nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Mighty vape

Zdecydowanie tak. Mighty vape zadowoli osoby, które lubią się porządnie upalić. Chmura jest zadowalająca, choć pewnie muszę popracować nad technika zaciągania-wypracować odpowiednie tempo i dobrać optymalna dla siebie temperature. Troche gryzła w gardło, ale efekt w porównaniu do Fenix mini jest nieporównywalny. Przy Fenixie nie poczułam żadnego lub bardzo mały efekt mj. Ciekawa jestem efektu mighty + bongo.
Jako fanka jointów bałam się że mighty nie spełni oczekiwań, bałam się zbyt małego efektu. Dla mnie spełnił choć nie ma takiego tąpnięcia jak przy spalniu + tyton. Co mnie bardzo miło zaskoczyło to efekt sercowy - wzrost ciśnienia i szybsza akcja serca - jest dużo mniejszy niż przy paleniu. High po mighty utrzymuje się długo i jest inny niż z tytoniem, nie ma efektu zamulenia. Choć będę testować przy temp 200+ i zobaczymy wtedy. Dla osób uzależnionych od nikotyny raczej nie będzie to dobry wybór. Zdecydowanie polecam vapka, ale ktoś kto wali wiadra raczej nie będzie zadowolony.
Ja się wczoraj miło porobiłam :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja akurat uzywam Crafty+, ale pod wzgledem jakosci pary nie odstaje od wiekszego mightego - podobno, bo nie testowalem cegly.
Z tego co zauwazylem najlepsze efekty daje pelna, mocno ubita komora, ziolo najlepiej zmielic bardzo drobno. Miesci duzo suszu i mimo, ze pale od dawna (codziennie) to czesto mam problem z wypaleniem calosci. Mi najbardziej podchodzi rozpoczecie od 180-185st C, po kilku buchach podwyzszam temperature o 15 stopni, jak para nie jest juz taka gesta. 2-3 buszki i jade na maksa - i tu dopiero czuc jakim potworem jest to urzadzenie. Para gesta, mocna, intensywna, ale gorszs w smaku. Grunt to dlugi, jednomierny wdech. Tak jak ty bylem fanem jointow, ale Crafty skutecznie mnie z nich wyleczyl. Vapcap nie dal rady przez upierdliwe grzanie - w teren skrecalem zamiast waporyzowac, chociaz jakosc pary i wielkosc buchow sa na podobnym poziomie.

Na jakiej temperaturze testowalas? Sprobuj zwiekszac grzanie w trakcie waporyzacji i ostatnie wdechy zrob na najwyzszej temperaturze. Kazdy odczuwa inaczej, ale moim zdaniem pelna, ubita komora zwali z nog milosnika wiader, tym bardziej po podlaczeniu do bongo :)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Testowałam na 180-195 st. Czytałam właśnie, że żeby efekt był dobry można włożyć do kapsułki sitko/wkład do koncentratow, aby zwiększyć ubicie. Mam też zioło z ulicy więc jakosc jest jaka jest.
Sprobuje z sitkiem/wkładem i wyższa temp. Te sitko i tak mi się przyda bo drobno zmielony susz przedostaje się przez dziurki kapsułki i wypie****a na komórę grzewcza/chłodząca.
Jak poznać, że susz już end?

Edit: Dodam, że vapowalam w dwie osoby, ta druga nie pali fajek tylko też jointy i vapowanie nie podeszlo. Bo nie było efektu ***niecia. Dla mnie na bardzo duży plus brak efektu sercowego, to chyba póki co najbardziej mnie przekonuje.
Zobaczymy jak będzie. Ale pamiętam jak się przestawiałam z fajek na iqosy, też byłam sceptyczna. Teraz nawet nie pomyśle o fajkach.

Edit2: co mnie urzeka, to długa faza bez zamulenia. Przy jaraniu jointow, trzeba fazę odświeżać. Przy vapowaniu takiej potrzeby nie czułam.
 
Ostatnia edycja:

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
W migty koniec oznacza gdy parka przestaje już być aromatyczna a i jest jej znacznie mniej, susz staje się jednolicie brązowy, kończąc na +200 stopniach masz niemal pewność że susz się wypali do końca. W tej klasy wapach ludzie zazwyczaj piszą że nie ma potrzeby mieszania, pomimo to ( nawyk z capa i foga) zawsze warto wymieszać i czuć różnicę nawet w migty/ghost . Możesz też spróbowac na 2 dzień podbić zwapowane zioło i sprawdzić czy coś poczujesz jeżeli nie to znaczy że twoje ustawienia sesji (temp,czas itp) jest w porządku i nie marnujesz suszu. :queen: .
Ale fakt Honza ma rację dobra komora migty nawet dla heavysmokera jest wyzwaniem, szczególnie jak się rzuca od razu na 200 stopni to gęstość,soczystość parki jest nie do przełknięcia :chili: .
Hmm osoby palące fajki nałogowo, tu może być problem bo spotkałem się z osobami którzy po plenty gdzie idzie nawet 1g suszu można podbić mieli mieszane uczucia i sięgali po skręta. Ach jak dobrze nie być od niczego uzależniony. :no-smoking:
Całkowicie inne odczucia po paleniu a po waporyzacji, również się zgodzę w pełni. Największe WoW robi to przy pierwszym spotkaniu z wapkiem później ten efekt zanika z racji że jeżeli się rezygnuje z skrętów to porównanie się zaciera.
Po bliższym zapoznaniu :zab: się z waporyzacją, gdy już coś cię podkusi do zapalenia jointa smak dymu jest tak odrzucający ( przynajmniej dla mnie), że powrót do tradycyjnej metody zdaje się nierealny, ponad to szereg innych korzyści które można przypisywać waporyzacji stawia go na niekwestionowanym miejscu lidera. :dancee:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
A to z kapsulki jarasz - mozesz ladowac bezposrednio do komory, na drobne sitko. Dobrze zuzyte ziolo jest ciemnobrazowe, poznasz po braku chmury na najwyzszej temperaturze. Radzilbym nie wyrzucac odpadkow, mozna je jeszcze przerobic, bo zawsze costam zostanie. Poszukaj przepisow z abv, mozna zrobic maslo czy nalewke. Smaczne nie bedzie, ale klepnac powinno.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Szybkie pytanko. Dokładać oświetlenie? W weekend większy up z opisem.
Pozdrowki dobrej energii na weekend!

Dzięki chłopaki [MENTION=85529]Honza[/MENTION] [MENTION=95329]Mr. Weed420[/MENTION], co do rad odnośnie mightiego, uczę się go i jest coraz fajniej. Zbieram resztki na przysmaki.
Jesteście super. :running-around-smil:flower::zab:





 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dokladac oswietlenie
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc: 51 dzień :lisc:

Wszystko wporzo, roślinka rośnie jest zdrowa. Nie widzę niedoboróww i przenawożenia. W pt dostała 1200 ml wody + topmax 1,5ml.
Dzis dostała ~1200ml wody +topmax 2ml +biobloom 1ml.
Kilka dni temu usunęłam trochę najstarszych suchych liści z samego dołu. Moja roślina jest dość niska (ok 25-30cm) i gęsta, dlatego też wolałam to pousuwać niż dopadnie to plesn.
Dziś usunelam kilka liści z głębi dla większego przepływu powietrza i kilka (mysle że ze 3) najmłodszych nowych odrostów, które z powodu braku światła były żółte. Wolę żeby roślina inwestowała w to co ma szansę.
No i tyle, fotki łapcie. Roślinka jest klapnieta, bo dopiero co ją podlałam i dopiero co wstała.

Aha, jestem zachwycona mightym. Już wszystko umiem :).
Dzięki za buszki i rady.






Ziemia siadła, nie widać jaka roślina jest wysoka.







Z moich obliczeń wynika że będzie 11-12 szczytow.
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
Bardzo ładnie ci to idzie. Na dniach też zamawiam mighty i przejściówkę na bonio.
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Z nawozami delikatnie bo zaczynają się robić "szpony" od nadwyżek pierwiastków.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc: dzień 57:lisc:

Wszystko spoko. W środę podlewane czysta woda 2l. Nie było mnie chwilę, roślina trochę się przesuszyła, ale dostała już jakieś 1800ml z top max, biobloom i cal mag z biobizz do medium.
Nie mogę ustabilizować pH, leje ciągle 6 lub 6,5, a wylatuje mi 7-8 lub więcej.
Zaczynają się lekkie niedobory P nie przejmuje się tym na razie, ale część liści ma rozowe łodygi, reszta rośliny zielona.
Zdjęcia są sprzed podlania, bo po podlaniu są smutne i oklapnięte. Nie są wtedy fotogeniczne.
No to fotki.
















Dobrej energii dla wszystkich.

Dziękuję za buszki i wsparcie.
 

emka420

Member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
22
Buchów
0
Zaczynają się lekkie niedobory P nie przejmuje się tym na razie, ale część liści ma rozowe łodygi, reszta rośliny zielona.

A nie jest to moze opalenizna? Tzn. te rozowe lodygi lisci sa w miejscach do których światło dociera, a te zielone są ukryte?

Zdjęcia są sprzed podlania, bo po podlaniu są smutne i oklapnięte. Nie są wtedy fotogeniczne.

Wiesz może czemu?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
A nie jest to moze opalenizna? Tzn. te rozowe lodygi lisci sa w miejscach do których światło dociera, a te zielone są ukryte?
Nie wygląda na opaleniznę. Mode liście zaczynają przejawiać niedobory w postaci chmurkowatych/nieregularnych przejaśnień, no i są blade.
Stare liście są ok, ale pokazują głód Ca w postaci jasnych plam jakby wypalonych. Przy następnym upie pokaże braki Ca i młode słabo wybarwione liście.

Wiesz może czemu?
Myślę że to jakaś strategia roślin. Podczas deszczu, w naturalnym środowisku, często widać, że kiedy pada roślinom opadają liście, a później się podnoszą. Może ma to związek z pobieraniem wody lub/i składanie liści ma na celu odprowadzenie wody z liścia. Może ma to związek z ochroną aparatów szparkowych (które występują głównie na spodniej stronie liści), aby nie dostawała się tam woda.
Ale nie wiem, to tylko dumanie.
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Box to nienaturalne środowisko ;)
Dobrze, że użyłaś Calmagu. Świecisz ledem, wiec rośliny potrzebują tych pierwiastków :D Lecz ja bym zastosował dawkowanie dolistne, zrobił oprysk calmagiem.
Jeśli za wysokie pH Tobie wypływa z doniczki, to póki co lej samą wodę z zaniżonym pH (tak z dwa podlania, pH np. 5,5) hehe Potem podlej tylko wodę z nawozem na flo (potas, fosfor, dawka <=1) i booster ewentualnie, oczywiście z wodą o pH ~6,0.
I powinno być dobrze
:paleniee:
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Box to nienaturalne środowisko ;)
Wat? Roślina jest naturalna i ma mechanizmy ochronne, które nie uległy ewolucji i zmianom tylko dlatego, że wylądowała w boxie.
Dobrze, że użyłaś Calmagu. Świecisz ledem, wiec rośliny potrzebują tych pierwiastków :D Lecz ja bym zastosował dawkowanie dolistne, zrobił oprysk calmagiem.
Po zdjęciach widać, że mam nadwyżki azotu, a cal mag xtra sensi ma go sporo, dlatego rezygnuje z oprysku póki co... Biobizz cal mag dodany do medium, może wolniej zadziała, ale nie będę musiała martwić się o N.
Natomiast nie wiem czy cal mag biobizz można robić oprysk?
Jeśli za wysokie pH Tobie wypływa z doniczki, to póki co lej samą wodę z zaniżonym pH (tak z dwa podlania, pH np. 5,5) hehe Potem podlej tylko wodę z nawozem na flo (potas, fosfor, dawka <=1) i booster ewentualnie, oczywiście z wodą o pH ~6,0.
I powinno być dobrze
:paleniee:
No, tak robie, wystarczy spojrzeć na poprzednie posty.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół