nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
One jeszcze nie kwitna tylko pokazaly plec ;) Kwitnienie = zawiazujace sie topy, jak na szczytach beda kwiaty to mozesz liczyc kwitnienie.
Z dolozeniem cfl bym sie wstrzymal, teraz roslina powinna odbic w gore, jak zawiaze topy to wg mnie najlepszy moment na dolozenie swiatla.

Ladna i zdrowa roslina, najedzona - dobrze ci idzie ;)

No tak, logiczne. Lekkie zaćmienie umysłu przez podnietę. Jak będzie czas na dodatkowa zarkowke, to będę konsultować.

Roślina na prawdę wygląda świetnie, dodatkowo teraz jak już jej dałam spokój z lst to pnie się do góry, co niezmiernie mnie cieszy, bo bałam się na początku o te małe przyrosty.
Dzięki Honza za pomoc.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc:33 dzień weg:lisc:

Miałam wczoraj robić upa, ale mi nie wyszło technicznie. Wodę dziewczyna też dzisiaj dostała jakieś 450 ml, miała sucho.
Powiedzcie, czy lać już tyle wody żeby dołem wylatywało czy jak? Nie chce jej przelać, a z drugiej strony nażarta jest po kokardę. Więc zastanawiam się czy ile wody wlewać czy lekkie flushe czy jak. Sorry, za takie proste pytania, ale jestem trochę jak goryl we mgle.
Upy raczej będą co tydzień teraz, bo środowisko jest stabilne, dziewczyna jest stabilna ładnie idzie do gory i nic konkretnego się tam nie dzieje. Chyba, że coś będzie mnie niepokoić.

Dziwczyna rośnie, spoko, wszystko wporzo. Łapcie fotki.

Zaraz po podlaniu


Jungle


Główny szczyt


Główny szczyt


Liście ciemne jak dupa szatana


I boczny szczyt


Dziękuję za komentarze, buchy oraz wsparcie merytoryczne.
Dobrej energii na długi weekend!
 
Ostatnia edycja:

emka420

Member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
22
Buchów
0
Wodę dziewczyna też dzisiaj dostała jakieś 450 ml, miała sucho.
Powiedzcie, czy lać już tyle wody żeby dołem wylatywało czy jak? Nie chce jej przelać, a z drugiej strony nażarta jest po kokardę. Więc zastanawiam się czy ile wody wlewać czy lekkie flushe czy jak. Sorry, za takie proste pytania, ale jestem trochę jak goryl we mgle.

Tez mnie to interesuje. Kiedy jest dobry moment na to by zwiekszysc podlewanie az zacznie wylatywac woda z dolu?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Tez mnie to interesuje. Kiedy jest dobry moment na to by zwiekszysc podlewanie az zacznie wylatywac woda z dolu?

Dziś postanowiłam przelać doniczke woda. Dlaczego? Ponieważ ostatnie podlewanie niemal 500ml wody starczyło na 2 dni, dziś jest szusza na maxa w doniczce. Stwierdziłam, że jeśli taka ilość wody przez rośliny jest pochłaniana w 2 dni, to nie przeleje jej jeśli dam tyle aby wyciekło dołem. Wystarczył niecały litr aby woda zaczęła cieknąć, wiec na loozie.

Zmierzyłam pH z odpływu i jest ok 7,5. Wodę leje 6-6,5 pH, mierze testem kropelkowym.
To znaczy, że teraz powinnam łac bardziej kwaśna wodę?
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] help.

Dziś u mnie bardzo słonecznie i postanowiłam dać ja na parapet, ale nie ma tam bezpośrednio słońca, lepiej taka miejscówka czy sztucznie przy boxie, ale światło bezpośrednie? Nie chce przekombinować.

Żeby nie było że bez fotek.
Pierwsze liście (najstarsze) robią się żółte i suche myślę, że to z racji wieku? W sensie, że nie jest to wynik braków pokarmu. Jest ich 3-4 na samym spodzie.





 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Z ph nie pomoge, bo na nie nie patrze. Lej te 6ph, powinno sie ustabilizowac.

Te dolne liscie usun, zostaw - jak uwazasz, ale to nie jest problem, sa brzydkie przez kontakt z podlozem/woda/zacienienie. Jak nie ***iesz to same odpadna ;)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Hej, niedługo flo, a temperatury na zewnątrz nie napawają optymizmem. Dlatego chciałabym się zabezpieczyć i mimo, że mam dodatkowe lumeny na kwitnienie w formie cfl, to chciałabym mieć także LED, bo mogę sobie nie poradzić ze zbiciem temp w boxie (30x30x90). Stąd pytanie do was.
Moja obecna żarówka LEDowa to taka:
pol_pl_Zarowka-LED-18W-E27-specjalistyczna-uniwersalna-663_1.jpg

Specyfikacja:
Prawdziwy pobór: 18W
Moc deklarowana: 54W
LED Ilość diod: 18
(diody firmy Bridgelux)

Kolory:
Czerwony 630nm 6 x LED
Czerwony 660nm 5 x LED
Niebieski 465nm 2 x LED
Niebieski 450nm 2 x LED
Głęboki Niebieski 430nm 1 x LED
Biały 14000K 1 x LED
Pomarańczowy 610nm 1 x LED
Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
Obszar oświetlenia: max 30x30 cm
Żywotność: 50.000 godzin
Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
Wymiary: 12.2 x 12.5 cm

Zastanawiam czy fazę kwitnienia kupić druga uniwersalna z diodami epistar, czy kupić stricte na kwitnienie i oświetlać kwitnienie +uniwersalna. Dodam, że nie ma różnicy w cenie między uniwersalna (grow+kwitnienie), a tą stricte na kwitnienie. Dodam, że mam dość niskiego boxa, a LED powinny wisieć wysoko. Może powinnam zainwestwoac w coś zupełnie innego?

Specyfikacja LED kwitnienie:

Moc: 18W
LED Ilość diod: 18x3W
(diody firmy Epistar)
Kolory:
Czerwony
LED Długość fali:
13x 660nm
5x 630nm
Obszar oświetlenia: ok. 30x30 cm
Środowisko pracy: -20 do 40 ° C
Wymiary: 12 x 12 x 13 cm
Napięcie wejściowe: 85V ~ 265V
Żywotność: 50.000 godzin
Prawdziwy pobór mocy: 18W~

Co u rośliny? Wszystko dobrze, podlewam co 2-3dni 1l samej wody. Wczoraj dostała mały oprysk z calmag (sensi calmag xtra) niecałe 0,5 ml/l. Czytałam, że podczas intensywnego wzrostu pod ledami oprysk od czasu do czasu wskazany. A że nie obserwuję niedoborów, stąd mała dawka calmag.
Nadal jest ciemnozielona dość, liście są ładne, zdrowe nie powykręcane, nic się nie wywija.
UP raczej w weekend, tak abym mogła zrobić zdjęcia w dziennym świetle. No i tak:) Aha, mam 7 głównych szczytów, dwa mniejsze ale dadzą radę. Widzę, że og głównych zaczynają też odbijać mniejsze.

Dobrej energii na resztę tygodnia. :) Żeby nie było że tak bez fotki to macie mrowkę. Robotnica minor trzymająca poczwarke robotnicy major.



I pioseneczka.

 
Ostatnia edycja:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
kup zwykle zarowki led barwy cieplej o wiele lepsze są od cfl
tu poczytaj ;p
https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin
Mam takie cztery, barwa 2700K. Nada się to? I jeśli tak, to ile ich zamontować żeby było ok? 3, 4?
Ja powiem szczerze, że ogarniam większość rzeczy, które czytam, ale oświetlenie jest dla mnie droga przez mękę i idzie jak po grudzie. To oświetlenie to dla mnie tragedia. Dlatego się z tym tak miotam. :(
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Nada się to? I jeśli tak, to ile ich zamontować żeby było ok? 3, 4?

Ja dałbym dwie na próbę, te bańki musisz zdjąć, śrubokrętem zrób dziury + cęgi i powinno się oderwać
:
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
No właśnie zrobiłam to międzyczasie i zmontowałam oprawkę z kablem, żeby sprawdzić jak działa.

No i działa.
No dobra, jeszcze pytanie. Patrzymy na ilość lumenów czy W? Bo raz pisza, że musi być ileś lumenów na boxa, a gdzie indziej czytam, że od W zależy ilość plonu. Może jestem jakimś tępakiem oświetleniowym. Nie wiem. :D
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Spoko ta zarowka o wiele wiecej chipow ma niz ta moja 10.5 w ;p ladnie mnie oscamowali

phi.. tu jeszcze lepsza mi wcisneli 4000k philipsa :/


No dobra, jeszcze pytanie. Patrzymy na ilość lumenów czy W? Bo raz pisza, że musi być ileś lumenów na boxa, a gdzie indziej czytam, że od W zależy ilość plonu. Może jestem jakimś tępakiem oświetleniowym. Nie wiem. :D

Trzymaj sie lumenów, dobrze byłoby gdyby wiatrak mieszający wiał na żarówki, one sporo tracą na sprawności przy wyższych temp. tzn chlodniejsze diody wypluja wiecej lumenow/swiatla :D
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tez radzilbym dolozyc te ledy co masz, jezeli nie chcesz wykorzystywac tych cfl. Ja bym patrzyl na waty, w ledach lumeny niewiele mowia, podobno. Zakladajac, ze 300w na dobrych diodach jest odpowiednie do 1m2 to do twojego boksa wsadzilbym te 400w/m2 w gownoledach... czyli wychodza mi dwie zarowki led do dolozenia. Tak jak pisalas, powies je wysoko ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół