nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Hej, Biobizz nigdzie nie wspomina, żeby ten cal mag mógł się nadawać do oprysków. Pewnie była by wzmianka o tym, gdyby pozytywnie działał w tej formie.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
raczej nie trzeba o tym wspominać. zmniejszasz proporcję i robisz oprysk
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Chemia czy biologia to nie koniecznie mój konik. Co innego PR, komunikacja społeczna i reklama, wiec tak to przeanalizowałem.
Biorąc pod uwagę, że jeden z bezpośrednich konkurentów czyli cal-mag od advanced nutrients można podawać w formie oprysków i jest to wyszczególnione to wątpię, żeby biobizz o tym nie wspomniał. Jeśli calmag biobizza mógłby się nadawać do oprysków to podali by to na butelce, tak jak przy innym swoim produkcie biobizz acti vera. Gdzie jest to w kilku miejscach wyszczególnione. Zalety produktu i jego wszechstronność strasz się promować, a nie zakładasz, że " nie trzeba wspominać "
Pewnie roślina nie wykituje, ale może nie przyswoić składników w takim stopniu tak jak ma to miejsce przy mineralnym calmagu.

Ale czemu nie lać tego calmagu normalnie do gleby z resztą odżywek? On się nie gryzie z resztą biobizz:)

Jeśli jest inaczej, to marketingowo się nie popisali, gdyby było to oczywiste nie było by pytania i tematu :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Bo oprysk jest wchłaniany szybciej, przez co można działać nim doraźnie.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc:dzień 60:lisc:

Sytuacja sie poprawiła. Zmniejszyły się marmurkowania na liściach. Gdzie nie gdze widzę, albo zmyślam, bo placebo, przebarwienia z purpury zmieniają sie na zielony (chodzi o żyłki w liściach). Co prawda nie jest jeszcze rewelacyjnie, ale najgorzej też nie. Chyba.
Zdecydowałam się na użycie cal mag biobizz do medium, a nie sensi cal mag xtra w formie oprysku, ponieważ zawiera sporo azotu, a ja mam jego nadwyżki. Wolałam zadziałać wolniej, ale z mniejszą szkoda dla rośliny. Może użyje cal mag biobizz w następnym projekcie jako oprysk, ale raczej na wegu niż flo. Zastanawiam się czy organika nie ma większego powinowactwa do plesni. Jeśli tak to słabo używać oprysków organicznych na flo. Więc jeśli chodzi o oprysk nawozami organicznymi, nie znam się więc głośno myślę, może ktoś wie? Może się zna. :)
Foty.
Proszę o sugestie jeśli chodzi o nawozy. Te jasne liście są głodne?



Jakiś boczny szczyt.



I główny.



Niedobory Ca (?) występują nieregularnie na wiatrakach.



Niedobory Ca w formie plam oraz niedobory P w formie purpurowych zabarwień (?)



Marmurkowate przebarwienia braki ca i mg (?) purpurowe to braki P (?)



Purpurowe żyłki braki P



Braki P? O czym świadczą te przebarwienia? Co dać jej do żarcia? Jutro leje nawozy stąd pytania.



Te przebarwienia występują w młodych liściach wiatrakowych i przy topach.


Mam dużo pytań, ale chciałabym aby te niedobory zostały nazwane i okreslone, może kiedyś komuś się to przyda.

Z fartem!


Hej, Biobizz nigdzie nie wspomina, żeby ten cal mag mógł się nadawać do oprysków. Pewnie była by wzmianka o tym, gdyby pozytywnie działał w tej formie.

Dlatego też się nad tym zastanawiam.

raczej nie trzeba o tym wspominać. zmniejszasz proporcję i robisz oprysk
na cal mag xtra sensi, jest napisane zastosowanie w obu formach plus hydro, stąd wątpliwości.

Ale czemu nie lać tego calmagu normalnie do gleby z resztą odżywek? On się nie gryzie z resztą biobizz:)
Tak też zrobiłam. Dodałam cal mag biobizz z innymi nawozami. Pytanie się zrodziło z powodu tego iż nawozy podane dolistnie działają szybciej. No i dla poszerzenia wiedzy i zaspokojenia ciekawości :)
Dziękuję za odpowiedzi.

---------- Post Zaktualizowany 17:10 ---------- Data pierwszego postu 13:11 ----------

Dobra sory za spam we własnym wątku, ale może roślina potrzebuje jednak wszystkich pierwiastków? Łącznie z N tzn. NPK? Z racji, że to moja pierwsza uprawa trochę błądzę, bo nie mam porównania z innymi roślinami.:alien:

Ale może te żółte liście szczytowe do deficyt N? No i te różowe łodygi to może N i P... No i może S? :jprd:

Weźcie coś napiszcie, a nie. :troll:

Dać jej biogrow, top max, biobloom i cal mag biobizz? Czy zrobić oprysk z cal mag xtra sensi a do medium biobloom i top max?
 
Ostatnia edycja:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Sprawdzałaś Ph?

No tak, blisko 7,5. Jak jest wysokie to leje 5,5 to kilka razy z odpływu było 6,5, więc przy kolejnym podlaniu daje ~6, a z odpływu znowu 7,5 i tak ku*** w kółko.

A jakie masz podejrzenia?
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Chemia czy biologia to nie koniecznie mój konik. Co innego PR, komunikacja społeczna i reklama, wiec tak to przeanalizowałem.
Biorąc pod uwagę, że jeden z bezpośrednich konkurentów czyli cal-mag od advanced nutrients można podawać w formie oprysków i jest to wyszczególnione to wątpię, żeby biobizz o tym nie wspomniał. Jeśli calmag biobizza mógłby się nadawać do oprysków to podali by to na butelce, tak jak przy innym swoim produkcie biobizz acti vera. Gdzie jest to w kilku miejscach wyszczególnione. Zalety produktu i jego wszechstronność strasz się promować, a nie zakładasz, że " nie trzeba wspominać "
Pewnie roślina nie wykituje, ale może nie przyswoić składników w takim stopniu tak jak ma to miejsce przy mineralnym calmagu.

Ale czemu nie lać tego calmagu normalnie do gleby z resztą odżywek? On się nie gryzie z resztą biobizz:)

Jeśli jest inaczej, to marketingowo się nie popisali, gdyby było to oczywiste nie było by pytania i tematu :)
jak się uprzesz to nawet i biohumusa możesz podawać w formie oprysku a na jego opakowaniu nie ma wyszczególnione nic na ten temat hehe :D
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Mimo, że leje jej wodę 4,5-5 ph z odpływu mam 7-8. Nie wiem już jak sobie z tym poradzić.
Przelałam ją dzisiaj 10l wody i jest lekka poprawa, bo myślę że ph jest poniżej 7.



Dostała mix nawozów biogrow 1ml/2l, biobloom 2ml/2l, top max 4ml/2l, cal mag 0,8/2l.

Jak mi popali końcówki to będzie szła sama woda, ale nie wiem jak sobie poradzić z tym ph i niedoborami. :(
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Mimo, że leje jej wodę 4,5-5 ph z odpływu mam 7-8. Nie wiem już jak sobie z tym poradzić.
Przelałam ją dzisiaj 10l wody i jest lekka poprawa, bo myślę że ph jest poniżej 7.



Dostała mix nawozów biogrow 1ml/2l, biobloom 2ml/2l, top max 4ml/2l, cal mag 0,8/2l.

Jak mi popali końcówki to będzie szła sama woda, ale nie wiem jak sobie poradzić z tym ph i niedoborami. :(


Musisz się zdecydować.

Ja widziałam tabelkę biobizz (bo też używam tych nawozów) i bio grow może dałam 2 albo 3 razy, a mam rośline po 50 dniu i nażarta jest.
No, ale rób jak uważasz.

Albo nażarta albo braki. Poszukaj jeszcze raz tabeli biobizza , i zacznij lac nawozy według tego co tam pisze.
Teoretycznie w uprawie organic nie regulujesz ph.
Jak już rośliny beda zdrowe to możesz dawać 120 -150 l 200 % dawek az zauważysz ze czegoś jest za dużo.

Skąd miałaś te 10 Lwody ?zkranu ? Ze studni ? Z Biedronki ? Z Deszczowki ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
A regulujesz pH pozywki przed podlaniem?
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION], przy biobizz raczej trzeba kontrolować pH, bo ktorys nawóz na flo krzaczy pH

edit:
Może tu też się przyda, bo czasem niedobór czegoś jest spowodowany zawirowaniami pH, a nie ze go nie ma i lanie nawozów nijak pomaga.

soil-ph-chart-marijuana-sm.jpg
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
A regulujesz pH pozywki przed podlaniem?
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION], przy biobizz raczej trzeba kontrolować pH, bo ktorys nawóz na flo krzaczy pH

Coraz bardziej się przekonuje do Biotabsów xD
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,530
Buchów
3,022
Odznaki
3
Sprawdź relację [MENTION=94719]r3m1[/MENTION] https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?145302-2-northern-lights-od-seedsmana-140w-led-0-4m
Te same problemy. Za wysokie Ph. Biobizz znany jest z tych problemów Ph. Dla poczatkujących wygląda, że sprawa będzie prosta, a potem zaczynają się schody. Tabelka Biobizza jest zwodnicza. Flush lecisz 3:1 pojemności doniczki. Nawożenie wznawiasz pół dawki co drugie podlanie. Podstawą jest obserwacja liści. Wyjdziesz z tego.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Albo nażarta albo braki. Poszukaj jeszcze raz tabeli biobizza , i zacznij lac nawozy według tego co tam pisze.

Skąd miałaś te 10 Lwody ?zkranu ? Ze studni ? Z Biedronki ? Z Deszczowki ?
Mam tabele biobizz, ale nie dałam pełnej dawki. Jak nie popali liści i nie będzie żadnej poprawy to dam 100% dawki. Tzn. następne podlanie woda, a kolejne z nawozami.
Kranówka odstana >24h


A regulujesz pH pozywki przed podlaniem?
[MENTION=52373]RoZzman[/MENTION], przy biobizz raczej trzeba kontrolować pH, bo ktorys nawóz na flo krzaczy pH
Reguluje pH samej wody oraz po dodaniu nawozów sprawdzam czy się zmieniło i odpowiednio reguluje. Ale póki co nie widziałam takiej potrzeby.
PH było regulowane od samego początku już na wegu podczas spryskiwania woda miała 6-6,5 ph.

Sprawdź relację [MENTION=94719]r3m1[/MENTION] https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?145302-2-northern-lights-od-seedsmana-140w-led-0-4m
Te same problemy. Za wysokie Ph. Biobizz znany jest z tych problemów Ph. Dla poczatkujących wygląda, że sprawa będzie prosta, a potem zaczynają się schody. Tabelka Biobizza jest zwodnicza. Flush lecisz 3:1 pojemności doniczki. Nawożenie wznawiasz pół dawki co drugie podlanie. Podstawą jest obserwacja liści. Wyjdziesz z tego.
Nie sugerowałam się tabelka biobizz (co kiedy i w jakim tygodniu życia). Raczej jestem z tych co obseruja rośline i reagują niż walą w ciemno wg schematu.
Dzięki za link, zaraz zabieram się do lektury.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół