nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Móżdżyłam dziś chwilę nad moją rolśliną wkładając jej mokrą szmatę i wyszło mi:
a) przelanie stąd te przebarwienia
b) ziemia nie jest dostatecznie napowietrzona patrz punkt a).
Już myślałam, że może po***ałam ph czy co. Zrobiłam tako: określiłam ph wody, którą zwykle stosuje do zraszania szmaty i roslinki. Aby dowiedzieć się o aktualnym stanie ph ziemi, po prostu wzięłam szczyptę i wsypałam do zabarwionej wody. Próbka nie zmieniła koloru. Czy taki wynik jest wiarygodny? Wyszło ph 6,5 czyli takie jak ph wody, która stosuje. Czy to jakieś moje kombinatorstwo-amatorstwo i dyrdymały?
Kiedy przygotowywałam doniczke pod roślinkę ziemia była układana bardzo lekko mając na uwadze właśnie to aby jej nie ubić.
Mam nadzieję, że będzie się normalnie rozwijać.
Sorry za moje przemyślenia i amatorstwo, ale staram się znaleźć odpowiedz. Żarówki dodatkowe zamówione, w szale zakupów nabyłam też uvałkę, ale nie wiem czy przy tej uprawie jej użyje.

Pytanko. Kiedy zacząć stosować calmag? Lepiej oprysk czy do ziemi?

Pozdro. :lisc:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ph na tym etapie ma nikle znaczenie. Szmaty, chusteczki, inne wynalazki wywal, bo to nic nie daje i jest zbedne. Ja bym ci radzil wziac spryskiwacz w reke i robic opryski 1-2x dziennie - zwilzasz w ten sposob rosline i wierzchnia czesc ziemi, trudniej przelac, wilgotnosc nieco wieksza - same plusy.
Co do calmaga i innych nawozow - pierwsze 2-3 tygodnie powinna wystarczyc sama woda, jakies nawozy w medium byc powinny - wlasnie, jakie masz podloze bo nie doczytalem?
Reasumujac: olej mokre szmaty, uzywaj spryskiwacza zamiast lac z butli, nie badz nadgorliwa i czekaj z nawozami ;)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Wiem, do następnej uprawy mam już light mixa.
Do dziewczyny zaglądam 2x dziennie, rano i wieczorem zraszam doniczke i trochę boxa, omiatam go mgiełką wewnatrz. A jeśli chodzi o szmatę to wieszam ją przy wlocie pasywnym, mam wrażenie że wtedy wilgotniejszy klimat jest w boxie, no i na pewno chłodzi.
Podniosłam leda jakieś 10 cm, a roślina nie rośnie na wysokość, jest raczej niskopodwoziowa. Czy podnosić leda wyżej dopóki roślina nie zacznie się wyciągać? Czy zostawić jak jest?

Fotki z dziś (5 dzień weg) przed zrszaniem:




Zauważyłam, że żółte przebarwienia chyba zaczęły ustępować, co znowu wskazywałoby czy sugerowało przelanie.
Pozdrawiam i serio bardzo dziękuję za porady. :lisc:
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zostaw jak jest, poczekaj ze 3 dni, jak nic nie bedzie sie dzialo to zostaw jak jest ;)
Ziemia raczej ok, kojarze, ze kilka osob uzywa.
Keramzyt oplukany/wyparzony? Bo tutaj tez moga byc problemy. Jak nie to go zdejmij razem z wierzchnia warstwa ziemi i podsyp swieza
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Keramzyt płukałam mocno, bo widziałam, że zmienia ph wody, jednak nie wyparzałam. Wymienić?
Resztę zostawiam i zobaczymy co będzie za kilka dni. :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym wymienil, a nawet wywalil i nieuzywal :)
 

WładekZadyma

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
89
Buchów
7
Też jestem świeży w tym temacie, moja ma 15 dni dzisiaj ak47 auto, tylko że ja nie trzymam w boksie. Chciałem ją trzymać cały czas na balkonie, ale jak na złość pogoda do dupy i byłem zmuszony dać ją pod żarówki. Mam nadzieję że od niedzieli będzie można już na słoneczko dać. Możesz zajrzeć do mojej fr jak chcesz :D
Ok, będę zaglądać i życzę Ci udanej pierwszej uprawy. Z fartem
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc:8 dzień weg:lisc:

Parametry się nie zmieniły temp ok 25-26C, wilgotność 50-70%.
Roslinka rośnie i ma się dobrze. Przebarwienia zniknęły. Poszłam za radami Honzy i używam tylko spryskiwacza do utrzymywania wilgotności i nawadniania roslinki, i jest super. Pryskam 2-3x dziennie w razie potrzeby, zależy jaka temp panuje na zewnątrz.



Podwiesiłam lampę jeszcze wyżej, ok 40 cm nad rośline, a ona nadal nie wyciągnęła się na wysokość. Niemniej cieszy mnie niski wzrost, ale także martwi. Podwiesić jeszcze wyżej?




Możesz zajrzeć do mojej fr jak chcesz :D
Ok, będę zaglądać i życzę Ci udanej pierwszej uprawy. Z fartem
Byłam u Ciebie drogi kolego już wczesniej, nawet komentarz zostawiłam. :)
Powodzenia Tobie także, bez przypału i z fartem :)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Roslinka buduje korzenie bez stresu daj jej chwile , bedzie rosla do gory, troche cierpliwosci, i spryskiwanie to najlepsza metoda zeby nie przelac rosliny pozdrowki
 

WładekZadyma

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
89
Buchów
7
Właśnie zobaczyłem...sorry ostatnio za***any jestem za bardzo :D będę śledzić twoje poczynania i tłustych topów życzę :D
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc:12 dzień weg:lisc:



Robię upka bo po 1 - jestem dumna z rozwoju roslinki i swoich poczynań. Po 2 - kolor nasady liści się zmienił i chciałam zapytać czy zacząć już suplementację biobizzem czy coś.
Lampa wisi ok 50 cm nad roślinką, bo ani jej w głowie się wyciągać. Lampa wisi tak od 2 dni i nie widać aby miała się zebrać na wysokość. Mi to nie przeszkadza, ale liście dotykają ziemi. Ten led musi ostro dawać skoro ona rośnie minimalnie do góry?

Parametry temp 25-27C, wilg 50-70%. Światło 18/6.

Łodyga jest fajnie gruba.


A tutaj liście, takie jakby fioletowo czerwone, niestety zdjęcie z flashem :( ale na pewno widzieliście rośliny w tym wieku i jesteście w stanie ocenic czy podstawa liścia ma być fioletowo czerwona czy nie. Ten kolor wchodzi także na część sieci naczyniowej liścia u podstawy, czyli zaczyna się od ogonka i wchodzi na sieć naczyniowa.
Liście są trochę klapnięte, bo u niej jest noc, jak jest dzień to idą do góry.







Podlewam nadal spryskujac rośline, doniczka czuć że jest ciężka, a ziemia nie jest przesuszona.
Wczoraj musiałam na parę godzin wyłączyć mieszaka i wyciąg i jak otworzyłam namiot to nawet czuć było trochę roślinkę. :)

Kiedy zacząć lst? Ona jest niska, ale wiadomo chodzi o dostęp do światła dla nowych szczytów które już się robią coraz większe :)
Pozdro i z fartem! :alien:

Mam dobry humor, ponieważ wczoraj osiągnęłam coś bardzo ważnego dla mnie. Życzę wam wspaniałego dnia i dobrej energii. :weed-4:

Duchu, dzięki za rady :uff:

Ciekawie się zapowiada, będę zaglądał :) powodzonka :)
Dzięki :)

Właśnie zobaczyłem...sorry ostatnio za***any jestem za bardzo :D będę śledzić twoje poczynania i tłustych topów życzę :D
Dzięki i do zobaczenia w fotorelacjach :)
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Na fiolet , czerwień łodyg należy podawać fosfor i potas.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dzięki, podałam zatem nawóz biobizz grow NPK 4-3-6. :) Podlałam ją 0,03ml nawozu /30ml wody, żeby nie przelać. Na razie nadal spryskuje tylko roślinkę, myślę że kolejna dawkę nawozu dam za tydzień? Z resztą będę obserwować.
Odchyliłam liście żeby nie lać po roślince nawozem a później powąchałam palce. Piękny cytrusowy zapaszek. Ah. Jaram się jak norweskie kościoły :moon::dance:
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Podlałam ją 0,03ml nawozu /30ml wody, żeby nie przelać.


kup następnym razem ziemię Biobizz albo Canna a wtedy odpadnie Ci to mityczne PRZELANIE, a jak Ci się wydaje że mix z torfem to dobre podłoże dla konopi to Cię rozczaruję, brakuje ewidentnie perlitu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół