nasiona marihuany

[AF][Mars SP250 led][0,4m2] " Trzy małe świnki "

Wyszukiwarka Forumowa:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Witam wszystkich



Za sprawą światowego przestoju postanowiłem zakupić lampę i wrócić do własnej produkcji - chociaż jeden dobry aspekt tego całego syfu.

Jak w tytule "Trzy małe świnki" - pestki, które leżały w szufladzie dobre 5 lat,, pozostałości zamówień, gratisy itd. szkoda mi auto Afghanów które nie wykiełkowały:/


Pierwsza świnka - jest z rodowodem, Amnesia Haze fem od Royal Q S.
Druga świnka - to już niestety no name, miałem dwa nasionka w osobnym pojemniku, wydaje mi się, że to jakiś gratisowy automat
Trzecia świnka - poszła do kiełkowania dużo później, jak z pierwszych 10 wyszły 2. Ta to juz totalna loteria, była luzem z kilkoma innymi. Ale, że miejsce mam, a ilość świnek w bajce musi się zgadzać, to teraz goni resztę.

Taka uprawa na start, żeby sobie wszystko przypomnieć:) nowe pestki zamawiam, ale droga jaką będą musiały pokonać jest długa i czasochłonna:/

Box: 123cm x 40cm x 125cm wysokości - [0,4m2] - samoróbka z płyt łazienkowych + Mylar
Światło: Mars hydro SP250 Led -stosunkowo wysoko
Fotoperiod: 20/4
Wlot: 2 wentylatory komputerowe
Wylot: wentylator komputerowy, ale póki co nie używam, temp ok ( może będzie jakiś filtr i inny wentylator w przyszłości)
Mieszak: wentylator komputerowy
Wilgotność i temp.: 40-70%, 25-30C , nocą mniej 16-22c
Medium: Biobizz light mix
Nawozy: BIOBIZZ TryPack Starters (Root-Juice, Bio-Heaven, Top-Max, Grow i Bloom oraz calMag na opryski
Doniczki: 2x 18l jedna 11l ( w przyszłości będą tylko 11/12l )
Ttrening: LST

box


6dzień


10 dzień


13 dzień

13 dzień Amnesia po LST


13 dzień NoName poLST


17 dzień, 4 dni po LST





teraz dam im trochę spokoju niech podrosną:)

zapraszam do komentowania!:)
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Obserwuje! Zobaczmy jak ten led się sprawdzi u ciebie. Ja posiadam SP150, tą 250 masz z pokrętłem do przyciemnienia światła?
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Tak, sp250 ma ukryte pod gumowymi zaślepkami na zasilaczu od spodu. Ale nie kręciłem tym
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Spoko opcja, ja kupując tą 150 miałem pewność ze tez będzie a tu dupa bo chciałem skorzystać/wypróbować. Spojrzałem cała lampe i nikaj ni ma. Cóż póki cię nie korci to nie kręć :D powodzonka
 

Invichii

New member
Rejestracja
Kwi 21, 2020
Postów
2
Buchów
0
Czekam na salcesonik z tych świnek, wyglądają zachęcająco, powodzenia, poobserwuje z chęcią ?
 

WładekZadyma

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
89
Buchów
7
Elegancko wszystko wygląda, powodzenia życzę i udanego swiniobicia ✌?
Będę zaglądać ?
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
Miło się oglądało, też czekam na kiełbaskę :)
Chętnie poobserwuje :D
Powodzonka
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
UP 25 dzień (10 maja)

Rośliny jakoś sobie rosną:) od paru dni miałem wrażenie, że coś się zaczyna dziać na szczytach z nowymi liśćmi. Nie postępowało gwałtownie wiec ciężko było na początku stwierdzić. nowe liście dużo jaśniejsze ( chociaz zdjecia nie do końca to oddają) , momentami żółtawe, nie naturalnie wąskie, lekko poskręcane i małe przyrosty między piętrami. Przeprowadziłem mały research i jest to chyba niedobór cynku. biobizz + woda której nie weryfikowałem prawdopodobnie doniosły pH i zblokowały cynk.
Kupiłem wczoraj pH metr, musiałem odczekać 24h żeby poleżał w roztworze przed pierwsza kalibracją - tak przynajmniej w instrukcji stało. Dziś skalibrowałem go i tak jak przypuszczałem pH wody powyżej 8.0:D na szczęście wyprzędzając to wszystko, w sklepie razem z miernikiem kupiłem Plagron lemon kick:D. Podlałem dziś 2 litrami wody z pH kolo 5.6-5.9, z doniczki wypłynęło 6.7hp. teraz każdorazowo będę już sprawdzał pH pożywki przed podlaniem, wiec powinno się ustabilizować, mam przynajmniej taką nadzieję:)



Amnesia 25 dzień


Amnesia 25 dzień


no name 25 dzień


no name 25 dzień


spóźnialski



a tak wygląda stado w zagrodzie - trochę podwiazalem odrosty, bo przed Amnesia jeszcze co najmniej 60 dni




niedobory/problemy z pH


mam pytanko jak długo te płyny do kalibracji po otwarciu mogą być używane ponownie ?tracą z czasem jakoś swoje właściwości?

Myślicie, że jakoś ujdzie ? :oczy:
 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
siUP 29 dzień

rośliny idą do przodu, Amnesia kwitnie, rośnie i krzaczy się na potęgę, wszędzie nowe odrosty, aż trochę przesadnie. przed następnym sadzeniem przykręcę chyba moc lampy na weg. Co do reszty ferajny to jeszcze ciężko powiedzieć co z tego będzie, czy to są w ogóle automaty :D
Podlałem wczoraj zestawem biobizza + calmag, zbijam trochę pH, żeby lekko obniżyć pH gleby.
No i czekam na nowe pestki, chociaż nie jest to takie proste, pewnie zejdzie 2 tygodnie, a tymczasem parę zdjęć :perk:









 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Piękna ta Amnesia rzekłbym :) Zdrowiutkie panienki także nic dodać nic ująć wszystko idzie jak talala ;)
Naliczyłeś się szczytów tej amnesii?
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Piękna ta Amnesia rzekłbym :) Zdrowiutkie panienki także nic dodać nic ująć wszystko idzie jak talala ;)
Naliczyłeś się szczytów tej amnesii?

Dzięki, ciężko powiedzieć 8) naliczyłem z 14 takich większych. Byle roślina miała tyle siły, żeby wyszły ładne topy, bo pod tą 14stką jest ich sporo...
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Dzięki, ciężko powiedzieć 8) naliczyłem z 14 takich większych. Byle roślina miała tyle siły, żeby wyszły ładne topy, bo pod tą 14stką jest ich sporo...

To za***iście poszedł trening ;) Pytanie czy będziesz ją golił troche w takim wypadku? ;)
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
To za***iście poszedł trening ;) Pytanie czy będziesz ją golił troche w takim wypadku? ;)

Nie miałem jeszcze nigdy wcześniej takiej potrzeby, nie planowałem też teraz, ale ostatnimi dniami widząc co się dzieje, zaczynam kminik czy nie byłoby warto. Tu się kłania brak dużego stażu i doświadczenia, poczytam czy warto ją trochę postresować.
Ty jak byś doradzał ? Resztę towarzystwa też proszę o opinię;)
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Nie miałem jeszcze nigdy wcześniej takiej potrzeby, nie planowałem też teraz, ale ostatnimi dniami widząc co się dzieje, zaczynam kminik czy nie byłoby warto. Tu się kłania brak dużego stażu i doświadczenia, poczytam czy warto ją trochę postresować.
Ty jak byś doradzał ? Resztę towarzystwa też proszę o opinię;)

I właśnie tu jest dobre pytanie :)
W tamtym roku do 0,8m2 wrzuciłem 10 afów i je goliłem, ale moim zdaniem to geny przy afach mają największe znaczenie ;)
Im lepiej o nie dbasz tym lepiej oraz nie przelewać i nie przesuszać bardzo mocno tak wyczytałem ;) Ale miałem ogromny problem z temp przekraczającą 35 stopni i czasem mi oklapły z przesuszenia medium. Wyciągałem z najmniejszych grapefruitów 60 dniowych ścinanych w 65-70 dniu to 27 do 30g a Gorilla Glue dały od 30 do 34g także szału nie było. W tym roku przesiadka na sezonówki i lecą 4 z 9 docelowych Pineapple Chunków jestem wręcz zadowolony, bo jedna sezonowa da tyle prawie co 2 automaciki.

Też poczytam fachowców od Afów jakie mają zdanie na temat golenia popcornu ;)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,716
Odznaki
10
Walam to, co jest bardzo nisko i na pewno nie będzie miało światła jak najwcześniej. Podobnie na początku robię z mniejszymi odrostami, bo za gęsto się robi w pewnym momencie i nie mam tego jak rozciągnąć. Poza tym więcej pary idzie w to, co zostaje.
A jeśli zostawisz, to będziesz miał co wrzucić do słoja na masło/olej, część i tak pewnie tak skończy :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół