nasiona marihuany

myszy, myszowate..

Wyszukiwarka Forumowa:

Cubbi

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2013
Postów
77
Buchów
0
Co na te stwory do odstraszania? Wczoraj czytałem artykuł podobno ze w tym roku będzie prawdziwa plaga nornic i tego typu zwierzatek starty w rolnictwie iles tam procent, a ja już w tamtym roku miałem spot na którym wszystko zeżarły, choć nie jestem pewny czy to nornice ale nic innego mi nie przychodzi na myśl łodyzki były przegryzione a w większych dolne pędy odgryzione leżały obok i cała łodyga poszarpana, czy ten czarny płyn z brosa da rade?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak łodyga poszarpana to raczej sarny były.
Gryzonie Ci przegryza łodyge w jednym miejscu, miałem tak tylko raz i od razu widac było ze to myszowate zrobiło.
W casto sa preparaty na gryzonie
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
nornice robią więcej szkody niż sarny i dziki razem wzięte, miałem z nimi już przeboje. kup zatrute ziarno na szczury i myszy, syp to niedaleko rośliny, do momentu aż przestanie znikać te ziarno, ja dodatkowo obcinam szyjkę i denko z butelek i tak zostawiam to na roslinie, te paskudy mają utrudniony dostep, i powiem że sie sprawdza
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Macie jakieś sposoby na odstraszenie nornic? Te k***y wpie****iły mi dziury pod pięcioma automatami i widzę, że zabierają się do nowych dołków na innym spocie...

Czy puszki metalowe na poatyku + czosnek dadzą radę? Może coś jeszcze zastosować?

Przygniotłem dziś dziury, ale krzaczki chyba nie będą do odratowania ...
 

quidigge

Well-known member
Rejestracja
Cze 27, 2020
Postów
83
Buchów
3
Macie jakieś sposoby na odstraszenie nornic? Te k***y wpie****iły mi dziury pod pięcioma automatami i widzę, że zabierają się do nowych dołków na innym spocie...

Czy puszki metalowe na poatyku + czosnek dadzą radę? Może coś jeszcze zastosować?

Przygniotłem dziś dziury, ale krzaczki chyba nie będą do odratowania ...

1. Nowe tunele zalewać wodą/zatykać/wsadzić tam ząbki czosnku lub gałązke tui.
2. Sposoby zapachowe: czosnek, gorczyca, mięta.
3. Sposoby akustyczne: butelka wkopana w ziemię pod skosem będzie wydawać dźwięk odstraszający nornice, można ogarnąć sobie urządzenie ładowane promieniami słonecznymi które emitują niesłyszalne dla człowieka dźwięki (które też odstraszają gryzonie).
4. Preparaty: Opryski naturalnymi preparatami, np. kretomax (działa zarówno na krety jak i na nornice). Jedno opakowanie starcza na 300m2 kwadratowych więc na luzaku.

https://poradnikogrodniczy.pl/jak-pozbyc-sie-nornic-z-ogrodu.php

Starałem się wybrać najważniejsze info. Z fartem
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dzięki, muszę hypcikiem złożyć zamówienie na ten kretomax, bo nie będzie czego zbierać... te podkopane chyba się już nie zbiorą. Co za rok :/
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
U mnie też zaczynają dawać się we znaki te małe mendy. Drążą tunele i podgryzają rośliny. Muszę jak najszybciej zabezpieczyć rośliny, bo pół roku pracy pójdzie się...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół