powierzchni nic sie nie zmienia to nie znaczy, żę nic sie nie dzieje pod ziemią. Możę przez kilka dni nie rosnąć ale potem z dnia nadzień moze wystrzelić z rozwojem.

Powodzenia.
 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siemano <joint> kilka kolejnych zdjęć, jak sie mają :D wyglądają zdrowo, podlewane samą wodą, na pierwszy trening lst skazałem green punch'a, skunkXL zostawie w spokoju do końca.




 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siemano, powracam troche wcześniej niż miałem w planach, podobno dobrze reagować od razu ale spokojnie :D :D dalszy ciąg mojego pierwszego LST, nie jestem z tych przepadzitych co chcą od razu korone królów robić z tego krzaczka (jak na haszopedii ostatni obrazek w opisie treningu :D ) dlatego chciałbym na tym etapie zakończyć mój trening żeby już tylko szczyty sobie rosły :) . Co się dzieje liściom ? zrobiły się troche pomarszczone, podlewałem (ich) 3dni temu samą wodą, dzisiaj poprawiłem nieco druciki i po godzinie podlałem znów samą wodą, jest się czym martwić, powinienem zapobiegać? mój cel z tym growem jest taki żeby roślina była jak najzdrowsza, wiem że to nie jest priorytet jeśli chodzi o same liście, ale chciałbym zobaczyć czy potrafie dać znakomite warunki do rozwoju, dorzucam zdjęcie nietrenowanego skunka :D . Dodam że podlewam tą samą wodą, w tym samym czasie, więc warunki mają 100% te same

Green Punch:







SkunkXL:





---------- Post Zaktualizowany 13:58 ---------- Data pierwszego postu 13:55 ----------

(Da się edytować odpowiedź?) nie skopiowałem linków, dorzucam jeszcze raz Skunka :)



 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Już chyba sprawa rozwiązana, ale chętnie poznam waszą opinie, moja kochana żona postanowiła brać bierny udział w rozwoju pomidorków, i postanowiła je podlać, ale pomyślała że doda nawóz, no i dodała 100% zalecanej dawki :) teraz
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Dobrze wyglądają nie ma się co martwić :) zróbcie harmonogram podlewania co by się nie dublować :D
 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siema siema :D nadszedł moment każdego kto 1 raz zajął się LST, no i czas pokazać progres :) skunkXL ładnie rośnie, wróciłem do samej wody, zauważyłem że przy LED'ach których używam ziemia bardzo długo zachowuje wilgoć przy małym podlewaniu(ale co się dziwić, przynajmniej wilgotność łatwiej utrzymać). Wracając do green punch'a to martwi mnie ilość liści, ogólnie gdzie nie spojrzałem to odradzają zabawe w obcinanie, w końcu to low stress trening, i ja również raczej nie chce tego robić, ale nie będzie to miało negatywnego wpływu na rozwój rośliny? na jej odbiór światła? już w sumie tylko trzymam szczyty równo, które ładnie się wyróżniają, da się w tym połapać :D ale ten rozgardiasz przy ziemi jest dopuszczalny? kupiłem dodatkowego diall'ka myślę żeby dać je poniżej szczytu i skierować na ścianę(żeby światło się rozbijało), ma to sens? oświetlanie niższych pięter
*pytanie bonus(miast nowego tematu)/ lada dzień bede dokładał automacik, lepiej poczekać na kwitnienie weteranów szafy (12h/12h) czy moge ładować już przy 16h/8h? jaką robi im to różnice we wczesnej fazie rozwoju, no i z racji że to automat, to pewnie w czasie ścinki starszyzny, one będą w około połowie rozwoju, czy zmiana czasu z powrotem na 16/8 będzie dobrze widziana, czy takie kombinowanie z
czasem ma znaczenie w przypadku automatu ?
SkunkXL:





GreenPunch:





---------- Post Zaktualizowany 16:49 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

 

HeeNioo

Member
Rejestracja
Maj 8, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siemano :D wracam do żywych i odkopuje fotorelacje, jeśli kogoś interesuje jak może przebiegać uprawa z lampkami za 30zł/szt to zapraszam(można zmienić nazwe wątku?) zwlekałem z relacją z racji przemeblowania które owocowało w nowego boxa,a nowy box wymagał nowych rozwiązań :). Jako że jestem świeży w temacie, dużo czytam, to wiele rzeczy mnie interesuje w praktyce, na skunk'u widać zabawe odległością światła, a green punch ładnie się klaruje. poprzednie pytanie zostało bez odpowiedzi, dlatego postanowiłem zaryzykować i dorzuciłem dwa automaty, zdjęcia:

GROW:



Green Punch:





SkunkXL:



Automaty:(Fat banana i royal dwarf)

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół