nasiona marihuany

Ecmetr, TDS-3

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
22
Buchów
59
Witam
Może ktoś mi wytłumaczyć jak te diabelskie urządzenia działa.

Kupiłem płyn "roztwór standardowy Ec" 1,413 ale nie ogarniam tych kalkulatorów i jak tu przeliczyć ppm lub uS na Ec

Zaczynam przygodę z hydroponiką DWC, trochę poczytałem ale tego nie mogę ogarnąć

Dzięki wielkie z góry

---------- Post Zaktualizowany 18:41 ---------- Data pierwszego postu 18:32 ----------

Roztwór 1,413 EC

PPM 399
us 798
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
"płyn "roztwór standardowy Ec" 1,413" ale...
to jest płyn kalibracyjny jak dobrze rozumiem, i jak tu hydromistrzu "siadasz" to się martwię.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
1. Jakie urządzenie?
2. Kalibrowane było od razu czy sam?

Raczej wszystko masz napisane:

Ec roztworu 1,413
PPm 399

To czego ty szukasz więcej jak wszystko masz na tacy? co ty chcesz obliczać? Jeżeli masz kupiony już skalibrowany gotowe urządzenie to sprawdzasz wodę swoją pożywkę i ci pokazuje jakie ma na ekranie jakie masz EC PPm i tam ten umol. To co ty chcesz kalkulować?
 
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
22
Buchów
59
Tak ten roztwór jest do kalibracji. Czujnik powinien być skalibrowany, w instrukcji nie ma wzmianki jak powinien być kalibrowany.

Dzięki wielkie za pomoc, nie powiedziałem że jestem jakimś mistrzem A wręcz przeciwnie że zaczynam się tym interesować i jest to logiczne że mam ogromne braki w wiedzy więc się pytam licząc na pomoc a nie "ironie"

Już to ogarnąłem i wnioski to że miernik jest do zrypany

Ec jest wyrażone w jednostce mS/cm więc nie jest to ta sama wartość co ppm

399 ppm TDS to EC 0.624 mS/cm A powinno być 1,413

Chyba że sie myle więc proszę o wytłumaczenie
 

venereal

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2016
Postów
14
Buchów
0
Możliwe że miernik kalibrujesz śrubokrętem. Sprawdź czy z tyłu miernika nie ma śrubki. Jeśli tak to wlewasz roztwór do kalibracji i kalibrujesz pod wskazane 1,413
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Jak jest nie jasne opisane w instrukcji bądź nie rozumiesz albo nikt precyzyjnie nie potrafi Ci wytłumaczyć to po prostu napisz do sklepu w którym kupiłeś albo do producenta. I problem załatwiony :)
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Pokaz fotkę sprzetu, z wiedzy która posiadłem na temat tych sprzętów wynika ze od nowości nie musisz go kalibrowac a ale skoro już masz ten płyn to sprawdź czy odczyt jest taki jaka jest wartość plynu, nie wiem ile płaciles za swój sprzęt ale mój kosztował 40 zł i mam EC oraz PPM, sam sobie wybieram i się przełaczam między wartościami, mam również wyświetlaną temperaturę cieczy, kalibracje mam automatyczna, wystarczy kupić odpowiedni płyn, przytrzymać przycisk i tak się kalibruje, płynu długo nie kupię bo po co, sprawdzam go wodą z kranu, ściagam wykresy z badań mojej wody wodociągowej a po za tym gdy mieszam nawozy wedle tabeli to EC się pokrywa z tym co pisze producent ale w zapasie mam też wodę demineralizowana, wróćmy do Twojego pytania, pokaz swój EC metr lub kup za 50zl taki jak ja mam z alle. Przytrzymaj każdy guzik z osobna lub szukaj z tyłu śrubki ( w co wątpie że będzie)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół