nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
No akurat przelanie na słabej glebie to standardzik. Ale tak jak Gonzzo mówi, najlepiej doinwestować w porządną ziemie (która w sumie nie jest droga) i przelanie jest nie do zrobienia. BioBizz Light Mix schnie nawet na wegu w trzy dni.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Troche bullshit, bo kazda ziemie da sie przelac, biobizzy tez. Ze schnieciem tez ciezko wyrokowac, bo to juz zalezy od wielu czynnikow...
Ale fakt, ze nie ma co oszczedzac na podlozu
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
kup następnym razem ziemię Biobizz albo Canna a wtedy odpadnie Ci to mityczne PRZELANIE
Już mam na następny raz lightmixa.
a jak Ci się wydaje że mix z torfem to dobre podłoże dla konopi to Cię rozczaruję, brakuje ewidentnie perlitu.
Czytałam, że perlit nie jest koniecznie potrzebny do normalnego rozwoju konopi.

No akurat przelanie na słabej glebie to standardzik. Ale tak jak Gonzzo mówi, najlepiej doinwestować w porządną ziemie (która w sumie nie jest droga) i przelanie jest nie do zrobienia. BioBizz Light Mix schnie nawet na wegu w trzy dni.
Wypróbuje przy następnej uprawie.

Troche bullshit, bo kazda ziemie da sie przelac, biobizzy tez. Ze schnieciem tez ciezko wyrokowac, bo to juz zalezy od wielu czynnikow...
Ale fakt, ze nie ma co oszczedzac na podlozu
Nie oszczędzałam na podłożu. Cóż błędy początkującego.

Czy uważacie, że należy już regularnie używać nawozów? I co z lst? Myślę żeby zacząć przy następnym piętrze liści.


BTW. Dziękuję za buszki :)

---------- Post Zaktualizowany 16:51 ---------- Data pierwszego postu 13:52 ----------

Nie zauważyłam tego wcześniej.
Koncowki liści lekko unoszą się do góry, o co chodzi? Na forum nie znalazłam odpowiedzi ew. niedobór magnezu, przelanie lub wysuszenie, lampa za nisko lub za wysoko.







Jedyne zmiany jakie byl to lampa 2 dni temu wyżej o 10 cm, dzisiaj podlalam biobizzem grow i tyle :/

Ale fakt od wczoraj mocno mi ucieka wilgotność z boxa i pryskam ją 3x dziennie po potrafi spasć tak do 25%.
Zastanawiam się czy nie zrobić oprysku calmag.
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym nic nie lal, za wczesnie na niedobory, ale male dawki nawozu nie powinny zaszkodzic. Tymi koncowkami lisci sie nie przejmuj, za wczesnie na diagnoze i dzialanie. Calmag ma tez w sobie azot i opryskiem mozna zrobic krzywde.
Lst mozesz juz zaczynac, tylko nie naginaj po podlaniu, bo lodyga bedzie sztywna i moze strzelic. To samo po lst, wstrzymaj sie z podlaniem jeden dzien po zabiegu... No i jak donica caly czas ciezka to wywalilbym kamyki z wierzchu, utrudniaja parowanie i, wg mnie, sa calkowicie zbedne. Miej gdzies z tylu glowy, ze im mniej kombinujesz tym lepiej dla rosliny, obserwuj, analizuj, pomysl, dopytaj i dopiero dzialaj, zeby placzu nie bylo ;)
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
wywalilbym kamyki z wierzchu, utrudniaja parowanie i, wg mnie, sa calkowicie zbedne.

Wreszcie ktoś kto jak ja, kręci głową jak sypią ten keramzyt a już jak widzę żwir to mnie czepie :) Nic nie lej, podlewaj wodą i obserwuj roślinę , ona Ci wszystko "powie" i lepiej reagować na sytuację że zobaczysz po liściach że staje się głodna pierwiastków.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dzięki chłopaki, zrobię jak radzicie. Wywalam keramzyt i obserwuję. :eek:mn:
Wiecie to pierwsza uprawa więc człowiek trochę nadgorliwy, a wiadomo od czego gorsza jest nadgorliwość. :farao:
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
No tutaj akurat zupełna racja. Keramzyt pod LED'em jest kompletnie zbędny imo.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Ok dzisiaj mały upek.

Zdjęcia z piątku po pierwszym lst aby roślina się przyzwyczaiła do glebowania:

:lisc: 13 dzień weg :lisc:
Dogięty główny szyt rośliny.



:lisc: 15 dzień weg :lisc:
Popuściłam główny szczyt, aby mogły się rozwinąć mniejsze kolejne szczyty. Odsłoniłam także spodnie szczyty przez do gięcie liści. Teraz poczekam kilka dni aż główny szczyt się trochę odbije i rozwiną mniejsze pod nim i znowu dogne.
Zdjęcia dziś w dziennym świetle bez flasha, roślina ma ładny kolor, dla mnie nic się tu złego nie dzieje. Łodyga grubaśna. I pachnie, o my fokin fok jak ładnie pachnie ta roślina :queen: Będę się wstrzymywać z filtrem jak długo się da, póki zapach jest tylko w pokoju z boxem. :queen:
Aromaterapia. :D





I główny uwolniony szczyt.


Pozdrowienia i dziękuję bardzo chłopakom za rady, dałabym buszki, ale mam za mało postów.
:zab::passing-joint-smile:smiley-rolling-join
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Mały up.

Jak wiadomo robiłam lst w niedzielę. Coś poszło nie tak i jeden z bocznych szczytów odpadł. Nie wiem ku**a dlaczego. Odpadł we wtorek. Bocznych szczytów nie naginałam, bo są za małe i delikatne. Naginałam tylko liście żeby dostarczyc wiecej światła.

Pytanie, czy jeśli ogonek liścia był mocno naciągnięty to mógł na tym ucieriec szczyt, który wyrasta tuż koło ogonka? ku**a nie wiem jak to się stało i chce uniknąć kolejnej takiej sytuacji, ale nie wiem gdzie popełniłam błąd. Podlałam ją w poniedziałek i wydaje mi się że to za wcześnie po lst i ten nagiety lisc, i być może to to?
Więc po lst nie podlewać dłużej niż 24h.

Generalnie roślinka jeszcze mało pije i chyba znowu lekko ją przelałam, więc teraz spryskuje delikatnie doniczke i box w celu utrzymania wilgotności.

Mam malego boxa, ale widziałam, że inni na takim metrażu trzymają więcej niż jedną rośline. Jakiej wielkości donice dla AF są optymalne? 5, 7, 10l?
Może spróbowałabym wystartować dwie rosliny po tej uprawie.


Kilka fotek

:lisc:weg 18:lisc:
Generalnie, wg mnie wygląda całkiem zdrowo i dobrze.



Tutaj odpadł ten boczny szczyt, a z boku jakiś niedorozwój zaczął wychodzić, nie wiem o co chodzi. Zwłaszcza, że ten szczyt rósł powiedzmy od góry, nic mu nie stało na drodze i był najładniejszy ze wszystkich :( no ale trudno, nie płacze. W końcu to uprawa na przetarcie szlaków. Reszta się rozwija super.



No i w sumie to tyle. Roślina pachnie coraz mocniej.
Czytam o niedoborach i jak je diagnozować, niemniej trudne to kiedy pierwszy raz masz do czynienia z tą roślina.

Miłego :)


P. S. Ta ziemia w rzeczywistości ma inny kolor i wygląda lepiej, tylko flash tak ją pokazuje.


Moonchild x die antwoord <3 koncert Czechy pięknie było.
 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Dobrze wyglada, LST poszło w dobrym czasie, doniczki optymalnie coś koło 9l - chociaż ja preferuje większe, ale i w kubkeczku wyrośnie. Przy automatach nie ma większego sensu dzielić dni na weg i flo przy UPach;)
Powodzenia! :)
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Z tego co widzę naginałaś niedługo po podlaniu, wtedy chętnie pękają. Lepiej poczekać troche po podlaniu i robić przed następnym podlaniem. No, ale człowiek uczy się na błędach. Ja teraz na dwa growy straciłem w sumie 3 szczyty :D
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dobrze wyglada, LST poszło w dobrym czasie, doniczki optymalnie coś koło 9l - chociaż ja preferuje większe, ale i w kubkeczku wyrośnie.
Z lst jestem ogólnie zadowolona, tylko nie wiem czemu wydarzyło się to, co się wydarzyło.
Myślałam, żeby posiać panny w prostokątnych donicach, ale one często są dość niskie. Dlatego obudzilo to we mnie reflekcje, aby uszyć doniczki z flizeliny na wymiar boxa oraz na taką wysokość aby zwiększyc ich pojemność.

Przy automatach nie ma większego sensu dzielić dni na weg i flo przy UPach;) Powodzenia! :)

Wiesz, jak zaczynałam, to brakowało mi często tego w jakim wieku są rośliny. Chociażby żeby zobaczyć kiedy przy auto ktoś robi lst czy inne zabiegi. Wg mnie początkującym takie informacje pomagają. Dodatkowo mogą porównać wielkość, kolor roślin ze swoimi i wyciągać odpowiednie wnioski.
Pozdro!

Z tego co widzę naginałaś niedługo po podlaniu, wtedy chętnie pękają. Lepiej poczekać troche po podlaniu i robić przed następnym podlaniem. No, ale człowiek uczy się na błędach. Ja teraz na dwa growy straciłem w sumie 3 szczyty :D
Czyli nie tylko ze mnie taki kaleczniak ;)
Pozdro!
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Wiesz, jak zaczynałam, to brakowało mi często tego w jakim wieku są rośliny. Chociażby żeby zobaczyć kiedy przy auto ktoś robi lst czy inne zabiegi. Wg mnie początkującym takie informacje pomagają. Dodatkowo mogą porównać wielkość, kolor roślin ze swoimi i wyciągać odpowiednie wnioski.
Pozdro!
Pozdro!

Prawie się zrozumieliśmy :D podawac dzień - jak najbardziej. Mi jednak chodziło, że automat sam zakwitnie, więc dopisek weg/flo jest zbędny. Co innego przy sezonach jak sama je przełączysz, wtedy to ma sens, czy ktoś miał wega 7 dni, 14 czy 44 a automat to krótka piłka. Taka rozkmina, nie ze się czepiam:tiphat:
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Spoko looz.
Rozumiem o co Ci chodzi. I tak jak mówiłam, początkującym łatwiej uprawiać kiedy widać co w jaki dzień, ułatwia to też nawożenie. Może komuś przyda się moja fotorelacja. A nie jest dla mnie żadnym problemem pisanie, który to dzień weg czy w przyszłości flo.
Ostatnio widziałam, że komuś automat zakwitł w 21 dniu, co było dla mnie zaskoczeniem. Bo myślałam, że zazwyczaj ma to miejsce około 30 dnia.
Pozdro i też się nie kłócę ani nie czepiam. Nie bronię swoich racji czy coś. Uczę się sztuki konopnej i ciągle dowiaduje się czegoś nowego :)
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zoe, pytasz o ilosc roslin na twoj metraz - boksa masz malego, mozesz wsadzic te dwie sztuki, mozesz zaszalec i wrzucic trzy albo i cztery, ale to juz bedzie gimnastyka i walka o kazdy centymetr. Popatrz po growshopach na donice materialowe, mozesz wziac taka na wymiar boksa i podzielic na pol - bedzie latwiej niz szyc, chyba... wez tylko pod uwage, ze dwie rosliny w jednej donicy sa problematyczne pod wzgledem wyrownania wysokosci - jak jedna pojdzie w gore, a druga zamuli to nie podsadzisz, nie wyrownasz inaczej niz lamiac.
Mnie zastanawia dlaczego celujesz w automaty? Polecilbym ci sezonowki, bo sa lepsze praktycznie pod kazdym wzgledem - ilosc i jakosc plonu, moc, zapach, struktura topa, wieksza kontrola i mozliwosci treningu. Twierdzenie, ze auto uprawia sie latwiej uwazam za mit, bo jak cos popsujesz to nie ma czasu na naprawe bledow.

I taki lekki offtop: jakie rosliny/zwierzeta masz pod opieka w wiwarium, o ktorym wspominalas?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół