nasiona marihuany

[2x 120W LED][0.3m2][OG Kush feminizowany]

Wyszukiwarka Forumowa:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
No powiem Ci, że pomagałem w uszczelnianiu szafy z Ikei i naprawdę syzyfowa robota w moim przypadku to była. Ale jasne może da się wykombinować tak żeby nie przepuszczała zapachu, daj znać jak ją uszczelniłeś!
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Uszczelka profile P



Troszkę wyobraźni i nie ma mowy o przedostającym się świetle a co dopiero zapachu.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
(nie)Szczelność szafy nie wpłynie na wydostawanie się zapachu o ile wentylacja działa poprawnie i jest lekkie podciśnienie. Wtedy każda szczelina działa jak wlot pasywny.
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Tylko, że mi nie chodziło o sam mebel tylko szafe jako namiocik. Szafe w której namiot z IKEI stoi da się uszczelnić, to jasne.
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Czytam o tych Waszych problemach :) i tak sobie marzę żeby było normalnie, jak na tej fotce, bez obaw , ukrywania.
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Tylko, że mi nie chodziło o sam mebel tylko szafe jako namiocik. Szafe w której namiot z IKEI stoi da się uszczelnić, to jasne.

O tym mowie mordo. Normalnie otwieram szafe i dziewczyny sobie rosno. Żaden namiot w szafie. Poprostu szafa zamiast materiałowego growboxa.
 

Wierzbek

Member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
10
Buchów
0
Odp. 1.
"Po wykiełkowaniu nasion rośliny wychodzą z gleby jako sadzonki. Te młode roślinki posiadają krótką łodygę i dwa zaokrąglone liścienie, które w odpowiednim momencie uformują pierwsze „prawdziwe” liście. W ciągu kolejnych 2–3 tygodni sadzonki zaczną dojrzewać i wytworzą większą liczbę liści — liści wiatrakowych, struktur potrzebnych do przeprowadzania procesu fotosyntezy. To będzie oznaczało początek fazy wegetatywnej."

ŹRÓDŁO :https://www.royalqueenseeds.pl/content/43-faza-wzrostu-lub-wegetacji

Troche mnie to zaintrygowało, zawsze myślałem, że wega można liczyć jak wyjdzie z ziemi, +/-1dzien zanim powstaną pierwsze liście, a tu znalazłem że to 2-3 tygodnie, żeby to wegiem nazwać.

Czy to jest jakaś bzdura? :oczy: czy poprostu na forum większość osób to upraszcza licząc wega od wyjścia.

Powodzenia z fotorelacją! będę zaglądał :)

To nie jest bzdura, wzialem to z amerykanskiej stronki www.leafy.com

Etapy:

Kielkowanie nasion (5-10 dni)
Sadzonka (2-3 tygodnie)
Etap Wegetatywny (3-16 tygodni) - "etap ten rozpoznajemy kiedy roslinka zaczyna rozwijac pelny zestaw lisci na nowych lisciach wiatrakowych (...)." Na tym etapie zaczynamy trymowac i trenowac. W sumie patrzac na foty ktore wstawilem tego dnia to moje sadzonki jeszcze nie byly na wegu wiec sie pospieszylem dobry tydzien.
Etap Rozkwitu (Flo) (8 - 11 tygodni) - jeszcze nie dotarlem

zrodelko: https://www.leafly.com/news/growing/marijuana-plant-growth-stages

---------- Post Zaktualizowany 08:28 ---------- Data pierwszego postu 08:24 ----------

Odp. 2.

Uszczelka profile P



Troszkę wyobraźni i nie ma mowy o przedostającym się świetle a co dopiero zapachu.

Hehe ale J0Di'emu chodzilo o te materialowa szafke w srodku szafki z Ikei mordeczko :D Myslalem czy by nie ogarnac zwyklej szafki typu Ikea ze skleiki i jej nie uszczelnic ale taniej mi wyszlo namiot kupic.

---------- Post Zaktualizowany 08:30 ---------- Data pierwszego postu 08:28 ----------

Odp. 3.

No szafa z ikei przepuszcza mase zapachu, nie ma opcji żebyś go zabił na flo szczególnie przy tej odmianie. Rzuć trochę grosza na namiot, puścisz ziomkowi pione to Ci się zwróci.

No zapewne macie racje, kupilem normalny namiot i filtr weglowy z wentylacja, foty ponizej. Dzieki za info, doceniam!

---------- Post Zaktualizowany 08:32 ---------- Data pierwszego postu 08:30 ----------

Odp. 3.

jak tu sie buchy daje? Rozmarzylem sie przez Ciebie :oczy:

---------- Post Zaktualizowany 08:52 ---------- Data pierwszego postu 08:32 ----------

Foto relacja

Jakies 2 tygodnie temu molestowalem te roslinki i niestety jednej troche u***alem raczke, przez co uschly na niej listki (byla to jedna z najwiekszych galazek :( ). No niestety, z***alem i pewnie dlatego tez druga roslina jest o polowe mniejsza. Wczesniej wspominalem ze mialem tylko jedna lampe i ta jedna roslinka ktorej u***alem galazke musiala sie mocno wyciagac przez co rowniez jest takich rozmiarow. Poki co zadnych treningow ani nic, nie wiem jak sie do tego zabrac. Czytalem o roznych technikach i sie dowiedzialem ze dla OGK najlepszy bedzie SCROG. Poki co siatki nie mam ale zamowilem take bendery / krzywiki do treningu, dzisiaj przyjda z amazonii.

20200523_080727.jpg

20200523_080733.jpg


Wjechal nowy sprzet i tutaj podam szybkie info na jego temat:
1. Namiot firmy OUTSUNNY 60x60x140 z mylaru
2. Wentylacja (caly komplet z filtrem weglowym): Fantronix in Line Fan, Carbon Filter & Duct Kit - Hydroponic Grow Room Tent Ventilation (4" / 100 mm) - wentyl 183m3/h + filtr 200m3/h
3. wiatrak mieszajacy + te stare komputerowe wlacialy to 2 otworow wlotowych
4. CO2 + krzywiki do treningu dojda na dniach

20200523_080759.jpg

20200523_080810.jpg


Co do odzywek to na bank macie racje ze sie pospieczylem ale poki co to nic zlego sie nie stalo. Od tamtej pory pryskam je woda z resztkami tej ostatniej pozywki a czystej wody nalalem im tylko raz i to w malej ilosci bo wskaznik pokazuje ze jeszcze wode maja. Teraz planuje je troche przesuszyc (z umiarem) bo ponoc wtedy jest najbezpieczniej je trenowac.

Jakies komentarze / opinie / z***ky? Milego i do nastepnego update!

---------- Post Zaktualizowany 08:55 ---------- Data pierwszego postu 08:52 ----------

PS Na dwoch lisciach mam takie dziwne rozciecia, ktos wie co to moze byc? Jedno rozciecie mialem juz od samego poczatku na pierwszym listku, drugie zauwazylem niedawno. Jakies robale czy ch*j wi co? Rozciecia nie sa duze ale dziwnie wygladaja i troche sie martwie o moje dzieci :/

---------- Post Zaktualizowany 08:59 ---------- Data pierwszego postu 08:55 ----------

PS 2 Na wielu zagranicznych (i profesjonalnie wygladajacych) portalach muwjo rze OG Kush lubi strzaly w dupsko z CalMaga i ze mozna ladowac spokojne (prawda? robic na vegu czy na flo?). Na vego rowniez ktos wspomnial o azocie (W powietrzu za malo czy ki ch*j?). Also, kiedy w kocnu mam jej te suple od BioBizz dac, jak zaczne dostrzegac niedobory?

---------- Post Zaktualizowany 09:09 ---------- Data pierwszego postu 08:59 ----------

PS 3 Sledze B-Real na instagramie i sk***ysyn ciagle mi smaka na jaranie robi... Prowadzi fajna gre na insta - "Name the strain" / Nazwij szczep - wrzuca zdjecia roznych topkow i ludzie odpowiadaja co to za rodzaj marysi. Ktoregos dnia wrzucil topka ktory wygladal jak tecza, Rainbow Kush czy Fruit Kush - juz nie pamietam i nie chce mi sie przewijac jego story ale zapadlo mi w pamiec. Ktos o tym slyszal, ktos growowal? Przegladalem forum ale wszyscy dosc sceptycznie do tego podchodzili i nawet twierdzili ze fake / photoshop. Ponizej fotka ze sklepu z pestkam (topki jak u BReala z profilu wygladaja).

rainbow_kush.png
 

Wierzbek

Member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
10
Buchów
0
Witam!
Nie bylo mnie tu prawie 2 tygodnie i juz najwyzszy czas na up. Duzo sie dzialo w sumie... Kilka razy ulamalem jakas galazke podczas mojego profesjonalnego treningu, dwa razy przesuszylem je za mocno i niektore liscie byly az chrupiace (te blizej ziemi). Jakos tydzien temu ilosc nowych odrostow i lisci zaczela mnie lekko przerastac. Nie wiedzialem czy uciac czy nagiac i zostawic wiec polowe ucialem a polowa tych malych dalej rosnie. Pytanie co do tych brzydkich lisci na samym dole? Jedna galazka byla juz mega sucha i pozolkla ale dalem jej wiecej swiatla i wody i wyglada na to ze odzyla! :O
Trening, jak widac, mega ch***wy choc roslinki dalej zyja i rosna w oczach. Jakies rady? Ile szczytow powinienem miec na FLO?
Co do odzywiania to dwa razy w ciagu tej uprawy rozpuscilem cal mag (2ml) i bio grow (3ml) w 1.5l wody (czesc do spryskiwacza a czesc do ziemi). No i reszta to czysta woda (dolewam jak na mierniku pokazuje ze zaraz bedzie susza). jakos 10 dni temu doczytalem ze tej wody to musze znacznie wiecej lac i sie nie bac ze przeleje wiec od tego czasu leje im nawet co 2 dzien czysta wode.

Ogolnie duzo frajdy mi daje ten projekcik i mam nadzieje ze cos tam zeskrobie kwiatkow z tego. Dodatkowo sie spytam czy to juz nie czas przejsc na FLO? Planowalem jakies 45 dni ale znowu doczytalem z innej uprawy ze moze mi sie to wsio w namiocie nie zmiescic?

To by bylo na tyle, zapraszam do fotek:





Co zrobic z takimi lodygami?




















---------- Post Zaktualizowany 16:24 ---------- Data pierwszego postu 16:10 ----------

Zapomnialem dodac ze jest to 33 dzien zycia
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Widzę odgapiacza KRZYWEK, uważaj przy ściąganiu zrób to przed podlaniem, te kamyki wywal..i to jak najszybciej , sprawdź PH z podstawki bo one powoli się blokują, jeśli zadziałasz obejdzie się bez strat.


Z tym podlewaniem, to tu widzę że jakaś nowa religia się robi...katastroficzne słowo PRZELANIE, byłem swego czasu na Jamajce, i będą tam zrozumiałem jakie warunki mają tam rośliny, ogromna wilgotność wysoka temperatura, konopia lubi mieć mokro jeśli dasz jej dobrą glebę pozwalającą oddychać to możesz lać do woli, ja teraz leje na 9 litrową doniczkę 1,5-2,0 l wody DZIENNIE.
 

Wierzbek

Member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
10
Buchów
0
Widzę odgapiacza KRZYWEK, uważaj przy ściąganiu zrób to przed podlaniem, te kamyki wywal..i to jak najszybciej , sprawdź PH z podstawki bo one powoli się blokują, jeśli zadziałasz obejdzie się bez strat.
.

Blokowac to znaczy ze przesadzam z nawozami i sie dusi czy cos w ten desen? :D Te brzydkie liscie nie mialy zbyt duzo swiatla przez dluzszy czas, dopiero zaczely odzywac jak wycialem troche tych malutkich galazek i powyginalem niektore galezie.
Tutaj fotki glownych szczytow:

1.


2.


Wilgotnosc ziemi:


PH:


Powietrze:


CO2:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?album=26933&pid=1085523#top_display_media

A co do krzywikow to tak! Zgapilem, winny! :gand:

---------- Post Zaktualizowany 17:11 ---------- Data pierwszego postu 17:05 ----------

PS:
Wlasnie nie wiem jak to jest z tym podlewaniem. OG Kush rzekomo pochodzi z Afganistanu a tam klimat nieporownywalny do Jamajki!

---------- Post Zaktualizowany 17:38 ---------- Data pierwszego postu 17:11 ----------

PS2:

Kamienie wypie****one.
 

Wierzbek

Member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
10
Buchów
0
51 dzien zycia
Nasionko wykielkowalo 02.05, po 24h mialem 3cm roslinke.
Veg od 15.05 - pewnie ch***wo licze ale je**c juz
Indukcja od 06.06
Flo od 17.06

VEG 22 / IND 11 / FLO 5


Witam serdecznie!

Minely prawie trzy tygodnie i powiem ze duzo sie dzialo... Usunalem wszystkie chu**we liscie (jedna roslina stracila najgrubsza galazke) i wyszlo na to ze mam po 5 topow na rosline + jedna roslina do***ala malego topka ktory pewnie urosnie z czasem wiec jest 5+6 = 11 szczytow :)

Dostosowalem sie do zalecen kolegow powyzej no i wyglada na to ze obejdzie sie bez chujowych akcji poki co. Jakis tam fryzjer polecial wiec panienki maja gole nozki i pewnie bede dalej trymowal do 3 tygodnia flo.

Moglby mi ktos doradzic czy usunac te kwiaty ponizej glownych szczytow? Ten tak zwany popcorn?

Nie wiem co tu jeszcze dodac wiec skoncze pier***ic i tutaj fotki:














Jakies tipy co do robienia fotek bardzo mile widziane!
Dziekuje :)

---------- Post Zaktualizowany 15:45 ---------- Data pierwszego postu 15:43 ----------

Siatka-samorobka :p
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Oczka chyba ciut za duże, jak pamiętam, idealny wymiar to 5 x 5 cm.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dokładnie, ta siatka służy do podtrzymywania topów w zaawansowanym flo kiedy to kładą się pod swoim ciężarem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół