nasiona marihuany

[LED][54W]0,12m2] 1xauto big AK pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Hej, zaczynam pierwsza uprawę. Padło na auto big AK, ponieważ dostałam dwie pestki gratis od ganjafarmer. Postanowiłam więc wrzucić jedną pestkę jako pierwszą na przełamanie lodów i zdobycia doświadczenia. Następnie będę walczyć z af caramel cream i af 60 grapefruit także od GF.

Mój sprzęt (nie ukrywam, że kupiłam gotowca):
-Herbgarden 35x35x90cm (światła nie przepuszcza wcale, nawet jak rozsunę trochę zamki, zobaczymy jak później z zapachem)
-Żarówka LED GROW 54W E27 | 7 kolorów uniwersalna
-Programator Lexton elektroniczny
-Wentylator kanałowy Vents Quietline DUO 100 mm / 75-100 m3/h (nie spodziewałam się, że będzie tak ciągnął!)
-Filtr węglowy Croco Filters 160-240m3/h fi 100mm
-Stacja pogody wilgotnościomierz, termometr
-Doniczka 10L
-Hesi zestaw nawozów, biohumus (lecą już też nawozy z biobizz i calmag oraz podłoże na później dla caramelki)
-Wentylator Cornwall Electronics 15W
Mam też zestaw do mierzenia ph itd.
Planuję trening lst.

Parametry panujące wewnątrz:
-lampa wyłączona jak roślinka wyjdzie z ziemi to włączę
-temp ON wiatrak + wentylacja 23,7C
-wilgotność ON wiatrak + wentylacja - 54%, OFF wiatrak + wentylacja 84%, wrzucę mokry materiał i będę obserwować sytuację.
Ziemia do kwiatów ph 6,5, podlewana będzie wodą przelaną przez filtr, który używamy wszyscy ph 6,3.
Kiełek moczony 12h woda + odrobina wody utlenionej, 24h ręcznik papierowy + woda.

Pytania:
Jak nisko wisieć ma ledówka od roślinki? Czy moc żarówki jest odpowiednia, czy coś dokupić?
Czy można zrobić dla siewki mini szklarnie z butelki plastikowej w celu utrzymania optymalnych warunków i mikroklimatu? Myślałam, żeby nakryć ją butelką, która będzie miała zrobioną wentylację bok + góra. Czy głupi pomysł i lepsza namoczona skarpeta?
Jaka temp będzie najlepsza? W poradnikach czytałam ze optimum to 20-25C, natomiast widziałam, że growerzy oscylują w granicach 27 dzień/24noc. Choć pewnie w boxie podniesie się temp jak krzak urośnie (tzn. tak myślę).
Jak to wszystko zmontowałam to jestem przerażona mała ilością miejsca wewnątrz.:jprd:

To tyle ode mnie na dziś, zdjęcie kiełka, który wylądował dziś w ziemi i mojego boxika. :)
Pzdr.
:lisc:

12.jpg


13.jpg


sufit
14.jpg
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Filtr podłącz jak roślina zacznie pachnieć, went ustaw na 75 m3/h ja mam taki sam i daje rade na luzie, wiatraka na klipsa daj niżej żeby chłodził tą żarówkę, na wega ona powinna wystarczyć jak będzie mało zawsze możesz dokupic ze dwie-trzy żarowki 10w na e27 3000 lub 3500k wysokość tak jak jest powinno być ok 15-20 cm od rośliny jak będzie za wysoko/nisko to se obczaisz czy sie wyciąga :)

[MENTION=89166]GruMlody[/MENTION] chyba na początku na takiej żarówce leciał z tego co pamietam
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
First up!

:lisc: 1weg :lisc:

Dzis roślinka wyszła z ziemi.

normal_IMG_20200510_084840.jpg


Dziękuję za rady, wszystko zrobione. Filtr ściągnięty, a wiatrak powieszony niżej. Niestety, nie panowałam nad wilgotnością kiedy wiatrak wiał bezpośrednio na lampę, momentalnie spadała do 30% lub mniej. Więc wiatrak chodzi, ale nie wieje bezpośrednio na lampę, musiałam iść na kompromis.
Dodałam keramzyt w celu podniesienia wilgotności oraz przy pasywnym wlocie powiesiłam mokry materiał, tzw. morką szmatę ;)

normal_IMG_20200510_094535.jpg


Obecnie wilgotność jest na poziomie ok. 70%
Temp po zroszeni uspda do 21C, a później wzrasta do ok 24-25C w zależności od wilgotności.
Ta ledówka, którą mam bardzo słabo się nagrzewa. Gdybym miała inną żarowkę utrzymanie temp poniżej 30C byłoby bardzo trudne w tak małym boxie. Przynaniej z tego co widzę u siebie. Obecnie żarówka jest 15cm od roślinki.

normal_IMG_20200510_101022.jpg


Do następnego! ZEF2DEF
 
Ostatnia edycja:

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ile cm nad rośliną wisi ta żarówa?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Tak jak pisałam, 15 cm. W miarę wzrostu będę podciągać żarówkę. Nad roślina sprawdzałam jest 24-26C, w zależności od wilgotności.
 

WładekZadyma

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
89
Buchów
7
Powodzenia życzę, będę zaglądać i spokojnie czekać na upa. Z fartem ✌?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
:lisc:3 dzień weg:lisc:

Miałam w planach upa po 7 dniach, ale stwierdziłam, że wrzucę malucha aby sprawdzić czy wszystko w porządku.
Ledowka 15 cm od rośliny, temp 25C, wilg 50-70%.








Czy roślina na wysokość jest ok? Czy ma się bardziej wyciągnąć? I czy kolor liści jest ok, bo jakieś takie przebarwienia mają?
Pozdro! :tiphat: ?
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
To zolkniecie to ablo cos nie tak z ziemia/lekko przelana(wyglada na najtansza ziemie z biedry 5 zl 15 L XD)... albo od leda... daj go wyzej na probe z 5-10cm i obserwuj czy sie nie wyciaga zbytnio.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
To zolkniecie to ablo cos nie tak z ziemia/lekko przelana(wyglada na najtansza ziemie z biedry 5 zl 15 L XD)... albo od leda... daj go wyzej na probe z 5-10cm i obserwuj czy sie nie wyciaga zbytnio.
Ziemia nie jest najtansza, skoro na boxa z osprzętem przeznaczylam dość spora kwotę, to na ziemi też nie oszczędzałam ;) :eek:mn: byla kupiona w ogrodniczym mieszanka ziemi i torfu ph 6,5 - 7.
Podniosę leda i będę obserwować. Mam nadzieję, że będzie ok z roślinka.
Dzieki za wskazówkę. :flower:
Pozdro. :)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Troche wtopa z tym ledem - on ma tak na prawde 18w reapnego poboru pradu, nie? Obawiam sie, ze to za malo... ale nie nadrabiqlbym tego odlegloscia od szczytow, led musi wisiec wysoko - lepiej obnizyc niz stresowac rosline ;)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Troche wtopa z tym ledem - on ma tak na prawde 18w reapnego poboru pradu, nie?
Tak, to ten.

Obawiam sie, ze to za malo... ale nie nadrabiqlbym tego odlegloscia od szczytow, led musi wisiec wysoko - lepiej obnizyc niz stresowac rosline ;)
Co w tej sytuacji zrobić? Ma wisieć ok 20cm od rośliny czy dać go wyzej? Co ewentualnie dokupić z oświetlenia?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie wiem jak z jakoscia tych zarowek, ale z tego co widze sa dosc drogie - ja bym poszedl budzetowo w cfl i dolozyl ze dwie swietlowki, np 32w tornado, a to co masz powinno byc ok na wegetacje. Jak wysoko? Nie wiem, ze 30cm moze - po roslinie zobaczysz czy sie wyciaga. Mozesz poszukac w fotorelacjach i zobaczyc czym swieca inni na tym metrazu, z dobrym wynikiem
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dzięki wielkie za podpowiedź. Żarówki kupię jak mówisz i dodam je na flo. A z wysokością leda będę kombinować. :flower:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół